PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Biuletyn European Schoolnet z dn. 01.06.2005


Biuletyn European Schoolnet z dn. 01.06.2005

2005-06-01


Biuletyn European Schoolnet z dn. 01.06.2005

 

Projekty, inicjatywy, konkursy - dla europejskich szkół. Przedstawiamy 104. numer biuletynu European Schoolnet.

Drogie koleżanki, drodzy koledzy!

To ostatni biuletyn w roku szkolnym 2004/2005. Ten rok był bardzo bogaty w projekty i wydarzenia. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie jeszcze bardziej interesujący. Zrobimy, co w naszej mocy, by tak się stało!

Internet ewoluuje, instytucje starają się wspierać szkoły w wykorzystaniu nowoczesnych technologii, a nauczyciele chcą być na bieżąco i rozumieją te zmiany. Wszystko to jest wspaniałe dla takiego obserwatora jak ja, który już od dawna interesuje się tym tematem. Ale nie pozwólcie nikomu przeszkodzić wam w wyrażaniu opinii, w sprawdzaniu nowych, innowacyjnych metod, nawet jeśli nie są one konwencjonalne. Liczą się uczniowie. Przed wami nowe pokolenie. Każdego dnia, nie jest tak w przypadku instytucji, macie taką moc, jakiej nie ma nikt inny, możecie być tego pewni. Praca, którą wykonujecie, jest ważniejsza od jakiejkolwiek przemowy politycznej.

Cieszę się, że mogę być z Wami przez kolejny rok :-)

Wasza Brigitte

brigitte.parry@eun.org

DZIEŃ WIOSNY W EUROPIE

Szkoły rozumieją Europę

_________________________

Co dalej?

Spring Day jest dla młodych Europejczyków z 29 krajów międzynarodowym miejscem dyskusji i nauki o europejskich zagadnieniach. Sprawia, że głos nauczycieli i uczniów staje się zauważalny. Tworzymy projekty dla szkół, ale szkoły samodzielnie kreują Spring Day, organizując niezwykłe wydarzenia. Angażują się nauczyciele i samorządy uczniowskie. Dzień Wiosny jest nie tylko celebracją UE, jest także lekcją obywatelstwa europejskiego, jest poruszaniem zagadnień, które dotyczą codziennego życia Europejczyków. W tym roku niemal 7000 szkół wzięło udział w tym projekcie, a to oznacza setki tysięcy młodych ludzi skupionych na sprawach Unii w ten czy inny sposób. To jest bezprecedensowe i niezwykle ważne zjawisko.

Teraz – wierzcie lub nie – European Schoolnet musi walczyć o to, by zrealizować Spring Day w 2006 w roku. Wygląda na to, że trzeba udowadniać instytucjom unijnym, jak ważna jest edukacja europejska dla setek tysięcy młodych ludzi. Tymczasem, cóż jest ważniejszego w dzisiejszych czasach, gdy tak mała jest świadomość spraw UE we wszystkich krajach?

Tak więc będziemy niezłomnie walczyć i poinformujemy Was o naszych planach, jak tylko sprawa się wyjaśni.

Bądźcie gotowi na fantastyczny Dzień Wiosny 2006!

Możecie przesyłać Wasze pomysły i komentarze:

brigitte.parry@eun.org

ETWINNING

Szkolne Partnerstwa w Europie

__________________________

Inauguracja nagród eTwinning

Dołączcie do konkursu z nagrodami eTwinning i zostańcie nagrodzeni za waszą europejską współpracę!

Aby na europejskim poziomie wyróżnić najlepszych, Centralny Serwis Wsparcia (Central Support Service) z przyjemnością ogłosił pierwszy konkurs eTwinning. Poniżej garść ogólnych informacji, by pomóc wam i waszym partnerom w rozpoczęciu przygotowań:

Trzy kategorie:

- Szkolna współpraca zintegrowana z programem zajęć szkolnych

- Innowacje pedagogiczne

- Cyfrowe zasoby

Dwa poziomy:

Szkoły podstawowe i średnie

Harmonogram:

Narzędzia do rejestracji będą dostępne we wrześniu 2005 roku.

Termin napływania zgłoszeń mija 20 listopada 2005 roku.

Ceremonia rozdania nagród odbędzie się podczas drugiej europejskiej konferencji eTwinning w Austrii pod koniec stycznia 2006 roku.

Ewaluacja:

Pierwsza ewaluacja dokonana będzie przez członków Narodowych Serwisów Wsparcia (National Support Services). Ostatecznie na poziomie europejskim zwycięzców wybierze grupa ekspertów ICT, edukacji oraz współpracy szkolnej.

Kwalifikowalność:

W konkursie mogą wziąć udział tylko zespoły zarejestrowane w akcji eTwinning.

Nagrody:

Każdy zwycięski zespół otrzyma budżet na organizację wycieczki do jednej z europejskich stolic.

Będziemy was na bieżąco informować o szczegółach, kryteriach i zasadach poprzez biuletyn eTwinning oraz portal europejski: www.etwinning.net

EUROPAGO

Baw się i ucz!

_______________________

Więcej zabawy na lato

Wakacje tuż, tuż, więc najwyższy czas zachęcić waszych uczniów do odpoczynku i gier, które pomogą im zdobywać wiedzę o europejskiej historii, geografii, muzyce i z zakresu edukacji obywatelskiej.

Trzy gry na stronie EuropaGO – stronie skierowanej do dzieci w wieku 10-14 lat – zostały zaktualizowane. Po rozszerzeniu UE dodano dziesięć nowych krajów.

Na stronie uczniowie mogą kliknąć na konsolę gier lub statek kosmiczny w sypialni, by sprawdzić swoją wiedzę o Europie – zwłaszcza o nowych krajach i państwach kandydujących do UE. Dodatkowo, gra „Europa w Harmonii” zawiera teraz hymny 10 nowych państw UE. Klikając na radio w sypialni, uczniowie dowiedzą się, jak zagrać ich narodowy hymn.

Podczas lata EuropaGO publikuje także nową grę pt. „Podróż przez Europę”. Od czerwca uczniowie mogą odkrywać miasta Europy, podróżując na pokładzie helikoptera. Odwiedzajcie stronę EuropaGO podczas wakacji – będzie mnóstwo zabawy!

http://europa.eu.int/europago/

FOCUS

Inspiracja

___________________________

Projekt Obywatelski, Szwajcaria

„E-Democratic Classes-Twinning” to projekt organizowany przez szwajcarskie autorytety edukacyjne. Celem jest nawiązanie kontaktu z 8 partnerami szkolnymi w ramach Europejskiego Roku Edukacji Obywatelskiej pomiędzy szkołami ze Szwajcarii a szkołami z krajów sąsiadujących: Francji, Austrii, Włoch i Niemiec.

Szkoły będą skoncentrowane na wszystkich aspektach edukacji obywatelskiej od września 2005 do czerwca 2006 r. Będą otrzymywać wsparcie i asystę przez cały rok szkolny. Uczniowie zaangażowani w projekt powinni być w wieku 16-18 lat. Wszystkie zespoły zostaną zaproszone na spotkanie w Bernie w Szwajcarii w dniach 17-18 września na dwudniowy warsztat na temat implementacji projektu.

Termin rejestracji: 21 czerwca 2005 r.

Kontakt, informacje i rejestracja:

Andreas Fehlmann: a.fehlmann@educa.ch

Strona internetowa edukacji obywatelskiej: www.coe.int/edc

____________________________________________________

Wsparcie dla nauczycieli, Wielka Brytania

Towarzystwa Przedmiotowe w Wielkiej Brytanii współpracują z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w celu stworzenia kompleksowego programu szkolenia wprowadzającego dla nauczycieli i edukatorów. Projekt zakłada plan rozwoju internetowych stron poświęconych 13 przedmiotom.

Oto przykłady:

http://www.geography.org.uk/projects/gtip/

http://www.ase.org.uk/sci-tutors/

http://www.citized.info/index.php?l_menu=induction

http://www.historyitt.org.uk/

Poszukują oni partnerów do wymiany doświadczeń i zdobywania porównawczej wiedzy w zakresie rozwoju nauczycieli i edukatorów. Chcieliby także usłyszeć o innych partnerach z całej Europy, którzy chcieliby rozwijać podobne zasoby dla nauczycieli-edukatorów.

Jeśli jesteście zainteresowani, skontaktujcie się z Andre Mostert (Project Manager):

andre@cogitodev.com

_________________________________________________

ZAP – strona internetowa dla dzieci, UE

ZAP to portal dla dzieci, w którym mogą one znaleźć zasoby edukacyjne oraz propozycje zajęć w bezpiecznym, wirtualnym środowisku. Zawsze jest nam miło, kiedy otrzymujemy waszą pomoc w poszerzaniu zasobów tej strony. Jeśli znacie interesujące strony internetowe dla dzieci, prosimy, skontaktujcie się z nami. Dodamy je do bazy zasobów, która zawiera już ponad 1000 wpisów.

Poszukujemy również dzieci, które chciałyby dołączyć do zespołu redakcyjnego i pisać teksty na stronę internetową. Jeśli sądzicie, że wasi uczniowie mogliby być zainteresowani redagowaniem artykułów na stronę ZAP, prosimy, skontaktujcie się z nami.

Jeśli macie pytania lub chcecie przekazać informacje – skontaktujcie się z Valentiną De Mari: valentina.demari@eun.org

_________________________________________________

eLearning Awards 2005, UE

eLearning Awards to prestiżowy doroczny konkurs, który nagradza najlepsze wykorzystanie nowych technologii przez szkoły. Od początku, czyli 2000 roku, przyznano nagrody w łącznej wysokości ponad 150.000 euro. Było to możliwe dzięki sponsorom, np. takich firm jak Young Digital Poland, która w 2005 roku jest ponownie głównym fundatorem nagród.

Jeśli stworzyliście edukacyjną stronę internetową lub wykorzystaliście nowe technologie w projekcie szkolnym, zgłoście je już dziś. Zgłaszając się, pokażecie waszą pracę w specjalnej galerii projektów, która odwiedzana jest przez kolegów z całej Europy.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2005 roku. Jeśli już teraz prześlecie zgłoszenie, możecie je edytować i aktualizować dowolną ilość razy przed ostatecznym terminem.

Strona internetowa eLearning Awards została zainaugurowana w języku angielskim i wkrótce będzie dostępna w sześciu innych językach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową: http://www.elearningawards.eun.org lub napisz do: chris.coakley@eun.org .

_________________________________________________

Portal Xplora – ponowna inauguracja, UE

Europejski portal edukacji przyrodniczej o nazwie Xplora zostanie ponownie zainaugurowany podczas konferencji ECSITE w Vantaa, w Finlandii na początku czerwca. Portal zawiera propozycje eksperymentów, zajęć, informacje i wiele, wiele innych ciekawostek.

Portal Xplora: www.xplora.org

Konferencja ECSITE: http://www.ecsite.net/new/ac05_index.asp

_________________________________________________

European Schoolnet podczas Zielonego Tygodnia, UE

Zespół European Schoolnet będzie uczestniczył w Zielonym Tygodniu, konferencji organizowanej przez Dyrekcję Generalną UE ds. Środowiska w dniach 31 maja – 2 czerwca. 31 maja Alexa Joyce przewodniczy sesji “Ucząc o zmianach klimatu”, podczas gdy Karl Sarnow, podczas tej samej sesji, zaprezentuje swoje poprzednie doświadczenia w ramach projektu Bionet. Petru Dumitru oraz Silvia Spinoso w tym samym czasie będą towarzyszyć grupie utalentowanych dzieci podczas tygodnia. Zaproszenie do Brukseli to część nagrody za zwycięstwo w konkursie Zielonego Tygodnia – stworzenie wspaniałych obrazów i cyfrowych filmów wideo.

Strona konferencji Zielonego Tygodnia:

http://europa.eu.int/comm/environment/greenweek/conference_en.htm

Strona konkursu Zielonego Tygodnia:

http://www.greenweek2005.eun.org/

_________________________________________________

EFL Publikowanie stron internetowych, Projekt

Dekita.org będzie pokazywać internetowe prace uczniów EFL (English as a Foreign Language)/ESL (English as a Second Language), przedstawiać klasowe projekty internetowych publikacji przygotowanych w ramach EFL/ESL, a także pokazywać ważne linki do stron dotyczących autorskich publikacji internetowych w kontekście nauczania języka obcego.

W nawiązaniu do tej strony jesteście zaproszeni do „Blogstreams Salon” – nieformalnego, synchronicznego zebrania na temat blogów i publikacji internetowych. Odbywa się ono w Tappedin ( http://tappedin.org ) w każdą niedzielę o 21.00.

Wiadomość ta została przysłana przez Barbarę Dieu, bardzo aktywną i kreatywną nauczycielkę angielskiego z Brazylii. Przeczytajcie jej blog:

http://beewebhead.blogspot.com

_________________________________________________

"Grote Markt" w Brukseli

Pewien człowiek pracujący dla sieci edukacyjnych we flamandzkiej Belgii stworzył stronę internetową o słynnym "Grote Markt" w Brukseli. Jeśli planujecie organizację wycieczki szkolnej do stolicy administracji UE, strona może wam pomóc w przygotowaniach do wyjazdu. Możecie także wykorzystać ją do zaplanowania wycieczki prywatnej!

www.rondement.be

_________________________________________________

Zabawa z naukami przyrodniczymi, Ameryka Łacińska

Jeśli szukacie dobrych lekcji (we Flashu) w języku hiszpańskim z chemii, fizyki, matematyki, biologii, komunikowania się, powinniście odwiedzić ten zestaw Obiektów Wiedzy. Są one częścią strategicznego programu stworzonego przez Ministerstwo Edukacji Peru.

http://www.huascaran.edu.pe/recursos_ciencias/index.html

_________________________________________________

Moduły nauki, Konstytucja Europejska, Francja

Jak wszyscy wiedzą, konstytucja europejska jest w tym roku w centrum uwagi wielu ludzi w wielu krajach. Niektórzy nauczyciele wykorzystują tę okazję do stworzenia modułów wiedzy dla swoich klas i dzielą się nimi ze społecznością edukacyjną UE. Tu znajdziecie przykład z Francji (w języku francuskim), stworzony przez Franck Le Cars:

http://site.voila.fr/fiche-constitution

WSPÓŁPRACA

Twórzmy wspólnie

__________________________

Dunaj – serce Europy, Rumunia

Pewien nauczyciel stara się zbudować sieć szkół położonych wzdłuż Dunaju. Ta słynna rzeka, położona w sercu Europy, łączy wiele krajów i może być pedagogicznym punktem wyjścia do wielu projektów współpracy – związanych z przedmiotami szkolnymi i zajęć międzyprzedmiotowych. Jeśli jesteście zainteresowani i uczycie w szkole położonej wzdłuż Dunaju, skontaktujcie się z Paulem Poparadem.

paulpop@rdslink.ro

_________________________________________________

Poszukiwani e-przyjaciele, Szwecja, Hiszpania

Ann-Mari Odeheim uczy angielskiego chłopców i dziewczynki w wieku 10-11 lat w publicznej szkole w Sztokholmie, w Szwecji. Chciałaby połączyć swoich uczniów z uczniami z innych krajów i prowadzić wymianę w języku angielskim.

annmariodeheim@hotmail.com

Carlos Sastre uczy angielskiego w północno-zachodniej Hiszpanii, niedaleko Coruña. Jego uczniowie są w wieku 8-12 lat. Poszukuje on partnerów do nawiązania wymiany w języku angielskim na tematy kulturowe.

karmestre@edu.xunta.es

_________________________________________________

Wymiana, szkoła zawodowa, Holandia

Pewna nauczycielka uczy angielskiego w Emmeloord w Holandii. Uczy ona grupę sekretarek/asystentek w wieku 17-19 lat, które chciałyby nawiązać internetowe kontakty z zagranicą, rozmawiać i pracować nad wspólnymi projektami w języku angielskim. Wspólnie chciałaby prowadzić takie zajęcia od początku października 2005 r. w środy w godz. 8.30-9.15 przed południem.

Jeśli jesteście zainteresowani, skontaktujcie się z nią:

RDekker@ROCfriesepport.nl

_________________________________________________

Poszukiwani partnerzy w Grecji lub na Sycylii, Francja

Bardzo duża szkoła położona w Brest, we Francji, chciałaby nawiązać współpracę na zasadzie wymiany uczniowskiej dla grupy 16-latków. Szukają oni partnerów w Grecji lub na Sycylii. Szkoła jest również otwarta na wszelkie projekty europejskie, związane z wszelkimi liniami finansowania UE.

Jeśli szukacie francuskiego partnera, skontaktujcie się z Suzanne Le Guen de Kerneizon:

Dekerneizon@aol.com

Strona internetowa szkoły:

http://www.ecole-croix-rouge.com

Aby dowiedzieć się więcej o ich mieście, odwiedź stronę:

http://www.mairie-brest.fr

_________________________________________________

Młodzieżowy program partnerski, Włochy

Prowincja Treviso, położona w północno-wschodnich Włoszech, poszukuje partnerów do propozycji projektu, który ma być zgłoszony w ramach Akcji “Program Młodzież”. Termin nadsyłania wniosków mija 1 czerwca 2005 roku. Szukają oni stowarzyszeń młodych ludzi (15-25 lat), organizacji pozarządowych, grup młodzieży, klubów sportowych, organizacji lokalnych, które zainteresowane są tematyką edukacji sportowej.

Aby uzyskać więcej informacji o programie, odwiedź stronę internetową: http://europa.eu.int/comm/youth/program/dec_1031_en.pdf

Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów na temat projektu, wyślij e-mail na adres:

csalvi@formez.it

***EUROPEAN SCHOOLNET NOWOŚCI DLA NAUCZYCIELI***

CZYM jest EUN?

The European SchoolNet jest siecią sieci w Europie, której celem jest promocja użycia technologii informacyjnych i komunikacyjnych w szkołach w Europie poprzez:

· wspieranie współpracy pomiędzy szkołami,

· oferowanie szerokiej gamy edukacyjnych zasobów i serwisów,

· promowanie najlepszych praktyk i doświadczeń,

· zaawansowaną koncentrację i standaryzację procesów w edukacji.

Jeśli chcesz zobaczyć w biuletynie European Schoolnet swój projekt, informacje lub poszukujesz partnerów do współpracy, prześlij do nas opis projektu, a my postaramy się promować twoją pracę. Nie zapomnij opisać typu projektu i wieku uczestników oraz podać innych pomocnych szczegółów. Jeśli poszukujesz partnerów, prosimy, podaj nam informacje o Twojej szkole i adres e-mail do kontaktu. Nie zapomnij o częstym odwiedzaniu naszych stron z nowościami, informacjami dla nauczycieli i uczniów – są one regularnie aktualizowane w wielu językach: http://www.eun.org/

 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl