PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

INFO

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » "Droga miodowa"


"Droga miodowa"

2007-10-25


"Droga miodowa"

25 października 2007 r. ukała się książka bardzo wyjątkowa, którą Wydawnictwo Siedmioróg pragnie zaprezentować dzieciom i dorosłym. Jest w tej książce wszystko, co cenią czytelnicy: wartka akcja, dobry styl i mądre myśli. „Drogę  miodową" napisał Stefan Potocki, 41-letni autor urodzony w Kanadzie, który po studiach we Francji i licznych wędrówkach po świecie, 10 lat temu zamieszkał  w Warszawie.

„Droga miodowa" to książka przygodowa dla małych i dużych dzieci. Opowiada o podróży misia Miodala z Polski do ważnych miejsc w Europie, w których przytrafiają mu się raz miłe, raz dziwne - ale zawsze coś wnoszące - przygody. Jest to podróż na kształt odysei, prowadząca do lepszego rozumienia samego siebie i świata, który go otacza.

Miodal wyrusza w DROGĘ jako dorastający miś, który myśli, że już wie, na czym polega dorosłe życie (na przykład na nieograniczonej zabawie), ale tak naprawdę niewiele jeszcze wie.  Podróż skonfrontuje jego marzenia o dorosłym życiu z rzeczywistością, nauczy go odpowiedzialności i konieczności pogodzenia się z tym, co nie zawsze zgodne jest z naszymi życzeniami.

Na początku swej wędrówki, w Warszawie, spotyka łabędzia, który pomaga mu znaleźć czarodziejski zegarek. Ten właśnie zegarek jest największym sprzymierzeńcem misia. Na razie jest jego DROGOwskazem, na razie za niego decyduje, pomaga mu, ratuje z opresji i doradza. W magiczny sposób przenosi Miodala z miejsca na miejsce, pozwalając mu spotkać ludzi, którym może pomóc lub których może zawieść, którym może sprawić przyjemność albo przykrość - wszystko zależy od tego, jakiego dokona wyboru. Podczas bycia w DRODZE Miodal poznaje kilkanaście europejskich miast i ludzi, którzy tam mieszkają na co dzień.  Podziwia niezwykłe krajobrazy, oryginalne budowle, zamki, uczestniczy w lokalnych obrzędach, ciągle w tłumie ludzi, w gwarze  różnojęzycznym, w biegu, w pędzie - i po co? Wiele doświadczył, widział, przeżył - a dalej tęskni, dalej szuka... Tylko czego?

Nietrudno wśród tych pytań dopatrzeć się refleksji samego autora - Polaka, który większość życia spędził na emigracji, poszukując swojej tożsamości, swojego miejsca na ziemi, domu. Znalazł to, czego szukał, tu, w Polsce. Swoje myśli z pasją przelał na papier. Tak powstała historia Miodala. Kształt i kolor bohaterom książki nadała Jowita Płoszajska, jedna z najlepszych współczesnych ilustratorek książek dla dzieci.

Pozostałe ważne informacje o książce:

Zgodnie z sugestią autora wydawca przeznacza część dochodu ze sprzedaży „Drogi miodowej" dla podopiecznych Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego, której prezesem jest Joanna Radziwiłł. Prawa do wydania tej książki w systemie Braille'a zostały nieodpłatnie przekazane Towarzystwu Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Książka została napisana jednoczesnie w po angielsku i po polsku.

SŁOWO O AUTORZE

Stefan Potocki - autor książki dla dzieci w wieku od 4 do 99 lat.

Urodził  się  w roku 1965  w  Kanadzie,  jego  najstarsza siostra  -  w  Buenos Aires, a pozostałe rodzeństwo - w Rio de Janeiro. Matka - Elżbieta Radziwiłłówna,  urodziła  się w 1939 w  Warszawie,  ale  zaraz po wybuchu wojny musiała wyjechać z matką z Polski. W lipcu 1940 dotarła do Brazylii, gdzie się wychowywała i kształciła. Studiowała także w Anglii i Kanadzie. W Rio de Janeiro poślubiła Antoniego Potockiego. Ojciec autora urodził się w Krakowie 15 lat przed wybuchem II wojny światowej. Wychowywał się w majątkach rodzinnych, w Olszy (Kraków), Bończy (lubelskie) i w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu. W 1944 roku wstąpił do Armii Krajowej. Po wojnie dwukrotnie uciekał z Polski i wracał do kraju, aż za trzecim razem wyjechał ostatecznie, gdyż groziło mu więzienie za walkę w szeregach AK i za to, z jakiej rodziny pochodził. W latach 1946-47 służył w Polskiej Marynarce Handlowej, wiele podróżował po świecie. Osiadł w Brazylii, gdzie pracował w firmie importu i exportu dzikich zwierząt, z tym związane były wyprawy nad Amazonkę, do Afryki, Indii, Singapuru.

Autor książki najbardziej pamięta z dzieciństwa brazylijskie piosenki śpiewane przez matkę oraz polskie pieśni i kolędy, których uczył go ojciec. Jako mały chłopiec zapragnął mieć pluszowego misia. Któregoś dnia jego marzenie się spełniło i pod choinką znalazł brązowego niedźwiadka. Gdy zastanawiał się, jak go nazwać, ojciec zaproponował imię Miodal, bo tak nazywał się jego miś z lat dziecięcych.

Ojciec autora bardzo barwnie opowiadał o przeszłości Polski. Wspominał też swoje ekscytujące przygody z młodzieńczych lat i z czasów emigracji. Zaszczepił w synu wartości patriotyczne, zadbał, by nie zapomniał o rodzinnych tradycjach. Podkreślał, jak ważna i bezcenna jest wolność oraz podróże i nauka, także języków obcych, które otwierają umysł i świat. Ale przede wszystkim, ojciec wpoił synowi poczucie odpowiedzialności za tych, których życie zależy od niego.

Pierwszym marzeniem autora było latanie - chciał zostać pilotem. Samoloty i lotniska fascynowały go, dopóki starszy brat nie uzmysłowił mu, że to nudny zawód - godzinami trzeba siedzieć i wpatrywać się we wskaźniki lotu! Za namową ojca został więc inżynierem. Po ukończeniu studiów podjął pracę niedaleko Toronto, ale kiedy tylko nadarzyła się okazja, wyjechał do Paryża. Tam poznał inny świat. Pogłębił wiedzę zawodową i zdobył cenne doświadczenie, a co ważniejsze przyswoił sobie europejski styl życia i pracy.

Po kilku latach (w 1997 roku) otrzymał propozycję wyjazdu do Polski, by objąć stanowisko dyrektora produkcji nowo powstającej fabryki kosmetyków L'Oréal. Uznał to za ciekawe wyzwanie i podjął je. Po zakończeniu projektu postanowił opuścić świat korporacji i rozpoczął pracę na własny rachunek. Zajmował się importem egzotycznych kwiatów, doradzał zagranicznym inwestorom, był współwłaścicielem sieci sklepów oraz galerii sztuki. Zaangażował się w działalność Fundacji „Awangarda" na rzecz osób niepełnosprawnych. Dużo czytał i podróżował po świecie.  Zawsze był pod wrażeniem pisarzy, ale nigdy nawet nie marzył, że stanie się jednym z nich. A jednak...

Wydawnictwo Siedmioróg

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl