PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Edukacja informatyczna w Polsce


Edukacja informatyczna w Polsce

2002-10-28


Edukacja informatyczna w Polsce

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu opublikowało raport "Edukacja informatyczna 2002".
Z raportu wynika, że Polska ma przed sobą jeszcze dużo pracy. W krajach Unii Europejskiej na 1 komputer przypada średnio 13,2 uczniów, w Polsce - 44.


W polskich szkołach jest coraz więcej komputerów, nie mniej jednak jest to w połowie stary i wyeksploatowany sprzęt, uniemożliwiający korzystanie z wielu programów.

Komputery w szkołach to zakupy z środków budżetu centralnego oraz w dużej mierze wielki wysiłek otoczenia szkoły: zakupy Komitetów Rodzicielskich, własne zakupy szkół finansowane z środków zarobionych przez szkołę, czasami sponsorzy i w ostatnich latach wyraźny udział samorządów lokalnych.

W 2001 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu zaczęło realizację projektu Pracownia internetowa w każdej szkole. W ramach tego projektu w pierwszej kolejności wyposażane są licea i średnie szkoły zawodowe. W latach 2001 i 2002 wyposażono 949 liceów i średnich szkół zawodowych w komputery podłączone do internetu (15 komputerów + serwer do pracowni komputerowej oraz 4 komputery multimedialne do szkolnego centrum informacji - razem 20 komputerów).

W 2002 roku w polskich szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach ogólnokształcących oraz szkołach zawodowych jest łącznie 211708 komputerów.

Z danych MENiS wynika, że nie ma pracowni komputerowej: 7198 szkół podstawowych, 137 gimnazjów, 112 liceów ogólnokształcšcych i 3254 średnich szkół zawodowych. Nie uwzględnia się w tych danych jakości i wieku posiadanego przez szkoły sprzętu (faktycznie potrzeby są znacznie większe).

Wymiernym wskaźnikiem nasycenia szkól komputerami jest wskaźnik liczby uczniów na jeden komputer. W krajach Unii Europejskiej na 1 komputer w szkołach podstawowych przypada średnio 13,2 uczniów, w Polsce - 44. W szkołach średnich sytuacja przedstawia się nieco lepiej - na 1 komputer przypada 22,6 uczniów, a w krajach Piętnastki - 8,6.

Wykorzystanie technologii IT w szkołach w dużej mierze zależy od nauczycieli i ich umiejętności korzystania z komputera i Internetu w pracy własnej i podczas zajęć lekcyjnych. Liczba nauczycieli przygotowanych do korzystania z komputera na lekcjach to 122959. 209050 nauczycieli zna podstawy zastosowań komputera.

Co istotne ponad połowa nauczycieli przygotowanych do wykorzystywania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w nauczaniu swoich przedmiotów nie prowadzi lekcji z komputerami. Autorzy raportu szukają przyczyn takiego stanu rzeczy w brakach w wyposażeniu szkół w sprzęt komputerowy.

W raporcie znalazły się postulaty rozwoju społeczeństwa informacyjnego do roku 2010. Wśród nich dalsze wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy, stworzenie systemu kształcenia ustawicznego w zakresie zastosowań technologii informacyjnych i komunikacyjnych w nauczaniu dla nauczycieli, sprawne zarządzanie oraz budowa bazy internetowych zasobów edukacyjnych.

Zobacz raport: TUTAJ!

źródło: www.menis.gov.pl

opr.: KM

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl