PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » 65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego


65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

2009-08-01


65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2009 roku mija 65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie rozpoczęło się o 17.00. 1 sierpnia punktualnie o godz. 17.00 w Warszawie zawyją syreny. Jeśli mieszkasz w Warszawie, o 17.00 przystań na chwilę i minutą ciszy uczcij pamięć Poległych.

Informacje o obchodach rocznicy Powstania znaleźć można na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego: www.1944.pl. Pod adresem www.1944.pl można również wirtualnie zwiedzić można Muzeum, zapoznać się z kalendarium Powstania oraz przeczytać o ciekawych inicjatywach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum.

Powstanie Warszawskie stanowiło największy zryw niepodległościowy Armii Krajowej i polskiego podziemia, jednocześnie była to największa akcja zbrojna podziemia przeciwko hitlerowskiemu okupantowi w Europie. Zakończyło się kapitulacją po 63 dniach zaciętych walk. Powstańcy nie doczekali się pomocy Armii Czerwonej, na którą liczyli. Ofensywa Armii Czerwonej zatrzymała się po drugiej stronie Wisły, co więcej - rząd radziecki odmówił zgody na lądowanie na lotniskach pozostających pod kontrolą Armii Czerwonej samolotów alianckich mających dostarczać zaopatrzenie walczącym powstańcom.

W Powstaniu poległo ok. 20 tys. powstańców, 25 tys. zostało rannych, a ok. 16 tys. dostało się do niewoli. Straty ludności cywilnej to 200 tys. zabitych, ok. połowa to ofiary masowych akcji eksterminacyjnych podejmowanych przez żołnierzy niemieckich. Po kapitulacji Niemcy rozpoczęli masową akcję wysiedlania mieszkańców stolicy oraz niszczenia ocalałych budynków - Hitler wydał rozkaz, aby całkowicie zniszczyć miasto.

Więcej informacji: www.1944.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl