PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Jak kuratorzy rozwiązują zadanie 32


Jak kuratorzy rozwiązują zadanie 32

2008-05-20


Jak kuratorzy rozwiązują zadanie 32

Różnie. Jedni są blisko wyniku. Inni siedzą nad pustą kartką i czekają na podpowiedzi

Mijają trzy tygodnie, odkąd MEN ogłosiło, że powtórki egzaminu gimnazjalnego nie będzie. Uczniami, którzy nie rozwiązali zadania 32 (pytano w nim o lektury, których niektórzy nauczyciele nie przerobili), zaopiekują się kuratorzy.

Jak to będą robić? - Takie pytanie wprawia mnie w osłupienie - dziwi się Grzegorz Kabacki z kuratorium kujawsko-pomorskiego. - Nie wyobrażam sobie, by każde kuratorium coś sobie wymyślało. To MEN określi sposób rekompensaty punktów gimnazjalistom, którzy stracili je nie z własnej winy.

MEN jednak na razie czeka, aż CKE oceni wszystkie prace. - Wtedy zastanowimy się, jak wybrnąć z problemu - mówi minister Katarzyna Hall.

Kuratorzy szukają rozwiązań. Wrocław chce wydawać pechowcom "zaświadczenia", ale dyrektorzy liceów już zapowiadali, że honorować ich nie będą. Nie pozwala na to regulamin rekrutacji do szkół średnich.

Kuratorzy z Lublina, Krakowa i Rzeszowa spotkali się w piątek, zrobili burzę mózgów (wszyscy podlegają małopolskiej komisji egzaminacyjnej). Nic nie wymyślili. - Bez zmian w rozporządzeniu ministra o rekrutacji nic nie zrobimy. Nie mamy kompetencji - powiedziała nam wczoraj p.o. kurator w Lublinie Jolanta Misiak.

Inaczej w Warszawie. - Mamy pomysł, ale go nie ujawnimy, póki nie znajdziemy podstawy prawnej - mówi "Gazecie" Mariusz Dobijański, wicekurator oświaty na Mazowszu.

Łódź ma pomysł. Pokrzywdzeni gimnazjaliści za zadanie 32 dostaną punkty proporcjonalnie do uzyskanych z pozostałych zadań. Jeśli ktoś za inne polecenia zdobył np. 75 proc. punktów, za feralne też dostanie 75 proc., czyli 12 z 16 możliwych. To propozycja magistratu. Dotyczy całego województwa, które stworzyło w tym roku wspólną sieć elektronicznej rekrutacji.

Informacja o tym pojawi się lada dzień na stronie internetowej łódzkiego kuratorium. Wiesława Zewald, która pełni obowiązki kuratora, uzgodniła też z okręgową komisją, że prace pokrzywdzonych gimnazjalistów zostaną sprawdzone jako pierwsze, by nie czekać do 12 czerwca na oficjalne ogłoszenie wyników.

Jedno kuratorzy zrobili: policzyli uczniów bez zadania 32. Jest ich około pięciu tysięcy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl