PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » GW: Studencie, nie wdepnij na minę!


GW: Studencie, nie wdepnij na minę!

2009-08-24


GW: Studencie, nie wdepnij na minę!

Pierwsza wizyta na uczelni powinna być jak próbna jazda samochodem. Studia to usługa. Mamy prawo oczekiwać, że będzie dobrej jakości.

Rozmowa z Marcinem Chałupką, ekspertem prawa szkolnictwa wyższego, który w latach 2002-06 kierował biurem prawnym Parlamentu Studentów RP, był także doradcą prawnym Fundacji Rektorów Polskich.

Emilia Iwanciw: Chcę studiować. Idę do punktu rekrutacyjnego. Miła pani opowiada, jakie wszystko jest nowoczesne i jaką fajną pracę potem dostanę. A ja nie wiem, jak to sprawdzić.

Marcin Chałupka: W rekrutacji szkoły usłyszy pani raczej reklamę, a nie informację. A najczęściej kandydaci idą tylko tam.

Na początek dobrze zrobić test - porozmawiać ze studentami czy absolwentami uczelni. Warto pytać nie tylko o to, jak się studiuje, ale jakie mają aspiracje. Ich ambicje są pochodną wykształcenia. Może niektórzy już pracują, co pokaże nam, czy rzeczywiście jest szansa na "fajną pracę". Warto sprawdzać, co robią absolwenci, oraz jak studia wpływają na ich życie, pracę, zarobki. (...)

Na stronie Państwowej Komisji Akredytacyjnej może pani zobaczyć, czy kierunek, który panią interesuje, został oceniony pozytywnie.

Znaczenie ma kondycja finansowa uczelni. Można poprosić o wykaz majątku i stan konta. Dowiedzieć się, czy wykładowcy dostają na bieżąco pensje, czy uczelnia nie jest na liście dłużników, sprawdzić w rejestrach sądowych, czy jest właścicielem budynków, a jeśli nie - do kiedy ma umowy na korzystanie z nich.

źródło: Gazeta Wyborcza, Studencie, nie wdepnij na minę!, Emilia Iwanciw, 04.08.2009.  

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl