PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Co warto wiedzieć o egzaminie gimnazjalnym?


Co warto wiedzieć o egzaminie gimnazjalnym?

2003-01-30


Co warto wiedzieć o egzaminie gimnazjalnym?

Publikujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące egzaminu gimnazjalnego. Wszystkim gimnazjalistom życzymy powodzenia i połamania piór!

Czy każdy uczeń trzeciej klasy gimnazjum musi przystąpić do egzaminu?
Tak. Uczestniczenie w egzaminie jest warunkiem ukończenia szkoły. Jeżeli ktoś nie przystąpi do egzaminu, będzie musiał powtórzyć ostatnią klasę.

Kiedy i gdzie odbędzie się egzamin?
W drugim tygodniu maja 2003, w dwóch kolejnych dniach (pierwszego dnia - część humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza). Będzie organizowany w gimnazjum, do którego uczęszczasz. Jeżeli z ważnych przyczyn losowych bądź zdrowotnych nie przystąpisz do egzaminu w maju, będziesz go zdawać w innym, wyznaczonym terminie, jednak nie później niż do 31 sierpnia danego roku szkolnego, w miejscu określonym przez dyrektora komisji okręgowej.

Kto ustala zestawy zadań egzaminacyjnych? Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) w Warszawie na podstawie propozycji przekazanych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Jaki będzie przebieg egzaminu?
Egzamin będzie składał się z dwóch części - każda po 120 minut. Nad przebiegiem egzaminu czuwać będą członkowie zespołu egzaminacyjnego, w tym jego przewodniczący.

Przed wejściem do sali wylosujesz numer miejsca. Stoliki zostaną ustawione w odległości umożliwiającej Ci samodzielną pracę. Otrzymasz arkusz składający się z zadań różnego typu. Do wpisywania odpowiedzi otrzymasz specjalnie przygotowaną kartę, na której zakodujesz swoje dane. Po zakodowaniu pracy zostaniesz poinformowany o godzinie rozpoczęcia i zakończenia egzaminu.

Idąc na egzamin, nie zapomnij o przyborach do pisania. Zadania musisz rozwiązywać samodzielnie. W wypadku stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego ma prawo unieważnić Twoją pracę. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące egzaminu będą zawarte także w Instrukcji dla ucznia, która zostanie głośno odczytana przed egzaminem. W razie wątpliwości poproś o wyjaśnienie.

Po zakończeniu egzaminu osoba odbierająca Twoją pracę sprawdzi, czy została ona prawidłowo zakodowana.

Kto sprawdza prace uczniów?
Karta odpowiedzi do zadań zamkniętych zostanie sprawdzona elektronicznie, a rozwiązania zadań otwartych będą sprawdzali nauczyciele-egzaminatorzy.

W jaki sposób będzie zapisany wynik egzaminu?
W postaci liczby punktów, a nie oceny szkolnej.

Kto otrzyma informacje o wynikach?
Ty i Twoi rodzice za pośrednictwem gimnazjum, do którego uczęszczasz oraz szkoła, w której zamierzasz podjąć naukę.

Kiedy zostaną przekazane informacje o wynikach?
Informacje o wynikach egzaminu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna prześle do Twojej szkoły nie później niż do dnia zakończenia zajęć szkolnych, a w wypadku zdawania egzaminu w późniejszym terminie do 31 sierpnia tego roku szkolnego.

źródło: CKE
opr. km

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl