PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » GW: Sejm przyjął projekt reformy edukacji


GW: Sejm przyjął projekt reformy edukacji

2009-01-26


GW: Sejm przyjął projekt reformy edukacji

Sejm przyjął 23 stycznia projekt reformy oświaty. Dzieci, które do końca kwietnia skończą sześć lat, będą mogły pójść już do szkoły, a nie do zerówki. Za ustawą było 254 posłów, przeciw - 146, a ośmiu wstrzymało się od głosu. Tak duża przewaga to wynik współpracy między Platformą, PSL a Lewicą. To również gwarancja, że rządowym pomysłom na edukację nie zagrozi już weto prezydenta.

Mimo że Lech Kaczyński wielokrotnie sugerował, że chciałby to zrobić. Nowa ustawa wprowadza obowiązek szkolny dla sześciolatków, ale z zastrzeżeniami. W latach 2009-12 dzieci sześcioletnie będą się uczyły w pierwszych klasach razem z dziećmi siedmioletnimi. O tym, czy sześciolatek pójdzie do szkoły, będą decydowali rodzice w ten sposób, że dzieci urodzone w pierwszej części roku będą musiały zostać do szkoły przyjęte, o ile rodzic się na to zdecyduje. A dzieci z drugiej części rocznika - tylko wówczas, jeśli dyrektor szkoły uzna, że ma dla nich miejsce.

Dzieci, które rodzice zatrzymają w domu pójdą do przedszkola, chociaż często zorganizowanego w szkole, w miejsce dzisiejszych zerówek. Pełny obowiązek szkolny dla sześciolatków wejdzie w 2012 r. Kolejne zmiany to: -  łatwiejsze niż dotąd przejmowanie szkół - ale tylko małych do 70 uczniów i po uzyskaniu opinii kuratora - przez stowarzyszenia czy osoby fizyczne.

Przekazywana szkoła nie musi być likwidowana, musi jednak pozostać szkołą publiczną, czyli bez czesnego łatwiejsza likwidacja szkół - samorząd będzie mógł ją przeprowadzić już bez wymaganej opinii kuratora -  ograniczenie uprawnień kuratorów - nie będą mieli m.in. wpływu na powołanie i odwołanie dyrektorów szkół - wprowadzenia zapisu, że dyrektorem szkoły nie musi już być nauczyciel.

Przeciw ustawie protestuje część rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, którzy uważają ,że jest ona nieprecyzyjna i źle przygotowana. MEN zapowiada, że wkrótce przekaże jednostkom samorządu terytorialnego, nauczycielom oraz rodzicom materiały informacyjne dotyczące projektowanych zmian.

Źródło: Gazeta Wyborcza

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl