PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Biuletyn European Schoolnet – 22.06.2006


Biuletyn European Schoolnet – 22.06.2006

2006-06-23


Biuletyn European Schoolnet – 22.06.2006

Nowości, wydarzenia, projekty, konkursy, możliwości współpracy dla europejskich szkół. Przedstawiamy kolejny numer biuletynu European Schoolnet.

Drogie koleżanki i drodzy koledzy!

Przede wszystkim pragnę podziękować tym, którzy w trosce o mój szybki powrót do zdrowia przesłali mi tyle miłych słów i życzeń. To dla mnie wielki przywilej, że tak wielu nauczycieli z różnych krajów pamiętało o mnie w tych dniach. Wiem, że powinnam odpoczywać, ale przecież już od dziewięciu lat nigdy nie zakończyłam roku szkolnego bez złożenia Wam i Waszym uczniom życzeń udanych wakacji i sukcesów w czasie egzaminów. Życzę Wam więc wspaniałych dni wolnych, pełnych słońca, dobrych pomysłów, ciekawych książek, długich spacerów, pysznych soków owocowych i uśmiechu każdego dnia.

W przyszłym roku szkolnym skupimy się na zapewnieniu Wam tak wielu ciekawych możliwości rozwoju, jak to tylko jest możliwe. Na pewno będą konkursy, współpraca, nowe projekty i metody nauczania.

Rok 2007 będzie bardzo ważny dla Europejczyków. Do Unii Europejskiej przystąpi Rumunia oraz Bułgaria. Poza tym będziemy obchodzić pięćdziesiątą rocznicę podpisania Traktatu Rzymskiego. Przygotujcie się więc na rok pełen wydarzeń w Waszych szkołach!

Pozdrawiam serdecznie,
Brigitte
brigitte.parry@eun.org

_____________AFRYKA W CENTRUM UWAGI___________

Młodzieżowe Nagrody Rozwoju

__________________________________________________

Europa w trosce o Afrykę

Na konkurs młodzieżowych nagród rozwoju przychodzi bardzo wiele interesujących zgłoszeń. Przypominamy, że mogą brać w nim udział wszyscy uczniowie w wieku 16-18 lat. Każdy z nich ma szansę na wzięcie udziału w Dniach Rozwoju w Brukseli oraz na spędzenie pięciu dni w Afryce i przekonanie się, jak z bliska wygląda życie ludzi, którzy tam mieszkają i niosą pomoc tamtejszym dzieciom.

Nauczyciele, zanim wybierzecie się na wakacje, przekażcie swoim uczniom informację o tym przedsięwzięciu. Zgłoszenia można nadsyłać do końca września. Wasi uczniowie mają jeszcze trochę czasu na wzięcie udziału w konkursie i wyrażenie swoich poglądów na temat zdrowia, środowiska i edukacji w Afryce.

Rejestracja i informacje:
http://www.dyp2006.org/ 

______________ EUROPA W CENTRUM UWAGI______________

Inspiracja

__________________________________________________

Europa – łączyć i uczyć

Projekt „Linking and Learning Europe” zakończył się 31 maja. Gratulujemy panu Petru Dumitru i jego grupie wspaniałej pracy, dzięki której zapewnili Wam tak wiele nowych możliwości nauczania.

Głównym celem projektu było powołanie grupy nauczycieli, którzy byliby w stanie stworzyć nowe modele nauczania europejskiego.

Więcej:

Informacje I

Informacje II

Informacje III

__________________________________________________

Insight – newsletter

Insight – portal zajmujący się obserwacją edukacji i nowych technologii – uruchomił w czerwcu własny serwis informacyjny.

Insight jest portalem, który skupia się głównie na europejskiej polityce dotyczącej e-learningu i nowoczesnych praktykach edukacyjnych w szkołach.

Newsletter portalu Insight jako główny cel stawia sobie przegląd wszystkich aktualnych artykułów, raportów i dokumentów publikowanych na stronie głównej. Pierwszy numer dotyczy reform, jakie mają miejsce w szkołach norweskich, oprócz tego można tam znaleźć wszelkie nowinki techniczne i edukacyjne związane z szeroko rozumianą oświatą.

Aby zostać subskrybentem newslettera, należy skontaktować się e-mailowo z twórcami portalu pod adresem: insight-newsletter-request@listserv.eun.org. W tytule należy wpisać „subscribe”.

http://insight.eun.org/

_________________________________________________

Dzień Wiosny 2006 – słuchaj i ucz się

Klikając w poniższe linki, można zyskać niepowtarzalną szansę wysłuchania wypowiedzi najlepszych ekspertów unijnych. Zapraszamy więc do słuchania, czytania i nauki... To znakomite rozwiązanie edukacyjne na najwyższym poziomie dla wszystkich szkół.

Więcej TUTAJ.

http://www.springday2006.org/ww/en/pub/spring2006/news/podcast.htm 

_________________________________________________

Nagrody eLearning 2006

Portal internetowy eLearning jest już aktywny, a jego twórcy czekają na Wasze zgłoszenia. Języki, w których jest obsługiwany, to angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, portugalski i polski. Znajduje się tam również dodatkowy link do wersji hebrajskiej. Nagrody eLearning to wydarzenie organizowane przez European Schoolnet już od sześciu lat.

Od trzech lat głównym sponsorem inicjatywy jest Young Digital Planet. Poza tym bardzo ważnymi partnerami są: Intel, Promethean, Oracle i Michael.

Celem konkursu jest promowanie nowych technologii w edukacji i zachęcenie szkół do współpracy. Zgłoszenia muszą być dokonane za pośrednictwem strony internetowej eLearning Awards do 13 października 2006 włącznie.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na uroczystej ceremonii, która odbędzie się w grudniu 2006 roku w Brukseli. Będzie to zarazem gala zorganizowana z okazji dziesiątej rocznicy powstania European Schoolnet.

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie: http://elearningawards.eun.org.

Kontakt: sylvia.binger@eun.org 

_________________________________________________

Historyczna wideokonferencja

Sieć szkół europejskich organizuje 27 i 29 czerwca dwie wideokonferencje poświęcone historii. Szkoły zapraszają do współpracy inne placówki edukacyjne.

Jeśli jesteście zainteresowani przyłączeniem się do nich i uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy na stronę:
www.historylive.lgfl.net 

Kontakt: Roger Bloxham, Roger.Bloxham@heartoflondon.org 

_________________________________________________

Xplora – konferencja dla nauczycieli

Konferencja dla nauczycieli Xplora odbyła się w CERN 15-18 czerwca 2006 roku. Wzięło w niej udział ponad 80 nauczycieli z całej Europy. Mogli oni poznać najnowocześniejsze metody nauczania oraz wziąć udział w wielu warsztatach i prezentacjach na najwyższym poziomie.

Zaprezentowane zostały rezultaty projektów międzynarodowych, które miały za zadanie wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu.

W ramach projektu D-Space odbyła się również ceremonia wręczenia nagród SkyWatch 2006. Połączono się na żywo z obserwatorium astronomicznym na Krecie, dzięki czemu uczestnicy spotkania mogli w realnym czasie przeprowadzić obserwację przy użyciu nowoczesnego teleskopu.

Oprócz tego uczestnicy mieli też możliwość zwiedzenia detektora Atlas, który znajduje się w CERN 100 metrów pod ziemią. Pracuje w nim 1800 naukowców ze 150 uniwersytetów na całym świecie.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie internetowej Xplory: http://www.xplora.org 

________________WSPÓŁPRACA_________________

Pracować razem

_________________________________________________

Narzędzia naukowe

Od jesieni 2006 roku Xplora zamierza wprowadzić nowe narzędzia edukacyjne wykonane w wielu centrach naukowych całej Europy. Organizatorzy projektów poszukują chętnych do współpracy.

Uczestnikami mogą zostać szkoły i nauczyciele, którzy chcieliby wziąć udział w testowaniu nowych narzędzi służących do efektywnej nauki w ramach projektów „Hands-on” i „Brains-on”.

W celu zdobycia bliższych informacji prosimy o kontakt z Karlem Sarnowem:

karl.sarnow@eun.org

_________________________________________________

Materiały edukacyjne dla nauczycieli języków obcych na Curacao

Nazywam się Marjanne Prins i mieszkam na Curacao, pięknej wyspie na Karaibach, na północ od Wenezueli. Zajmuję się rozbudowywaniem materiałów edukacyjnych w języku holenderskim, jak również w papiamentu – języku większości naszych szkół.

Jestem na etapie poszukiwania możliwości stworzenia i rozwoju programu zajmującego się językami obcymi: holenderskim, hiszpańskim i angielskim. Jestem przekonana, że powinniśmy starać się rozwijać karaibską metodę nauki, w której piosenki, rymowanki i historyjki odgrywają najważniejszą rolę. Chciałabym się skupić głównie na języku holenderskim, jednak wiem, że oprócz tego dzieci od najwcześniejszych lat powinny mieć kontakt również z innymi językami.

Pragnę nawiązać kontakt z nauczycielami i przedstawicielami innych zawodów, którzy mogliby mnie wspomóc w rozwijaniu tego pomysłu. Jestem zainteresowana materiałami edukacyjnymi z innych państw, różnymi piosenkami, rymowankami i grami językowo-edukacyjnymi. Poszukuję również materiałów kursowych dla nauczycieli.

Kontakt: prinzes@cura.net 
lub: marjanneprins@gmail.com 

_________________________________________________

Projekt Ch.I.Ps

Projekt Ch.I.Ps ma za zadanie stworzenie katalogu najlepszych praktyk z zakresu e-learningu (w szczególności posługiwania się technikami cyfrowymi) dla dzieci w wieku 5-12 lat. Katalog oparty będzie na badaniach naukowych, pedagogicznych i technologicznych w całej Europie.

Jeśli jesteś nauczycielem i uważasz, że Twoje doświadczenia mogą się przydać, przyłącz się do nas i pomóż innym w rozwijaniu ich umiejętności i podnoszeniu kwalifikacji.

http://www.chipsproject.org/pages/Homepage.aspx 

_________________________________________________

DidacTIClang: rozwijanie umiejętności w nauce i nauczaniu języków

DidacTIClang zajmuje się promowaniem nowych technologii w nauczaniu i nauce języków oraz motywowaniem nauczycieli do jak najlepszego ich wykorzystania w środowisku szkolnym. Program proponuje szeroki dostęp do dydaktycznych zasobów internetowych, dzięki czemu nauczyciele są w stanie lepiej wykorzystywać swoje umiejętności w nauczaniu języków.

Program został podzielony na cztery podstawowe moduły:
- Moduł A: W jaki sposób wykorzystywać niedydaktyczne źródła internetowe w nauczaniu/nauce języków?
- Moduł B: W jaki sposób oceniać dydaktyczne źródła internetowe w nauczaniu/nauce języków?
- Moduł C: W jaki sposób wykorzystywać narzędzia do współpracy i komunikacji w nauczaniu/nauce języków?
- Moduł D: Jak stworzyć interaktywny zespół do nauki języków?

Kontakt: Ulrike Hofmann

ulrike.hofmann@fh-salzburg.ac.at 

Nauczyciele europejscy mogą ubiegać się dofinansowanie uczestnictwa w programie poprzez agencję Socrates.

Więcej informacji: http://www.sprachenzentrum.com/didacticlang 

***************************************************

EUROPEAN SCHOOLNET – INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI

The European SchoolNet jest siecią sieci w Europie, której celem jest promocja użycia technologii informacyjnych i komunikacyjnych w szkołach europejskich poprzez:

· Wspieranie współpracy pomiędzy szkołami
· Oferowanie szerokiej gamy edukacyjnych zasobów i serwisów
· Promowanie najlepszych praktyk i doświadczeń
· Zaawansowaną koncentrację i standaryzację procesów w edukacji

Otrzymaliście biuletyn European Schoolnet, bo jesteście na liście subskrybentów. Możecie korzystać z tej broszury w dowolny sposób. Informacje tutaj zawarte są informacjami przeznaczonymi do użytku publicznego i nie są objęte prawami autorskimi. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub chcecie uzyskać więcej informacji na temat naszej usługi lub którejkolwiek z wcześniejszych broszur, odwiedźcie naszą stronę:

http://www.eun.org/newsletter 

lub piszcie na adres: brigitte.parry@eun.org 

Jeśli chcecie zobaczyć w biuletynie European Schoolnet swój projekt, informacje lub poszukujecie partnerów do współpracy, prześlijcie do nas opis projektu, a my postaramy się go opublikować. Nie zapomnijcie dokładnie go opisać, podać jego nazwę, wiek uczestników oraz inne pomocne szczegóły. Jeśli poszukujecie partnerów, prosimy, podajcie nam informacje o Waszej szkole i adres e-mail do kontaktu. Nie zapominajcie o częstym odwiedzaniu naszych stron z nowościami, informacjami dla nauczycieli i uczniów – są one regularnie aktualizowane w wielu językach.

http://www.eun.org/ 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl