PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Biuletyn European Schoolnet – 10.09.2006


Biuletyn European Schoolnet – 10.09.2006

2006-09-11


Biuletyn European Schoolnet – 10.09.2006

Nowości, wydarzenia, projekty, konkursy, możliwości współpracy dla europejskich szkół. Przedstawiamy kolejny numer biuletynu European Schoolnet.

Szczęśliwego Nowego Roku Szkolnego:-)
 
Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Mam nadzieję, że wszystkie pomysły i międzynarodowe możliwości, które pojawiają się wraz z nowym biuletynem pomogą wam uciec od rutyny, zachęcą do kolejnych przygód i zmotywują waszych uczniów i was samych.
 
Jeśli usłyszycie o czymkolwiek, co może być interesujące dla innych, napiszcie do mnie, a ja postaram się zrobić wszystko, aby ta informacja trafiła do zainteresowanych osób. Biuletyn dociera obecnie do ponad 50 000 szkół w Europie i poza nią.
Biuletyn należy do was, nauczycieli, korzystajcie z niego i dzielcie się nim z innymi.
 
Pozdrawiam serdecznie,
Brigitte
 
brigitte.parry@eun.org

_____________MŁODZIEŻOWA NAGRODA ROZWOJU___________

Kierunek Afryka 

__________________________________________________

Ostateczny termin – 30 września!

Laureaci pierwszego i drugiego miejsca oraz nauczyciel opiekujący się zwycięskim uczniem zostaną zaproszeni do udziału w Europejskich Dniach Rozwoju w Brukseli w połowie listopada. Jest to wydarzenie na bardzo wysokim poziomie, które łączy przedstawicieli instytucji europejskich i współpracujących aktorów. Uczniowie będą mieli okazję, aby spotkać się z ciekawymi ludźmi i zaprezentować im swoją pracę. Nagrodzeni uczestnicy otrzymają również specjalny dyplom.
 
Laureaci konkursu i ich nauczyciele zostaną zaproszeni do asystowania Komisarzowi ds. Rozwoju Afryki. W czasie trwającego pięć dni eksperymentu będą oni mogli poznać wyzwania stojące przed Afryką, staną się również świadkami pracy komisji, zajmujących się rozwojem poszczególnych regionów świata.  
 
Jeśli twoi uczniowie mają od 16 do 18 lat, wciąż masz czas, aby włączyć się do konkursu i wygrać wycieczkę do Afryki w 2007 roku. Ostateczny termin mija 30 września.
 
Zarejestruj się na stronie:
http://www.dyp2006.org/



___________________FOCUS ___________________
 
                                    INSPIRACJE
__________________________________________________
 
Biuletyn Comenius
 
Jeśli jesteś nauczycielem i chciałbyś podróżować po Europie, aby spotykać się z innymi nauczycielami, brać udział we wspólnych projektach, masz wiele możliwości.
Możesz spróbować zdobyć fundusze w swoim kraju i regionie, ale na poziomie europejskim pomoc Comenius jest niezastąpiona.
Możesz uzyskać pomoc finansową na swoje długoterminowe projekty, spotkania z kolegami z całej Europy czy europejskie warsztaty i szkolenia.
Niektóre działania są skoncentrowane (szczególnie te na poziomie europejskim), niektóre rozproszone po całej Europie i realizowane poprzez sieć agencji programu Socrates.
 
Aby biuletyn Comenius trafiał bezpośrednio do waszej skrzynki e-mail, wystarczy wpisać się na listę subskrybentów. Jest to źródło bezpłatnych informacji na temat różnych projektów, tak samo jak biuletyn European Schoolnet. 
 
 
http://comenius.eun.org/ww/en/pub/comenius/index.htm
 
__________________________________________________
 
eTwinning – warsztaty i obozy
 
 
Kolejnym sposobem uczestnictwa w spotkaniach z nauczycielami z innych krajów jest udział w warsztatach i obozach eTwinning.
Spotkania takie odbywają się raz w miesiącu i skupiają średnio 75 nauczycieli ze wszystkich krajów europejskich. Warsztaty i obozy dają możliwość spotkań, rozmów na temat współpracy międzynarodowej, uczą korzystania z nowych mediów w czasie zajęć szkolnych.
 
Aby dowiedzieć się więcej na temat spotkań, skontaktujcie się z National Support Service.
 
eTwinning to również wspaniała sieć wirtualnej komunikacji z partnerskimi szkołami, a także możliwość nauki korzystania z nowych narządzi dla was i waszych uczniów. Zachęcam do poświęcenia wolnego czasu na serfowanie po stronie w 21 językach:
 
http://comenius.eun.org/ww/en/pub/comenius/index.htm
_________________________________________________
 
Nagroda eLearning 2006

European Schoolnet razem z kilkoma partnerami, jak choćby Young Digital Planet, Intel, Michael i Oracle, zaprasza uczniów i szkoły do zgłaszania swoich projektów ICT do nagrody eLearning. Celem tej nagrody jest nagradzanie tych szkół, które w aktywny sposób korzystają z nowych technologii.

Czasami zdarza się tak, że dobre pomysły, które rodzą się w szkolnych salach, nie wychodzą poza jej obręb. Nagroda eLearning daje szkołom wyjątkową możliwość dzielenia się swoimi pomysłami z innymi, inspirowania innych, a także uczenia się od nich. A wszystko to ma zasięg ogólnoeuropejski.

Nagroda składa się z szeregu kategorii. Ponad 200 tys. euro trafiło do szkół od pierwszej edycji konkursu w 2000 roku. Laureaci nagrody zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagrody, która odbędzie się w miejscowości Bruge, w Belgii na początku grudnia 2006 roku.

Każda szkoła w Europie może ubiegać się o nagrodę.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 13 października 2006.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie http://elearningawards.eun.org 

Kontakt: Sylvia.binger@eun.org

_______________________________________________________

ThinkQuest International 2007
 
Ten edukacyjny konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku od 9 do 19 lat oraz ich nauczyciela-opiekuna z każdego miejsca na świecie.
Program promuje współpracę i naukę międzykulturową poprzez spotkania grup młodzieży i wspólną pracę nad tworzeniem stron internetowych dotyczących tematów edukacyjnych. W czasie powstawania stron internetowych uczniowie rozwijają swoje umiejętności tworzenia i redagowania tekstów, korzystania z nowych mediów. W dodatku, młodzi ludzie mają okazję tworzenia stron internetowych, które mogą później służyć jako źródło wiedzy dla uczniów z całego świata. Wszystkie stworzone strony stają się bowiem częścią Biblioteki ThinkQuest, która jest dostępna na stronie:
http://www.thinkquest.org/library.
 
Wszystkie strony zgłoszone do konkursu 2007 będą oceniane przez profesjonalne jury.
 
Laureaci od Fundacji Edukacji Oracle otrzymają nagrodę, która będzie składać się z laptopów i grantu na szkolne projekty w wysokości 1000 dolarów dla 10 najlepszych projektów, zaproszenia na uroczystość wręczenia nagrody ThinkQuest Live dla 3 laureatów oraz aparatów cyfrowych dla laureatów the Global Perspectives Award.
 
Uczniowie i nauczyciele zainteresowani udziałem w projekcie znajdą więcej informacji na ten temat na stronie:
http://fconline.foundationcenter.org/pnd/10004128/thinkquest
_________________________________________________
 
Międzynarodowy Konkurs Literacki "Des mots pour voir"
 
Konkurs otwarty jest dla wszystkich młodych ludzi, którzy lubią pisać w języku francuskim. Dotyczy to zarówno tych, dla których jest to język narodowy, jak i tych, którzy uczą się francuskiego jako języka obcego. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności pisania, czytania w języku francuskim, a także korzystania z narzędzi takich jak komputer, Internet itp. Możesz zgłosić swój udział w konkursie od 5 września do 12 grudnia 2006.  
 
Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.imagiimaginaire.com
_________________________________________________
 
Kiweo dla europejskich uczniów
 
Jeśli twoi uczniowie rozpoczynają lub są w trakcie nauki w szkołach wyższych, na pewno myślą już o podróżowaniu.
Może więc zainteresuje was właśnie ten projekt. Dwóch młodych studentów stworzyło stronę internetową. Jednak ich marzeniem jest stworzenie platformy dla innych młodych ludzi, gdzie wszyscy będą mogli wymieniać się swoimi wiadomościami i kontaktami na poziomie europejskim.
Pokaż ten link swoim starszym uczniom i powiedz im, aby się zarejestrowali na stronie – jest to zupełnie bezpłatne.
Wszystkie informacje są zamieszczane w językach francuskim i angielskim. Autorzy strony szukają wolontariuszy, którzy pomogliby im przetłumaczyć stronę na inne języki.
 
www.kiweo.com
_________________________________________________
 
Young Digital Creator Educator's Kit, UNESCO
 
UNESCO przygotowało bardzo inspirujący projekt Young Digital Creator (YDC) Educator's Kit. Ten zbiór narzędzi "został zaprojektowany po to, aby pomagać nauczycielom i innym osobom pracującym w szkole, domach kultury, ośrodkach edukacyjnych w tworzeniu projektów edukacyjnych, w których zaangażowani byliby młodzi ludzie. Nacisk położony jest na kreatywne korzystanie z informacji i różnych komunikacyjnych technologii, na globalne wyzwania rozwojowe, kulturalną różnorodność i międzykulturowy dialog”. Zawiera jasne wskazówki dotyczące podstaw projektu, komunikacji międzykulturowej oraz przewodnik krok po kroku, a także CD zawierające darmowe oprogramowanie, z których szkoły mogą korzystać w czasie projektu.
 
Więcej informacji znajdziesz na stronie http://unesco.uiah.fi/ydc-book/
 
_________________________________________________
 
UNEP – Atlas PowerPoint
 
Jedna planeta, wielu ludzi: atlas zmian zachodzących w naszym środowisku zawiera porównania, wizualne przedstawienie informacji naukowych dotyczących zmian klimatycznych. Zbiór 405 slajdów PowerPoint uporządkowanych według regionów i tematów poruszających 11 najważniejszych zagadnień: Wprowadzenie, Ludzie i Planeta, Atmosfera, Rejony nadmorskie, Obszary miejskie, Woda i jeziora, Lasy, Rejony uprawne, Rejony zielone, Tundra i obszary polarne, Ekstremalne zdarzenia; Afryka, Azja i Pacyfik, Europa, Ameryka Łacińska, Północna Ameryka i Obszar podbiegunowy. Wszystkie informacje znajdziesz:
 
http://www.na.unep.net/OnePlanetManyPeople/powerpoints.html
 
_________________________________________________
 
Eksperymenty w Sieci
 
Eksperymenty w sieci to realne doświadczenia.
Prowadzone są przez profesjonalistów, z wykorzystaniem najnowszych narzędzi technologicznych, dające możliwość uczestniczenia w doświadczeniach do tej pory zamkniętych w laboratoriach. Uczestniczenie w takich eksperymentach, a także możliwość zaprezentowania własnych doświadczeń podnosi motywację uczniów. Może nawet wpłynąć pozytywnie na ich dalszą karierę naukową. Projekt ten zachęca również szkoły do zawierania współpracy wokół wspólnych doświadczeń. 
 
 
Więcej informacji znajdziesz:
http://www.xplora.org/ww/en/pub/xplora/megalab/web_experiments.htm
 
_________________________________________________
 
Bazar Otwartych Źródeł Oprogramowania
 
Bazar to portal służący do komunikowania się ludzi, którzy chcą korzystać i dzielić się z innymi otwartymi i wolno dostępnymi oprogramowaniami.
Wymiana materiałów, pozostawanie w kontakcie z innymi w Sieci, testowanie różnych rodzajów aplikacji i narzędzi dostępnych w Otwartych Źródłach Oprogramowania, wszystko to można robić poprzez forum, systemy bloga, ale także poprzez narzędzia umieszczone na stronie Bazaru. Zarejestruj się na stronie Bazaru, aby móc korzystać z zamieszczonych tam narzędzi:
http://www.bazaar.org
 
_________________________________________________
 
Wiki w edukacji
 
Wiki to strona internetowa skonstruowana tak, aby umożliwić odwiedzającym ją użytkownikom wzajemne kontakty. Strona ta istnieje znacznie dłużej, niż nam się wydaje. Pierwsza strona Wiki powstała w 1994 roku, a w sieci pojawiła się w 1995. Początkowo korzystali z niej tylko naukowcy czy inżynierowie, aby rozwijać swoją wiedzę, wymieniać się doświadczeniami i pomysłami. Jednak rozwój Wikipedii w 2003 roku pokazał, jak wiele możliwości kryje w sobie ta strona. W edycji WWWTools dla edukacji znajdziecie informacje na temat najnowszych narzędzi edukacyjnych, a także wiele pomocnych informacji, jak z nich korzystać.
 
Więcej informacji:

http://m.fasfind.com/wwwtools/m/25242.cfm?x=0&rid=25242
 
_________________________________________________
 
i2010 Cyfrowa Biblioteka
 
Celem powstawania cyfrowych bibliotek jest ułatwienie i usprawnienie przepływu informacji oraz uatrakcyjnienie ich dla szerokiego odbiorcy online. Powstają one na podstawie obszernego bogactwa kulturowego i wielojęzycznego całej Europy z pomocą nowych technologii.
 
http://europa.eu.int/information_society/activities/digital_libraries/index_en.htm
 
________________ WSPÓŁPRACA_________________
 
                                 Pracujmy Razem
_________________________________________________
 
„Wizerunek Innych” – Poszukiwacz Partnerów
 
„Wizerunek Innych” to przykład projektu opartego na współpracy nauczycieli i ich uczniów. Projekt polegał na użyciu materiałów znalezionych w Internecie jako podstawy do dalszych działań, których najważniejszym punktem był dialog, w którym wymienia się informacje, dane, opinie itd. na wiele różnych tematów z kolegami z innych krajów.
 
Teraz „Wizerunek” zawiera cały system poszukiwania partnerów, który ułatwia współpracę. Jest bardzo prosty i daje wspaniałe efekty:
 
http://www.europeanschoolsproject.org/image/
_________________________________________________
 
Europejski Klub Rozmów z Łotwy
 
Europejskie Kluby, które powstają w wielu szkołach, to dobra metoda na współpracę uczniów i nauczycieli, a także poszerzania swojej wiedzy na temat Europy, wstąpienia Łotwy do Unii Europejskiej, jak również promocji działań mających na celu poszerzanie wiedzy o innych w ogóle.
Pomysł ten pochodzi z Portugalii, gdzie pierwsze kluby powstały w 1986 roku. Obecnie istnieje około 4000 klubów w 23 krajach członkowskich. W Łotwie projekt ten wspierany jest przez Fundację Soros, biuro Informacji UE orz Fundację C. Adenauer.
 
http://www.esia.gov.lv/lv/eiroklubi/kas-ir/
 
Czy w twojej szkole istnieje Klub Europejski?
Jeśli tak, napisz e-mail do Inary z Łotwy:
inaraz2002@yahoo.com
_________________________________________________
 
Szkoły Smakowania Wina, Francja
 
Ludovic Bigel pracuje z uczniami, którzy w przyszłości będą pracować w restauracjach i doradzać klientom wybór wina do konkretnego dania. Jest młodym i entuzjastycznym człowiekiem, który chętnie podzieliłby się swoją pasją i wiedzą z innymi nauczycielami z podobnymi zainteresowaniami.
Jego szkoła mieści się na południu Francji, w rejonie, gdzie produkcja wina jest jednym z ważniejszych zajęć.
Jeśli mieszkasz w podobnym rejonie, skontaktuj się z nim!
 
Ludovic Bigel
ludovic.bigel@beziers.cci.fr
_________________________________________________
 
Poszukiwanie Partnerów w Luksemburgu i Brukseli, Francja
 
Nauczycielka i dyrektorka jednej ze szkół podstawowych chciałaby zabrać swoich jedenastoletnich uczniów na wycieczkę do europejskich instytucji. Dlatego więc poszukuje partnerów w Brukseli, Strasburgu i Luksemburgu.
Partnerskie szkoły to również okazja do wymiany informacji na temat organizowania wymian międzyszkolnych.
 
Poszukuje także kontaktu we wszystkich innych krajach otwartych na współpracę.
 
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z Marie Eve Serrano, napisz do niej:
rsrno@aol.fr
 
_________________________________________________
 
Zabawa Językiem, Cyberfax, Francja
 
Aby przyłączyć się do świętowania Europejskiego Dnia Języków – 26 września – CLEMI organizuje Cyberfax dla uczniów w wieku 8–18 lat. Cyberfax to pomysł Clemi (centrum łączności między nauczaniem a mediami) http://www.clemi.org/organisme/anglais.html.
Pozwól swoim uczniom stać się młodymi reporterami w Europejskim Dniu Języków.
Wszystkie stworzone przez nich materiały muszą być przygotowane w języku francuskim, angielskim oraz języku narodowym. Reportaże, wywiady, portrety i zdjęcia są mile widziane.
 
Zarejestruj się już teraz i prześlij swoje prace do 26 września.
Więcej informacji, formularz rejestracyjny i wszelkie wskazówki znajdziesz na stronie Cyberfax:
http://www.clg-mignet.ac-aix-marseille.fr/jel06.htm
 
Kontakt: Roland Camboulives
ludovic.bigel@beziers.cci.fr
_________________________________________________
 
Nauczyciel dzieci specjalnej troski szuka partnerów, Filipiny
 
„Pozdrowienia z Królowej Południa, Cebu na Filipinach! Chciałbym nawiązać kontakt z innymi nauczycielami pracującymi z dziećmi specjalnej troski, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Właśnie rozpocząłem indywidualną pracę z trzema autystycznymi chłopcami w wieku 4–6 lat. Mają rożne osobowości, ale łączy ich to, że nie chcą angażować się w żadne działania związane z pisaniem czy rysowaniem na papierze. Próbowałem wielu sposobów, aby do nich dotrzeć, korzystałem z różnych środków artystycznych, aby oswoić ich z piórem i papierem. Jedyne, czym chcą się zajmować, to zabawą. Czy ktokolwiek ma jakieś pomysły na to, w jaki sposób dotrzeć do nich, bez większych konfliktów i ciągłego słuchania ich narzekań „ja nie chce tego robić”? Dzisiaj budowaliśmy tory z kartonowych pudełek po sokach. Jak długo „robimy” rzeczy, wszystko jest w porządku. Jak tylko powiem, narysujmy coś albo pokolorujmy, zaczyna się walka, zupełnie jakbym zmuszał ich do zjedzenia czegoś, czego nie lubią!
 
Moim celem jest doprowadzenie tych chłopców do pewnej niezależności, uczenie ich w ich własnym środowisku bez stosowania żadnych stanowczych środków. Jeden z nich nauczył się zakładania butów w wieku 5 lat zaledwie po tygodniu pracy ze mną. Ich rodzice wysłali ich do drogiej i ekskluzywnej szkoły, ale nie przyniosło to żadnego pożytku. Prawdopodobnie jedynym kluczem na dotarcie do chłopców jest ciągłe powtarzanie pewnych czynności do momentu, aż całkowicie to zapamiętają”.
 
 
Febris Ruizo-Hammond
ludovic.bigel@beziers.cci.fr
_________________________________________________
 
Szkoła w Afryce Południowej
 
Jestem dyrektorem niezależnej szkoły w Afryce Południowej. Nasi uczniowie chcieliby nawiązać kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź tradycyjnej z dziećmi z Europy. Chcielibyśmy również zaprosić wszystkich chętnych uczniów z Europy, którzy mieliby ochotę przyjechać do Afryki Południowej.
 
Nasza szkoła nazywa się Overstrand Learning Academy i mieści się w Hermanus, Western Cape. To miasto „oglądaczy” wielorybów. Możemy obserwować te wspaniałe zwierzęta od września do lutego z okien naszej szkoły.
 
Szkoła prowadzi zajęcia na siedmiu poziomach nauki. Prowadzimy również obozy, w czasie których trenujemy gościnność, elementy turystyki, zarządzania hotelami itp.
 
Nasi nauczyciele pochodzą z różnych grup kulturowych i etnicznych. Reprezentujemy więc faktycznie różne kultury i grupy etniczne.   
 
Molly Venter
ludovic.bigel@beziers.cci.fr

***************************************************

EUROPEAN SCHOOLNET – INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI

The European SchoolNet jest siecią sieci w Europie, której celem jest promocja użycia technologii informacyjnych i komunikacyjnych w szkołach europejskich poprzez:

· Wspieranie współpracy pomiędzy szkołami
· Oferowanie szerokiej gamy edukacyjnych zasobów i serwisów
· Promowanie najlepszych praktyk i doświadczeń
· Zaawansowaną koncentrację i standaryzację procesów w edukacji

Otrzymaliście biuletyn European Schoolnet, bo jesteście na liście subskrybentów. Możecie korzystać z tej broszury w dowolny sposób. Informacje tutaj zawarte są informacjami przeznaczonymi do użytku publicznego i nie są objęte prawami autorskimi. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub chcecie uzyskać więcej informacji na temat naszej usługi lub którejkolwiek z wcześniejszych broszur, odwiedźcie naszą stronę:

http://www.eun.org/newsletter 

lub piszcie na adres: brigitte.parry@eun.org 

Jeśli chcecie zobaczyć w biuletynie European Schoolnet swój projekt, informacje lub poszukujecie partnerów do współpracy, prześlijcie do nas opis projektu, a my postaramy się go opublikować. Nie zapomnijcie dokładnie go opisać, podać jego nazwę, wiek uczestników oraz inne pomocne szczegóły. Jeśli poszukujecie partnerów, prosimy, podajcie nam informacje o Waszej szkole i adres e-mail do kontaktu. Nie zapominajcie o częstym odwiedzaniu naszych stron z nowościami, informacjami dla nauczycieli i uczniów – są one regularnie aktualizowane w wielu językach.

http://www.eun.org/ 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl