PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Biała Księga - Europejska Polityka Komunikacyjna


Biała Księga - Europejska Polityka Komunikacyjna

2006-02-15


Biała Księga - Europejska Polityka Komunikacyjna

2 lutego 2006 roku Margot Wallström - wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i komisarz ds. stosunków z instytucjami i komunikacji - zaprezentowała przed Parlamentem Europejskim założenia tzw. Białej Księgi, dokumentu poświęconego nowej polityce komunikacyjnej UE. Unia chce być bliżej swoich obywateli, a jednocześnie zachęcić ich do działania.

Idea dokumentu wpisuje się w założenia Planu D, przedstawionego opinii publicznej już w październiku ubiegłego roku. Plan D to plan na rzecz demokracji, dialogu i debaty. Tworzy mechanizmy do prowadzenia debaty na temat przyszłości Europy w 25 krajach UE. Plan ogłoszono po negatywnych wynikach referendów konstytucyjnych we Francji i Holandii. Ma na celu osiągnięcie nowego konsensusu politycznego, dzięki któremu Europa będzie mogła zmierzyć się ze stojącymi przed nią wyzwaniami.

Projekt Białej Księgi podzielony jest na dwie części. W pierwszej przedstawiono wizję Komisji Europejskiej na temat docelowej polityki komunikacyjnej w UE, w drugiej - katalog działań, jakie powinny zostać podjęte, by zainicjować szerokie konsultacje społeczne i - w konsekwencji - poprawić jakość komunikacji europejskiej.

Komisarz Wallström podkreślała podczas wystąpienia w PE, że głównym celem podejmowanych działań jest zniwelowanie przepaści komunikacyjnej, jaka powstała pomiędzy instytucjami UE, a jej obywatelami. Biała Księga ma być odpowiedzią na zaistniałą sytuację. Proponowane w niej działania mają pomóc UE, z jednej strony w sposób efektywny i rzeczowy informować obywateli o pracach np. instytucji europejskich, z drugiej - mają zachęcić obywateli do udziału w życiu politycznym poprzez debaty i dyskusje stwarzające możliwość wyrażenia swoich opinii w kluczowych dla Europy kwestiach.

Biała Księga identyfikuje pięć głównych obszarów działań:

Wspólne wartości - wśród nich najważniejsze to zagwarantowanie wszystkim obywatelom UE prawa do swobodnego dostępu do informacji oraz wolności wypowiedzi;

Aktywność obywatelska - edukacja obywatelska, narzędzia komunikacji i dyskusji pomiędzy obywatelami oraz pomiędzy obywatelami a instytucjami publicznymi - z wykorzystaniem nowych technologii i cyfrowych sieci współpracy, np. przekształcenie europejskich bibliotek w multimedialne centra informacji (bezpłatny dostęp);

Praca z mediami i nowymi technologiami - tu nacisk położono na wykorzystanie potencjału nowych mediów oraz rozwój współpracy z mediami lokalnymi i regionalnymi (przekazywanie im większej ilości interesujących informacji nt. EU, wraz z materiałami dźwiękowymi i filmowymi - co wydaje się szczególnie istotne w przypadku małych stacji radiowych, telewizyjnych lub gazet lokalnych, które nie mogą sobie pozwolić na utrzymywanie stałego korespondenta w Brukseli),

Zrozumienie dla europejskiej opinii publicznej - lepsze i bardziej efektywne wykorzystanie już istniejących narzędzi, takich jak badania Eurobarometer, a także wsparcie dla niezależnych projektów i instytucji badawczych;

Współpraca - debata publiczna na temat Europy nie może ograniczyć się do Brukseli; partnerstwo na rzecz debaty i poprawy jakości komunikacji musi obejmować zarówno rządy krajowe, jak i instytucje UE, polityków szczebla lokalnego i regionalnego, partie polityczne oraz organizacje pozarządowe.

Komisarz Wallström na zakończenie wyraziła nadzieję, że Biała Księga zainauguruje proces szerokich konsultacji społecznych na temat lepszej komunikacji w Europie. Społeczne konsultacje założeń Białej Księgi potrwają do lipca 2006 roku.

Więcej informacji nt. Białej Księgi oraz Planu D dostępnych jest na stronach internetowych Parlamentu Europejskiego www.europarl.eu.int oraz Komisji Europejskiej http://europa.eu.int/comm/.  

Biała Księga Polityki Komunikacyjnej UE dostępna jest w polskiej wersji językowej. Kliknij TUTAJ.

 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl