PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » 995 bibliotek w I turze Programu Rozwoju Bibliotek


995 bibliotek w I turze Programu Rozwoju Bibliotek

2009-07-29


995 bibliotek w I turze Programu Rozwoju Bibliotek

Zakończył się nabór do pierwszej rundy Programu Rozwoju Bibliotek – długofalowego przedsięwzięcia, które ma pomóc bibliotekom publicznym w małych miejscowościach przekształcić się w centra wiedzy i aktywności lokalnej. 955 bibliotek gminnych ze swoimi filiami (w sumie 2884 placówek bibliotecznych) zadeklarowało chęć uczestnictwa w programie.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwic polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program jest realizowany w ramach szerszej inicjatywy "Global Libraries"; w wybranych krajach Fundacja Gatesów tworzy partnerstwa w celu zapewnienia obywatelom bezpłatnego dostępu do technologii informacyjnych i komunikacyjnych poprzez sieć bibliotek publicznych. Program Rozwoju Bibliotek jest skierowany w Polsce do bibliotek wraz z ich filiami, w gminach i miastach do 20 tysięcy mieszkańców. Program jest realizowany przez utworzoną w 2008 roku przez PAFW Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). Zaplanowany na pięć lat program dysponuje grantem w wysokości 28 milionów dolarów, przekazanym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Fundację Billa i Melindy Gates. Fundusze zostaną przeznaczone na: szkolenia bibliotekarek i bibliotekarzy, wsparcie teleinformatyczne bibliotek, wzmacnianie całego systemu bibliotecznego oraz pakiet działań informacyjnych i promocyjnych.

Głównym celem Programu jest pomoc bibliotekom na obszarach wiejskich i w małych miastach w przeobrażaniu ich w nowoczesne, wielofunkcyjne centra informacyjne, kulturalne i edukacyjne, animujące także aktywność obywatelska. W szczególności idzie o umożliwienie różnym grupom społecznym spełnianie ich potrzeb i aspiracji poprzez upowszechnianie nowoczesnych narzędzi zdobywania wiedzy i informacji. Istotną częścią Programu Rozwoju Bibliotek będzie wzmacnianie kompetencji i prestiżu zawodowego bibliotekarzy, m.in. poprzez zakrojone na szeroką skalę szkolenia.

Na uwagę zasługuje bardzo duże zainteresowanie programem – w sumie zgłosiły się 2884 placówki biblioteczne (biblioteki gminne ze swoimi filiami). Biblioteki mogły aplikować jako Biblioteki Wiodące (255 wniosków) lub Partnerskie (700 wniosków). Łącznie do programu zgłosiło się 955 bibliotek gminnych. Sukces rekrutacji to także efekt wielotygodniowego wysiłku koordynatorów regionalnych Programu z bibliotek wojewódzkich, którzy organizowali spotkania informacyjne dla bibliotekarek i bibliotekarzy, zainteresowanych udziałem w programie. Również biblioteki powiatowe były źródłem ważnego wsparcia organizacyjnego i merytorycznego.

Zgłoszenia napłynęły od 42% spośród uprawnionych 2292 gmin. Najaktywniejsze było województwo warmińsko-mazurskie (wnioski złożyło 80% uprawnionych) a największa liczba wniosków wpłynęła z województwa kujawsko-pomorskiego (96 wniosków czyli 70,1% uprawnionych). Oprócz wysokiej frekwencji za sukces należy uznać zdolność i efektywność bibliotek w zawiązywaniu partnerstw.

Wnioski zostały przekazane Komisji do oceny formalnej i merytorycznej, która w pierwszej rundzie naboru wyłoni 150 partnerstw składających się z Biblioteki Wiodącej (wraz z filiami) oraz trzech Bibliotek Partnerskich (również z filiami). W bieżącej rundzie planowane jest objęcie programem łącznie około 1800 placówek bibliotecznych.

Lista finalistów zostanie ogłoszona w drugiej połowie lipca 2009 roku na stronie internetowej Programu Rozwoju Bibliotek: www.biblioteki.org  

Zgłoszenia do drugiej rudny programu rozpoczną się na jesieni 2010 roku.

Program Rozwoju Bibliotek wspierają m.in.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Instytutem Książki, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Biblioteka Narodowa, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Związek Gmin Wiejskich, Gazeta Wyborcza, Grupa Onet.pl.

źródło: www.pafw.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl