PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Dni Kultury Algierskiej w Polsce


Dni Kultury Algierskiej w Polsce

2005-11-10


Dni Kultury Algierskiej w Polsce

W dniach 10-16 listopada br. odbędą się Dni Kultury Algierskiej w Polsce. Organizatorem tego wydarzenia jest Instytut im. Adama Mickiewicza. Spotkania z kulturą algierską mają być początkiem intensywnych związków pomiędzy Polską a Algierią i pozwolą nam na odkrycie tego fascynującego kraju.

W czasie tygodnia algierskiego zostanie zorganizowanych wiele ciekawych imprez, będzie można m.in. posłuchać współczesnej i tradycyjnej muzyki z tego kraju lub obejrzeć wystawy i interesujące filmy.

Uroczysta inauguracja Dni Kultury będzie miała miejsce 10 listopada w Filharmonii Narodowej, wystąpi wtedy Fen Wa Nachat – jedyna w Algierii orkiestra żeńska z Mostaganem oraz zespół Harmonica.

Organizatorzy zapraszają również na wystawę zdjęć jednej z dzielnic Algieru – Casbah (Galeria Prezydencka w Warszawie). Dzielnica ta leży w starej części algierskiej stolicy. Wzniesiona jest na zboczu wzgórz leżących nad największą zatoką świata i jest zbudowana w stylu śródziemnomorskim. Dzielnicę Casbah upodobali sobie artyści i fotograficy z całego świata. Algierska wizja starego miasta jest nieco odmienna od tej, którą przedstawili orientaliści, wielu artystów patrzy na nie z czułością, ale bez egzotyzmu. Pokazują oni piękno starego miasta, a także ślad odciśnięty przez zostawioną tam przeszłość.

Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie wystawa książek, tkanin, dywanów, sztuki muzułmańskiej (miniatury) oraz fotografii Sahary, która odbędzie się od 14 do 24 listopada w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Sahara to największa pustynia na świecie, miejsce fascynujące i mityczne. Najstarsze saharyjskie formacje sięgają trzech miliardów lat. Świat mineralny splata się ściśle z życiem, a każda góra ma swoją legendę. Tamtejsza flora składa się z ponad 350 gatunków, a fauna liczy ponad 200 gatunków przystosowanych do ekstremalnych warunków klimatycznych tego rejonu. Dzięki 45 wspaniałym plakatom przedstawiającym Saharę, będziemy mieli okazję odkryć to piękne i pełne tajemnic miejsce.

Innym punktem Dni Algierskich będą liczne konferencje. Pierwsza z nich odbędzie się w Centrum Multimedialnym 15 listopada i będzie dotyczyć współczesnej Algierii, o której wiemy niewiele. Skąpe informacje, które docierają do Polski w ciągu ostatnich lat, sytuują Algierię w obszarze krajów opanowanych terroryzmem, rozdartych wewnętrznymi konfliktami, zaprzepaszczających dorobek pokoleń. Celem konferencji jest przede wszystkim ukazanie innego oblicza współczesnej Algierii.

Ciekawym zagadnieniem, które zostanie poruszone podczas kolejnej konferencji, będzie literatura algierska. Jej tytuł to "Literatura algierska jako literatura przejść". Odbędzie się 16 listopada w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Kinomani, którzy do tej pory nie mieli zbyt wielu okazji do zapoznania się z kinem algierskim, mogą wybrać się na specjalne pokazy filmów. Zostaną zaprezentowane cztery filmy algierskie: „Décembre” ("Grudzień"), reż. M.L. Hamina, „Omar Gatlatou”, reż. M. Allouache, „Chroniques des années des braise” ("Kroniki czasów pożogi"), reż. M.L. Hamina oraz „La Citadelle” ("Cytadela"), reż. M. Chouikh.

Jak wygląda współczesna Algieria w oczach polskiego fotografika? O tym będzie można się przekonać, oglądając wystawę zdjęć Jacka Poremby w Fabryce Trzciny w Warszawie od 15 do 30 listopada.

Impreza jest finansowana ze środków Ministerstw Kultury Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Ludowo-Demokratycznej Algierii, a realizowana przez Instytut im. Adama Mickiewicza i Departament Współpracy i Wymiany w Algierii.

Źródło: http://www.culture.pl

 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl