PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Biuletyn European Schoolnet – 7 marca 2006 r.


Biuletyn European Schoolnet – 7 marca 2006 r.

2006-03-07


Biuletyn European Schoolnet – 7 marca 2006 r.

 

Nowości, wydarzenia, projekty, konkursy, możliwości współpracy dla europejskich szkół. Przedstawiamy najnowszy numer biuletynu European Schoolnet dla nauczycieli I zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi propozycjami nowych działań.

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

W tym roku zima się przedłuża. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na pierwsze pączki na drzewach i dłuższe wiosenne dni. Niemniej jednak podczas podróży, które odbywam, zawsze udaje mi się dojrzeć ten charakterystyczny błysk w oczach nauczycieli, którzy uczestniczą w projektach międzynarodowych.

Chciałabym podzielić się z Wami dwiema myślami…

Pierwsza niestety do dobrych nie należy – jestem bardzo niemile zaskoczona faktem, że pomimo ciągłego rozwoju silnych struktur pozwalających na międzynarodową współpracę szkół, obraz nauczycieli zaangażowanych w różnego rodzaju projekty jest tak samo negatywny jak dziesięć lat temu. Dlaczego? Tego nie wiem, ale będziemy walczyć o szacunek i należny Wam respekt. To jednak zajmie trochę czasu.

Moje drugie spostrzeżenie jest już pozytywne – różnorodne projekty europejskie w wielu krajach widziane są już nie jako niepotrzebnie przeładowana informacja, lecz jako szeroki wachlarz możliwości, z którego nauczyciele mogą wybierać te najatrakcyjniejsze dla siebie. Każdy projekt ma swój indywidualny profil i każdy z nich daje szkołom różnorakie korzyści. To od Was zależy wdrożenie ich, rozbudowanie i polepszenie w najkorzystniejszy sposób.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Brigitte
brigitte.parry@eun.org

____________DZIEŃ WIOSNY 2006 W EUROPIE____________

Debata o naszej przyszłości

__________________________________________________

Niech wszyscy usłyszą Twój głos

Dzień Wiosny w Europie jest w tym roku szczególnie ważnym wydarzeniem z dwóch powodów.

Po raz pierwszy projekt sięga aż do Dnia Europy i rezultaty wszystkich działań prowadzonych wokół „Debaty o naszej przyszłości” znajdą się w dokumencie, który zostanie przedstawiony Radzie Europy w czerwcu 2006 roku.

Staramy się dać Wam wiele możliwości, aby uczyć i dyskutować o Unii Europejskiej, ponieważ chcemy, by Wasi uczniowie byli w pełni świadomi wszelkich zagadnień jej dotyczących i mogli wyrazić swoje opinie. Również dlatego, że po prostu troszczymy się o ich spokojną przyszłość.

Informujcie nas o swoich inicjatywach, wykorzystujcie wszystkie narzędzia sieciowe, by umożliwić Waszym wychowankom wypowiedzenie się, jaką Europę chcieliby widzieć w przyszłości. Z naszej strony zapewniamy, że ich opinię usłyszą wszyscy.

http://www.springday2006.org

__________________ ETWINNING___________________

www.etwinning.net

__________________________________________________

Najnowsze informacje

eTwinning zrobił milowy krok, kiedy w styczniu tego roku po raz pierwszy przyznane zostały nagrody za wyjątkowe projekty wykonywane przez co najmniej dwie szkoły przy wykorzystaniu najnowszych technologii informatyczno-komunikacyjnych. Przez ten rok odbyło się wiele wydarzeń związanych z eTwinningiem. Połączyły one uczniów z europejskich szkół podstawowych i średnich. Te wydarzenia i projekty w każdym państwie wspierane są od strony pedagogicznej przez Narodowe Serwisy Wspomagania.

Dotychczas zostały zorganizowane cztery profesjonalne warsztaty w różnych krajach. Nauczyciele z całej Europy mieli okazję do spotkania, wymiany swoich doświadczeń i wiedzy na temat współpracy w ramach programu eTwinning. W tym roku szkolnym oraz w latach następnych na pewno będą organizowane kolejne takie spotkania.

Strona www.etwinning.net to centrum całego programu. Portal ten daje inspirację. Wyposażony jest w niezbędne narzędzia dla nauczycieli zaangażowanych w projekty. Gotowy zestaw narzędzi, porady pedagogiczne, pomoce techniczne, kontakty, nowości i wydarzenia – to wszystko dostępne jest w 21 językach. Portal wspomaga Narodowy Serwis Wsparcia, który promuje i wzmacnia działalność eTwinningu w każdym kraju.

_____________________ FOCUS ______________________

Inspiracje

__________________________________________________

Mozart 2006

Wolfgang Amadeus Mozart to najsławniejszy Austriak na świecie. W 2006 roku obchodzimy 250. rocznicę jego urodzin. Jeśli planujesz wykorzystanie tego tematu na lekcjach, na podanej stronie znajdziesz wiele pożytecznych informacji, wydarzeń i wystaw związanych z kompozytorem.

http://www.mozart2006.net/eng/index.html

__________________________________________________

CERN Program dla nauczycieli fizyki

CERN (Europejski Ośrodek Badań Jądrowych) organizuje specjalny program dla nauczycieli fizyki ze szkół średnich. Polega on na trzytygodniowym stażu, który odbędzie się w lipcu. Propozycja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli-fizyków, którzy należą do CERN, jednak zgłaszać się mogą również inni zainteresowani.

Szkolenie odbędzie się w centrum CERN w Szwajcarii między 2 a 22 lipca 2006 r.

Aplikacje przyjmowane będą wyłącznie do 31 marca 2006 r.

Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.

_________________________________________________

Projekt Insafe organizuje Blogathon z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

7 lutego tego roku sieć Insafe i jej partnerzy świętowali Dzień Bezpiecznego Internetu. W obchodach wzięło udział ponad sto organizacji z trzydziestu krajów.

Viviane Reding, komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów, po raz kolejny objęła patronat nad tym wydarzeniem. Pani komisarz napisała pierwszy post na ogólnodostępnym blogu bezpieczeństwa w sieci. Następnie wiadomość przeszła przez komputery użytkowników w Nowej Zelandii i powędrowała na zachód przez Australię, Rosję, Bliski Wschód, Europę, Amerykę Południową, Kanadę i Stany Zjednoczone.

Wiele informacji na blogach często skupia się na kwestii etyki w Internecie. W ten sposób zachęca się rodziców, uczniów i nauczycieli do zastanowienia się nad tym, jakie zachowania w sieci są dopuszczalne, a jakie absolutnie naganne. Ważnym problemem poruszanym na blogu było bezpieczeństwo danych osobowych w Internecie. Użytkownicy napisali na ten temat ponad trzysta postów.

Przeczytaj więcej o tym wydarzeniu:
http://www.saferinternet.org/ww/en/pub/insafe/index.htm

_________________________________________________

TV5 dla nauczycieli francuskiego

Prezentowana strona internetowa to multimedialna kopalnia pomysłów dla nauczycieli języka francuskiego z całego świata. Znajduje się tam wiele typów działalności, które oparte są na programach francuskiej telewizji TV5. Wszystkiemu towarzyszą ciekawe ćwiczenia interaktywne.

Materiały na stronie połączone są ze słownikiem elektronicznym. Jeśli ktoś będzie miał kłopot z jakimś francuskim słowem, może na nie kliknąć i natychmiast wyświetli się angielskie tłumaczenia niezrozumiałego zwrotu. Telewizja TV5 organizuje również kursy doszkalające dla nauczycieli, którzy są zainteresowani zwiększeniem efektywności pracy przy wykorzystaniu zasobów na stronie.

Więcej dowiesz się, wchodząc na stronę:
http://www.tv5.org/TV5Site/enseignants/apprendre_francais.php

_________________________________________________

Eurorysunek

Zawiadomienie koordynatora projektu:

„Chcielibyśmy stworzyć 150-metrowy rysunek i zaangażować w to dzieło możliwie jak największą liczbę chętnych dzieci z różnych regionów Unii Europejskiej. Każde 10 metrów obrazka będą malowali uczniowie z jednej szkoły. Daje to w sumie 15 szkół z piętnastu różnych krajów Unii. Do tej pory zdążyliśmy zaprezentować swój pomysł podczas wizyt na Słowacji, w Słowenii, na Węgrzech i w Rumunii. Szkoły uczestniczące w tworzeniu dzieła będą komunikowały się za pomocą e-maili oraz wideokonferencji.

Jeśli wszystkie nasze zamierzenia powiodą się, zakończenie projektu nastąpi w Brukseli jako część większego międzynarodowego programu”.

Możesz na żywo obserwować dzieci rysujące wielki obraz:
http://www.eurodrawing.net/rsen/webcam.php

Kontakt: Zdeněk Heteš, hetes@eurodrawing.net, Czechy

_________________________________________________

Europa blisko Ciebie

Jedną z misji Dnia Wiosny jest dawanie młodym ludziom do zrozumienia, że Unia Europejska to część naszego codziennego życia. To wspólna przestrzeń, którą razem dzielimy; to wielki obszar geograficzny, po którym podróżujemy; miejsce, gdzie żyjemy i pracujemy.

Instytucje europejskie mają swoich przedstawicieli w każdym państwie członkowskim. Wielka sieć biur europejskich pomaga obywatelom Unii, udostępnia informacje, materiały i promuje wydarzenia kulturalne.

Nie wahajcie się skontaktować z przedstawicielami tych biur, ich drzwi są otwarte dla wszystkich obywateli Europy.

Wejdź na stronę przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego:
http://europa.eu.int/comm/represent_en.htm

Tutaj podane są biura europejskie:
http://europa.eu.int/comm/relays/ed_en.htm

_________________________________________________

Konkurs TMundo

TMundo to konkurs wielojęzyczny w formie gry on-line, który ma na celu zaznajomienie się z geografią i nazwami państw, stolicami poszczególnych krajów oraz z przymiotnikami tworzonymi od nazwy państwa. Wszystko w pięciu językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Program ten może być wykorzystywany w klasach językowych i o profilu geograficznym. Doskonale pogłębia wiedzę uczniów na temat nieznanych miejsc i kultur w Europie.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób używać gry i zdobyć nagrodę, zapraszamy na stronę:
http://www.tmundo.com/

_________________________________________________

Wymowa amerykańska i brytyjska

Nauczycielom języka angielskiego prezentujemy prostą w obsłudze stronę internetową, na której znajdują się różnice w amerykańskiej i brytyjskiej wymowie. To może być bardzo ciekawe doświadczenie, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy większość z biurowych oprogramowań niemal wymusza na nas używanie angielskiego jedynie w jego amerykańskiej odmianie.

http://www2.gsu.edu/~wwwesl/egw/jones/differences.htm

_________________________________________________

Włoskie stereotypy

To jedna z zabawniejszych stron internetowych. Pokazuje bowiem styl życia i charakterystyczne zachowania Włochów w porównaniu z innymi narodami europejskimi.

Podobno Włosi, oglądając tę stronę, zaśmiewają się do rozpuku. Okazuje się, że wiele z tych stereotypów to szczera prawda!

http://tcc.itc.it/people/rocchi/fun/europe.html

_______________WSPÓŁPRACA__________________

Twórzmy razem

_________________________________________________

Geometria dynamiczna – interaktywna prezentacja w sieci

Xplora, europejskie wrota do edukacji i przedmiotów ścisłych oraz Deutsches Museum, jedno z największych na świecie muzeów nauki i technologii, organizują wirtualne spotkanie dotyczące geometrii dynamicznej. Wydarzenie odbędzie się 14 marca o godz. 10.30 w Deutsches Museum w Monachium. Xplora będzie je bezpośrednio relacjonować. Wszyscy uczestnicy, którzy będą brali udział w spotkaniu w sieci, uzyskają możliwość zadawania pytań i zgłaszania swoich opinii.

Wszystko rozpocznie się od ogólnej prezentacji prof. dr. Petera Baptista z Uniwersytetu Bayreuth w Niemczech. Wystąpienie będzie dotyczyło wpływu matematyki dynamicznej na nauczanie matematyki ogólnej w szkołach.

Caterine Franche, dyrektor wykonawczy firmy Ecsite (Europejska Sieć Centrów Naukowych i Muzeów – www.ecsite.net), wspólnie z Elisabeth Schepers z Deutsches Museum będzie moderowała całą dyskusję.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali uczniowie wraz z nauczycielami z Gimnazjum Elsa-Brändström w Monachium.

Prezentacja wideo odbędzie w języku niemieckim, natomiast symultaniczne tłumaczenie na angielski będzie można uruchomić na specjalnym czacie.

Kontakt z organizatorami:

Karl Sarnow karl.sarnow@eun.org
Laura Massoli laura.massoli@eun.org
Szczegóły na stronie: www.xplora.org

_________________________________________________

Program ENO 2006-07

ENO to skrót od angielskiego wyrażenia „Environment Online”, czyli „Środowisko w sieci”. Jest to globalna szkoła internetowa działająca na rzecz zrównoważonego ekorozwoju. W swoim programie nauczania proponuje cztery podstawowe zagadnienia, którymi zajmują się studenci w roku szkolnym 2006/2007.

Rok szkolny rozpocznie się od zasadzenia drzewka 21 września 2006 roku, a zakończy się wraz z obchodami Światowego Dnia Ochrony Środowiska na początku czerwca 2007 r. Szkoła oferuje wiele atrakcyjnych zajęć, studenci m.in. piszą eseje, przeprowadzają wywiady dla rozgłośni radiowej ENO, organizują rozmowy na czatach.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie ENO.
http://eno.joensuu.fi/apply

Kontakt: Mika Vanhanen, koordynator
vanhanen@cc.joensuu.fi

_________________________________________________

Konkurs „Jedzenie dla Ciebie” 2006

Jak dużo jemy? Kiedy najczęściej to robimy? I najważniejsze – co jemy?
Każdy kraj ma swoje przyzwyczajenia i tradycje kulinarne. Zadajmy sobie jednak pytanie – co najbardziej się liczy w kwestii świadomości zdrowotnej i dobrze dobranej diety?

Konkurs „Jedzenie dla Ciebie” zaprasza Was do nawiązywania kontaktów z młodymi ludźmi w Europie. Przedstawcie innym swój punkt widzenia na temat odżywiania się. Prace konkursowe powinny być wykonywane w formie filmów wideo.

Więcej na: http://www.food-4u.it/

_________________________________________________

Projekty ogrodowe, Włochy

„Jesteśmy grupą uczniów ze szkoły średniej w Latinie we Włoszech. Jest nas troje. Szukamy uczniów z innych europejskich szkół, którzy chcieliby się zaangażować w nasz projekt dotyczący ogrodów.

Pomysł projektu powstał pięć lat temu. Nasz nauczyciel postanowił połączyć trzy idee w jeden program: studenci, Europa i ogrody. Chciał stworzyć swoistą więź, która spajałaby nas z naturą i naszym kontynentem. Ogrody to przecież temat uniwersalny dla wszystkich.

Zdążyliśmy już zorganizować kilka wycieczek do ogrodów botanicznych. Teraz chcemy znaleźć uczniów w wieku 17-19 lat, którzy interesują się tym zagadnieniem”.

Kontakt e-mail:
paolaspada@inwind.it
lady.v2004@libero.it

_________________________________________________

Media i technologia, szkoła z Rumunii

„Jestem nauczycielką w szkole rumuńskiej. Poszukuję partnera z jednego z krajów Unii Europejskiej do współpracy przy moim projekcie. Temat, na którym chciałbym się skupić to ‘Media i technologia’. Naszym językiem współpracy byłby angielski. Uczniowie zaangażowani w projekt to młodzież w wieku 14-16 lat”.

Kontakt: Nadia Circu
rushhour_2003@yahoo.com

_________________________________________________

Szkoła poszukuje gości, Turcja

„Jestem nauczycielem języka angielskiego z Turcji. W celu wymiany cennych doświadczeń kulturowych moja szkoła pragnie zaprosić do Turcji grupę uczniów w wieku 14-16 lat. Będzie nam niezwykle miło gościć Was w naszym kraju. Opłaty za wycieczki i zakwaterowanie ponosi nasza szkoła”.

Jeśli jesteście zainteresowani tym pomysłem, zgłoście się:
ridelci@mynet.com


EUROPEAN SCHOOLNET – INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI

The European SchoolNet jest siecią sieci w Europie, której celem jest promocja użycia technologii informacyjnych i komunikacyjnych w szkołach europejskich poprzez:

· Wspieranie współpracy pomiędzy szkołami
· Oferowanie szerokiej gamy edukacyjnych zasobów i serwisów
· Promowanie najlepszych praktyk i doświadczeń
· Zaawansowaną koncentrację i standaryzację procesów w edukacji

Otrzymaliście biuletyn European Schoolnet, bo jesteście na liście subskrybentów. Możecie korzystać z tej broszury w dowolny sposób. Informacje tutaj zawarte są informacjami przeznaczonymi do użytku publicznego i nie są objęte prawami autorskimi. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub chcecie uzyskać więcej informacji na temat naszej usługi lub którejkolwiek z wcześniejszych broszur, odwiedźcie naszą stronę:

http://www.eun.org/newsletter

lub piszcie na adres: brigitte.parry@eun.org

Jeśli chcecie zobaczyć w biuletynie European Schoolnet swój projekt, informacje lub poszukujecie partnerów do współpracy, prześlijcie do nas opis projektu, a my postaramy się go opublikować. Nie zapomnijcie dokładnie go opisać, podać jego nazwę, wiek uczestników oraz inne pomocne szczegóły. Jeśli poszukujecie partnerów, prosimy, podajcie nam informacje o Waszej szkole i adres e-mail do kontaktu. Nie zapominajcie o częstym odwiedzaniu naszych stron z nowościami, informacjami dla nauczycieli i uczniów – są one regularnie aktualizowane w wielu językach.

http://www.eun.org/

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl