PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

INFO

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Biuletyn European Schoolnet - 16 października 2006


Biuletyn European Schoolnet - 16 października 2006

2006-10-16


Biuletyn European Schoolnet - 16 października 2006

Nowości, wydarzenia, projekty, konkursy, możliwości współpracy dla europejskich szkół. Przedstawiamy najnowszy numer biuletynu European Schoolnet dla nauczycieli I zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi propozycjami nowych działań.

Drogie koleżanki i koledzy z Unii Europejskiej i całego świata!

Rok szkolny zaczął się już na dobre i wielu z Was zdążyło zaangażować się w pracę nad projektami lub z niecierpliwością czeka na wyniki konkursów. Mimo to w tym roku możemy oczekiwać jeszcze wielu niespodzianek, ponieważ większość projektów i działań nie została jeszcze rozpoczęta.

Do tej pory dostałam wiele pytań dotyczących Dnia Wiosny 2007. Odpowiadam wszystkim: „UE nie może świętować 50-lecia swojego istnienia, przyjęcia dwóch nowych państw członkowskich i rozmawiać o swojej przyszłości bez udziału nauczycieli i uczniów!”. Teraz jeszcze jesteśmy na etapie organizacyjnym, lecz bądźcie już gotowi do pracy i jak najszybciej zarejestrujcie się na naszej stronie internetowej. Będziemy starali się na bieżąco o wszystkim Was informować.

Tak się złożyło, że w 2007 roku ja też skończę 50 lat i kiedy patrzę w lustro, w pełni rozumiem, dlaczego Unia Europejska jest tak zmęczona! Z drugiej strony myślę, że 50 lat może być także ważnym punktem zwrotnym i nowym początkiem dla europejskiej przyszłości opartej na wielkim, wspólnym doświadczeniu.

Jeśli też jesteś rówieśnikiem UE, tak jak ja, wyślij proszę do mnie e-mail. Bardzo chciałabym Cię poznać i dowiedzieć się, skąd jesteś!

Jesteśmy w kontakcie.

Brigitte
brigitte.parry@eun.org

___________________ WYDARZENIA ___________________

Inspiracje

__________________________________________________

Konkurs eLearning Awards

Konkurs eLearning Awards wyłania i nagradza najbardziej innowacyjne projekty wykorzystujące technologie informacyjno-komunikacyjne. Konkurs dzieli się na wiele specjalnych kategorii, w których Twoja szkoła może wygrać wysokie nagrody pieniężne. Zwycięzcy zostaną zaproszeni na uroczystość rozdania nagród w Brugii (Belgia) z początkiem grudnia.

Konkurs jest skierowany do wszystkich szkół w Europie, a wszystkie zgłoszenia są zaprezentowane w galerii projektu. Projekty będą oceniane przez ekseprtów ds. Edukacji z całej Europy.

Uwaga: termin zgłoszenia udziału w konkursie został przedłużony do 6 listopada 2006.

Więcej informacji o konkursie znajdziesz pod adresem:
http://elearningawards.eun.org

Kontakt: Sylvia.binger@eun.org 

Europejski Quiz Kieszonkowy, Austria

Europejski Quiz Kieszonkowy opowiada o historii Unii Europejskiej. Różne tematy dotyczące tego zagadnienia są prezentowane przez pięciu "małych pomocników UE". Quiz dostępny jest w czterech językach – czeskim, angielskim, niemieckim i słoweńskim. Już wkrótce zostanie przetłumaczony i udostępniony w pozostałych oficjalnych językach UE. Swoją wiedzę o UE możesz sprawdzić TUTAJ.
__________________________________________________

„Jedzenie dla Ciebie”

„Jedzenie dla Ciebie” (FOOD4U) to kampania uświadamiająca, stworzona i promowana przez Włoskie Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa. Jej celem jest umożliwienie młodzieży w wieku od 14 do 19 lat z różnych krajów europejskich wymiany poglądów o potrzebie i znaczeniu zdrowego i zrównoważonego odżywiania się.

Finał kampanii – europejski obóz dla ponad 400 młodych ludzi z państw członkowskich – miał miejsce 7 października 2006 roku. Finaliści zaprezentowali na nim efekty swojej pracy – wysokiej jakości filmy wideo.

Tutaj możesz zobaczyć finalistów:

http://www.food-4u.it/

_________________________________________________

Pomoce naukowe o Europie

Grupa 40 nauczycieli stworzyła zestaw 300 pomocy naukowych służących do nauczania w szkole o Europie i obywatelstwie europejskim. Pomoce zostały udostępnione w 25 językach i umieszczone w bazie danych razem z metadanymi (informacja o grupie wiekowej, języku, przedmiocie szkolnym itd.).

Równolegle prowadzono projekt wspierający pt. „Jednocząca i ucząca się Europa” (Linking and Learning Europe - LLE), który zakończył się 31 maja 2006 roku. Projekt został oparty na istniejącej sieci myEUROPE.

Więcej informacji na temat „obiektów naukowych” i ich roli w uczeniu się i nauczaniu TUTAJ.
_________________________________________________

Making the News, Wielka Brytania

Making the News to narzędzie służące do publikowania informacji w Internecie, które zostało zaprezentowane nauczycielom pod koniec września podczas warsztatów eTwinning w Wielkiej Brytanii. Jest bardzo interesujące i proste w obsłudze.

Rozejrzyj się i poserfuj w sieci. Na pewno zainspirują Cię też inne projekty prowadzone w tym regionie.

http://kmi4schools.e2bn.net/uk_mtn/

_________________________________________________

Program dla nauczycieli fizyki, CERN, Szwajcaria

Jeśli jesteś nauczycielem fizyki i chciałbyś dowiedzieć się, jak działa największe na świecie centrum fizyki molekularnej, z pewnością zainteresuje Cię informacja, że CERN (Europejskie Laboratorium Fizyki Molekularnej) oferuje trzydniowy program zwiedzania od 24 do 26 listopada.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach udziału w programie wizyt w ośrodkach eksperymentalnych oraz o lekturach i dyskusjach dotyczących fizyki molekularnej, kliknij TUTAJ.
_________________________________________________

Forum Emilangues, Francja

Ta strona jest na razie dostępna wyłącznie w języku francuskim, ale będzie rozwijana w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jest skierowana do sieci szkół francuskich, które zaangażowały się w tworzenie międzynarodowego wymiaru edukacji. Strona może być doskonałym źródłem informacji dla szkół w innych krajach. Kliknij TUTAJ.
_________________________________________________

Projekt “Czas na nas”, Holandia

“Czas na nas” (This is our Time Project) to ogólnoświatowy projekt telekomunikacyjny skierowany i tworzony przez młodych ludzi. W tym roku przypada jedenasta rocznica powstania projektu, zorganizowanego po raz pierwszy w 1995 roku.

Podczas 24-godzinnego maratonu – lekcji online – program przewiduje szereg aktywności, takich jak wideokonferencje, grę online pt. „Zjednoczenie Narodów” i łączenie klas. W projekcie uczestniczy ponad 300 szkół i grup młodzieży z 99 krajów.

Hasło tegorocznego projektu – “Dbam, więc jestem” (”I care”) – związane jest z Milenijnymi Celami Rozwoju (Millennium Development Goals – MDG), a zwłaszcza MDG 2 „Osiągnąć Uniwersalną Edukację na Poziomie Podstawowym” oraz MDG 7 „Zapewnić Równowagę Środowiska”.

Projekt “Czas na nas” został zainicjowany dla Szkół Stowarzyszonych z UNESCO i zorganizowany przez e-linQ w Holandii we współpracy z Fontys University of Applied Sciences.

Jeśli chcesz zaczerpnąć więcej informacji o projekcie i wziąć w nim udział, skontaktuj się z e-linQ lub odwiedź stronę:

www.timeproject.org

Kontakt: asmeets@e-linq.nl

________________ WSPÓŁPRACA _________________

Twórzmy razem

_________________________________________________

Wspólne granie muzyki, Włochy

Sandra jest nauczycielem włoskiego i łaciny na południu Włoch, jest również muzykiem i chciałaby zorganizować projekt związany z muzyką. Ma wielu uczniów, którzy grają na różnych instrumentach i organizują prywatne spotkania muzyczne. Sandra ma pomysł, żeby zorganizować warsztaty o klasycznych kompozytorach, których muzyka jest lub może być wykonywana przez uczniów. W związku z tym szuka podobnych projektów w innych krajach w celu stworzenia społeczności online europejskich uczniów-muzyków.

Kontakt: sandracolella@libero.it

_________________________________________________

Blog nauczyciela angielskiego – zaproszenie, Hiszpania

Ana Bello jest nauczycielem angielskiego w Huelva (południowy zachód Hiszpanii) i pisze blog, który jest czytany przez wielu nauczycieli i uczniów z 25 krajów. Zaprasza także Ciebie do odwiedzenia swojej strony i podzielenia się uwagami o nauczaniu języka angielskiego.

http://intersteen.webpal.info/ 

_________________________________________________

Dotknij nauki (Hands On Science Experiments), Włochy

Annamaria Lisotti jest nauczycielem matematyki i fizyki we włoskim gimnazjum. Jej uczniowie mają po 16 lat i uczą się angielskiego. Poszukują innej klasy mówiącej po angielsku, która chciałaby wspólnie zorganizować projekt o eksperymentach naukowych samodzielnie przeprowadzanych przez uczniów, interesujących wystawach i doświadczeniach związanych z fizyką, a w szczególności mechaniką (biomechaniką, fizyką i sportem, mikrograwitacją, fizyką i parkami rozrywki).

Kontakt: alisot@libero.it

_________________________________________________

Porównywanie literatury, Francja

Véronique poszukuje partnerów do zrealizowania projektu, w którym uczniowie i nauczyciele pracowaliby równolegle nad porównywaniem XX-wiecznych powieści. Jeśli możesz w jakikolwiek sposób jej pomóc lub włączyć się do projektu, koniecznie się do niej odezwij!

Kontakt: VeroRepeczky@aol.com

_________________________________________________

Edukacja o środowisku, Belgia

Technisch Instituut Sint-Carolus znajdujący się w belgijskiej miejscowości Sint-Niklaas-Flemish adresuje swoją ofertę do uczniów w wieku 17-18 lat. Poszukuje partnerów, którzy już są zaangażowani w projekty o tematyce ekologicznej, żeby wspólnie zorganizować projekt porównujący odmienny stosunek do środowiska w różnych krajach.

Kontakt: h.michiels@sint-carolus.be

_________________________________________________

Prof-Inet Assisted projects, Kanada

Ten doskonałej jakości projekt dla dzieci ze szkół podstawowych jest każdego roku wspierany i finansowany przez kanadyjskie ministerstwo edukacji. Projekt zakłada posługiwanie się językiem francuskim. Organizatorzy mają za sobą wieloletnie doświadczenie w komunikacji online i działalności pedagogicznej. Zarejestruj się!

http://www.cslaval.qc.ca/Prof-Inet/aai/collab/proj-ass5.htm

_________________________________________________

Niepełnosprawni umysłowo dorośli studenci, Szwecja

Maria Stömne pracuje z dorosłymi studentami, którzy są niepełnosprawni umysłowo. Ma wielkie trudności w znalezieniu partnerów za granicą. Jej studenci są dorośli, ale zachowują się i komunikują podobnie jak dzieci. Poszukuje partnerów opiekujących się dziećmi w wieku 6-15 lat w celu zorganizowania wymiany.


Skontaktuj się z Marią, jeśli chcesz wspólnie z nią podjąć to pedagogiczne wyzwanie!

Kontakt: maria.stomne@nybro.se

_________________________________________________

Szkoła dla dzieci niedowidzących, Wielka Brytania

Lynn Griffiths jest dyrektorem Pencoed Infant School w Wielkiej Brytanii. W jej szkole uczą się dzieci w wieku 3-7 lat, jest także jedna klasa specjalna dla dzieci niedowidzących.

Chciałyby wiedzieć, czy gdzieś w Europie są podobne szkoły, które realizują innowacyjne projekty z innymi europejskimi partnerami.

Kontakt: head.pencoedinfants@bridgend.gov.uk

_________________________________________________

Blog nauczyciela specjalnych potrzeb, Holandia

W zeszłym roku Kaj Rietberg rozpoczęła pracę nad międzynarodowymi projektami i bardzo jej się to spodobało.

Kaj jest nauczycielem w szkole dla uczniów o specjalnych potrzebach oraz autorką bloga internetowego o międzynarodowych projektach dotyczących edukacji specjalnej.

Jeśli podoba Ci się ta inicjatywa, możesz przyłączyć się do pomocy w prowadzeniu blogu Kai.

http://sogaatinternationaal.web-log.nl 

_________________________________________________

iEARN – propozycje współpracy

iEARN to globalna sieć non-profit, która rozpoczęła działalność w 1988 roku. Jej głównym celem jest zachęcanie nauczycieli i młodych ludzi do używania Internetu oraz innych technologii we wspólnej pracy nad projektami udoskonalającymi nie tylko umiejętności uczenia się, lecz również wartości globalnego obywatelstwa.

Poniżej znajduje się fragment newslettera iEARN. Jeśli któreś z prezentowanych w nim zagadnień wyda się Tobie lub Twoim uczniom interesujące, koniecznie skontaktuj się z zaangażowanymi w projekt nauczycielami i koordynatorami.

Tutaj możesz zarejestrować swój udział w projekcie:

http://www.iearn.org/  

Książka z przepisami kulturowymi: projekt pożywka dla myśli

Zaproszeni uczniowie będą poszukiwać przepisów tradycyjnych potraw ze swoich krajów, dowiadywać się o pochodzeniu ich składników oraz poznawać związane z nimi legendy i historie. W ramach projektu będą prowadzone działania, takie jak poszukiwania, dyskusje, ilustrowanie i wydawanie książki.

http://www.iearn.org/projects/foods.html

Kontakt: Bill Belsey bill@iearn-canada.org, Kanada

Projekt “Obywatel Przyszłości”

“Obywatel Przyszłości” to projekt prowadzony przez uczniów, który wykorzystuje ich zdolności przywódcze zarówno w środowisku lokalnym, jak i w skali globalnej. Uczniowie uczestniczący w projekcie trwającym od września do maja będą zajmować się badaniem systemów prawnych, wyborczych i politycznych swoich krajów oraz będą przeprowadzać działania, takie jak rejestracja kandydatów, zgłaszanie się do kandydowania, wolontariat podczas głosowania oraz pisanie listów do przedstawicieli władz o ważnych zagadnieniach społecznych.

Kontakt: Britni Stinson britni.a.stinson@dartmouth.edu, USA

http://www.iearn.org/projects/futurecitizen.html

Mali odkrywcy

Dzieci biorące udział w tym projekcie będą uczestniczyć w różnych eksperymentach i grach poznawczych. Wspólnie z nauczycielami będą analizować wyniki swojej pracy, publikować je i wymieniać się nimi za pomocą ICT.

Kontakt: Ewa Kurzak ewa.kurzak@wp.eu
Halina Bednarz hali@and.pl
Sylwester Strzelec syst@hewi.com.pl, Polska

http://www.iearn.org/projects/littleexplorers.html

Machinto – czy słyszysz, jak mały ptaszek płacze?

Jest to projekt oparty na książce z obrazkami dla dzieci pt. „Machinto” oraz zbiór rysunków dzieci z czasów wojny pt. „Oni wciąż rysują”. Uczestnicy uczą się, jakie rodzaje wojen miały miejsce po Hiroszimie i Nagasaki, i dowiadują się, dlaczego „mały ptaszek wciąż jeszcze płacze gdzieś na świecie”. Dzieci uświadamiają sobie, z czym wiąże się wojna i dyskutują wspólnie, jak mogą pomóc temu „małemu ptaszkowi”. W trakcie projektu dzieci stworzą książki z obrazkami dla takich „małych ptaszków”.

http://www.iearn.org/projects/machinto.html

Kontakt: Jennifer Geist jenngeist@yahoo.com, USA
Yoko Takagi yoko@jearn.jp, Japonia

Wyprodukowany w Europie

Uczniowie zaczynają od odpowiedzi na jedno pytanie: Jakie znaczenie dla mnie i mojego kraju ma Europa? To pierwsze z sześciu etapów zadań bazujących na wiedzy o Europie i Unii Europejskiej. W projekcie uczniowie z różnych krajów mogą brać udział indywidualnie lub w grupach. Do udziału zaproszeni są także nauczyciele, z których każdy będzie koordynował prace jednej „cyfrowej klasy narodowej”.

Kontakt: Michelle Speight mmspeight@cbe.ab.ca, Calgary Board of Education, Kanada

Oblicza ubóstwa i bezdomności

Udział w tym projekcie wymaga dostępu do specjalnego oprogramowania online, które dostarcza zaangażowanym nauczycielom niezbędnych zasobów i wsparcia, a uczniom umożliwia komunikowanie się.

http://www.iearn.org/projects/facesofpoverty.html

Kontakt: Michelle Speight mmspeight@cbe.ab.ca, Calgary Board of Education, Kanada

MDG – nie bez twojego głosu

Milenijne Cele Rozwoju (Millennium Development Goals – MDG) zostały przyjęte na Szczycie Milenijnym ONZ w 2000 roku, kiedy 189 głów państw i szefów rządów postawiło sobie ambitny cel stworzenia do roku 2015 roku lepszego świata dla wszystkich ludzi.

Projekt prowadzony jest przez następujące osoby: Muhammad Salman, Maria Mirza, Naila Khan – Pakistan, Nuria Peguero – USA, Mostafa Nejati – Iran, Amanda Albuquerque – Brazylia.

Kontakt: Muhammad Salman salman@iearnpk.org, Pakistan

Szkoła w Teksasie (USA) poszukuje partnerów

St. John's Episcopal School w Dallas w Teksasie poszukuje partnerów z całego świata do Projektu Matematycznego 7. stopnia, Projektu Naukowego 6. stopnia oraz projektu Tulip 2. stopnia.

Kontakt: shopper@stjohnsschool.org

THE EUROPEAN SCHOOLNET – INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI

CZYM jest EUN?

The European SchoolNet jest „siecią sieci” w Europie, której celem jest promowanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych wśród europejskich szkół poprzez:

· wspieranie współpracy pomiędzy szkołami
· oferowanie szerokiej gamy zasobów i serwisów edukacyjnych
· promowanie pozytywnych działań i doświadczeń
· zaawansowaną koncentrację i standaryzację procesów w edukacji

Jeśli chcesz umieścić w biuletynie European Schoolnet informację o swoim projekcie lub poszukujesz partnerów do współpracy, prześlij do nas opis projektu, a my postaramy się pomóc Tobie w promowaniu Twojej pracy.

Nie zapomnij określić typu projektu, wieku uczestników oraz podać inne istotne szczegóły. Jeśli poszukujesz partnerów, prosimy abyś podał nam niezbędne informacje o Twojej szkole oraz adres e-mail. Nie zapomnij o częstym odwiedzaniu naszych stron z nowościami, informacjami dla nauczycieli i uczniów – są one regularnie aktualizowane w wielu językach:

http://www.eun.org/

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl