PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Dajcie dzieciom więcej miejsca


Dajcie dzieciom więcej miejsca

2006-11-20


Dajcie dzieciom więcej miejsca

Lekcje w klasie liczącej ponad 40 uczniów obniżają poziom kształcenia - alarmuje rzecznik praw obywatelskich. I apeluje do ministra edukacji o przepisy, które rozprawią się z przeludnionymi klasami.

W warszawskiej podstawówce nr 342 przy ulicy Strumykowej zdarzają się 30-osobowe klasy, a dzieci uczą się na dwie zmiany. „Wprawdzie dobry nauczyciel i z takim problemem sobie poradzi, ale lekcja trwa tylko 45 minut, nie ma szansy na popracowanie choćby przez chwilę z każdym uczniem, na spojrzenie w jego zeszyt" - przyznaje dyrektorka szkoły Iwona Kwiatusińska.

Na internetowej stronie nauczycielskiej "Solidarności" z Pomorza jest długa lista szkół w regionie, gdzie dzieci muszą się uczyć w ścisku. Podstawówka nr 1 w Chojnicach - 33 uczniów w jednej klasie. Gimnazjum nr 2 w Pelplinie - 35 uczniów. Ogólniak w Tczewie - 37. Szkoła zawodowa w Kłaninie - aż 46.

„Siedmio- czy ośmioletnie dzieciaki w tak dużych klasach często nie są w stanie się skoncentrować. Trudniej nakłonić je do skupienia się na zadaniu czy słuchania tego, co do nich mówię. A pod koniec dnia lekcje to już właściwie stracony czas" - narzeka Barbara, nauczycielka jednej z warszawskich podstawówek.

RPO zaapelował do ministra Giertycha o stworzenie przepisów, które zakażą tworzenia zbyt licznych klas. Na razie takich jednoznacznych ustaleń w polskim prawie nie ma.

Maciej Osuch, pedagog i społeczny rzecznik praw ucznia mówi: „Nie ma żadnych ograniczeń prawnych, więc gminy mogą bez przeszkód łączyć dwie niewielkie klasy w jedną. Bo dzięki temu nauka jest tańsza. Tylko że to niestety pierwszy krok do pogorszenia wyników w nauce i do szkolnej agresji. Jeśli dzieci nie odczuwają, że nauczyciel się nimi interesuje, zaczynają się buntować".

Ministerstwo Edukacji w sprawie zatłoczonych klas jeszcze nie zajęło stanowiska. Na odpowiedź na apel rzecznika praw obywatelskich ma dwa tygodnie.

„Rzeczpospolita" http://www.rzeczpospolita.pl/ „Rzecznik: dajcie dzieciom więcej miejsca" 17.11.2006

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl