PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » 'Dzienniki motocyklowe' - film drogi


'Dzienniki motocyklowe' - film drogi

2005-03-09


'Dzienniki motocyklowe' - film drogi

"Dzienniki motocyklowe" Waltera Sellesa to film drogi i jednocześnie historia dwóch młodych mężczyzn, którzy wyruszają w pełną przygód podróż przez nieznany kontynent. Ta wyprawa staje się jednocześnie podróżą w głąb siebie.

To film o trudnych wyborach, które musimy podjąć na drodze życia, o przyjaźni i solidarności. Mówi wreszcie o odnalezieniu własnego miejsca w świecie, i to takiego, o które warto walczyć.

Oglądanie filmu powinno wiązać się z wcześniejszym wprowadzeniem, które może być przeprowadzone przy aktywnym udziale uczniów, na przykład w formie warsztatowej, a potem komentarzem i dyskusją.

Film jest idealny dla młodzieży, która kształtuje swoje poglądy na świat i jeszcze szuka swojej drogi życiowej. Na bazie tego obrazu można realizować zadania zawarte w szkolnym programie profilaktyki z zakresu wychowania do odpowiedzialności za swoje środowisko, własne postawy. Film może być wykorzystywany jako pomoc dydaktyczna w starszych klasach licealnych, zwłaszcza na lekcjach języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, wiedzy o kulturze czy w ramach ścieżki przedmiotowej (edukacja czytelnicza i medialna lub edukacja filozoficzna). "Dzienniki motocyklowe" stwarzają dobry pretekst do poparcia bądź zakwestionowania odwiecznych pytań, nad którymi warto zastanowić się po filmie. Reżyser prowokuje do zastanowienia się nad odpowiedzią na pytania, na których zbudowana jest nasza cywilizacja: czy historia nie ma żadnego celu, czy jako ludzkość nie jesteśmy jednością, czy świata nie da się zmienić, czy ofiara na rzecz odnowy świata nie ma żadnej wartości. Zastanowienie się przez młodzież nad tymi pytaniami, przedstawienie własnych przekonań będzie dobrym pretekstem do dyskusji.
Film stanowi także dobrą okazję do prezentacji wybranych pojęć związanych z językiem filmu, ale również umożliwia podjęcie kwestii poszerzających odbiór aktualnych wydarzeń uczestnictwo w nich.

W roku 1952 dwóch młodych Argentyńczyków - Ernesto Guevara i Alberto Granado - wyruszyło na poszukiwanie prawdziwego oblicza Ameryki Łacińskiej. Ernesto to 23-letni student medycyny, zaś 29-letni Alberto jest biochemikiem. Film "Dzienniki motocyklowe" śledzi losy tej dwójki odkrywającej bogactwo i złożoność kontynentu latynoamerykańskiego.

Dwójka przyjaciół w tej romantycznej pogoni za przygodą opuszcza rodzinne Buenos Aires na rozklekotanym Nortonie 500 z 1939 roku. Mimo awarii motocykla kontynuują swoją ośmiomiesięczną odyseję, idąc na piechotę przez pustynię i góry, jadąc autostopem i płynąc tratwą. Zróżnicowana forma transportu i ciągle nowe pejzaże odzwierciedlają stopniową przemianę w ich sposobie postrzegania świata; ludzie, których spotykają na swej drodze, otwierają im oczy na zupełnie inne oblicze Ameryki Południowej. Trafiają na wyżyny Machu Picchu, gdzie odnajdują majestatyczne ruiny i zdają sobie sprawę z ogromnego znaczenia zapomnianego dziedzictwa Inków. Gdy docierają do kolonii trędowatych, usytuowanej w głębi peruwiańskiej dżungli, zaczynają wątpić w wartość postępu mierzonego sukcesem gospodarczym, który tak wielu ludzi pozostawia poza nawiasem społeczeństwa. Doświadczenia z tego miejsca pomagają określić ich późniejsze postawy etyczne i wytyczyć drogę, którą podążą.

Dzienniki motocyklowe, oparte na zapiskach Alberto Granado, oraz człowieka, którego historia zapamięta jako "El Che", są opowieścią o odkrywaniu samego siebie, ukazującą początki wiecznego rewolucjonisty. Rekomendujemy, by oglądanie filmu poprzedzić  wprowadzeniem, które może być przeprowadzone przy aktywnym udziale uczniów, na przykład w formie warsztatowej, a następnie zorganizować w klasie dyskusję.

Autor: Anita Rejch

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl