PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Instytut Spraw Publicznych: z naszą demokracją nie jest dobrze


Instytut Spraw Publicznych: z naszą demokracją nie jest dobrze

2007-10-10


Instytut Spraw Publicznych: z naszą demokracją nie jest dobrze

Lekceważący stosunek władzy do konstytucji, mediów, upolitycznienie prokuratury - to niektóre wnioski raportu o stanie polskiej demokracji w ostatnich dwóch latach.

Jutro ogłosi go Instytut Spraw Publicznych. - W Polsce trwa dyskusja o tym, czy demokracja jest zagrożona. Sprawdziliśmy zatem, co rządy PiS zdziałały w konkretnych dziedzinach, abyśmy mogli dysponować twardymi danymi - tłumaczy prof. Lena Kolarska-Bobińska, szefowa instytutu.

Zdaniem autorów dokumentu ustawy proponowane i przyjmowane przez obecny rząd koncentrowały się na przeszłości, zamiast rozwiązywać sprawy budowy autostrad, reformy służby zdrowia czy systemu emerytalnego. „Te ustawy stały się instrumentem zarządzania, a ich uchwalanie ideologicznymi spektaklami” - stwierdza w raporcie dr Wiesław Staśkiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

Eksperci uważają, że przez dwa lata rządów PiS naruszano też podstawowe wolności konstytucyjne,w tym wolność słowa i zgromadzeń. Przypominają kontrowersyjne decyzje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i zarzucają jej upolitycznienie. „W swym postępowaniu Rada spełniła oczekiwania premiera Kaczyńskiego, który sceptycznie oceniał wolność indywidualną dziennikarzy i zapowiadał jej ograniczanie” - podkreślają autorzy raportu.

Próby wprowadzenia do szkół obowiązkowej religii czy niezgoda na organizowanie parad równości to, według autorów, kolejne przykłady naruszania swobód obywatelskich. Raport krytykuje też ustawę lustracyjną i stosunek rządzących do Trybunału Konstytucyjnego. „Obecne władze postrzegają konstytucję jako kłopotliwy balast” - twierdzą eksperci.

Wiele uwagi poświęcili oni działalności CBA i prokuratury. „Nie wiadomo, jaki będzie los wymiaru sprawiedliwości po wyborach. Jeśli obecna linia polityczna nie ulegnie zmianie, to powstanie poważne zagrożenie dla trójpodziału władz” - piszą autorzy raportu.

AUTOR: Anna Gielewska

Źródło : Rzeczpospolita

http://www2.rp.pl/artykul/61148.html

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl