PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Jak uczyć polskie dzieci na Wyspach


Jak uczyć polskie dzieci na Wyspach

2008-01-08


Jak uczyć polskie dzieci na Wyspach

Resort edukacji rozpoczął konsultacje z Polonią w Wielkiej Brytanii w sprawie kształcenia dzieci emigrantów.

Wsparcie ich edukacji to jeden z priorytetów MEN. „Rz" opisywała przypadki, gdy wyjeżdżający rodzice nie radzą sobie z formalnościami związanymi z zapisywaniem dzieci do szkół. A dzieci z powracających do Polski rodzin mają problemy z nadrobieniem materiału.

- Zależy nam na dotarciu do nowej fali emigrantów zarobkowych i upowszechnieniu nauczania języka polskiego - mówił wiceminister Krzysztof Stanowski.

W niedzielę wieczorem w Londynie spotkał się z przedstawicielami Macierzy Polskiej, Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wielkiej Brytanii i Zjednoczenia Polskiego. Chciał się dowiedzieć, czego te organizacje oczekują od resortu.

Stanowski zwrócił też uwagę na potrzebę unowocześnienia metod nauczania. - Z babciami mieszkającymi w Polsce dzieci, które wyjechały z rodzicami, rozmawiają przez skype'a, a w szkołach sobotnich trafiają na elementarz Falskiego. Musimy wykorzystać e-learning, by dzieci, które uczą się w szkole sobotniej, mogły przez Internet nawiązać współpracę z polską klasą i realizować wspólne projekty - podpowiadał wiceminister.

W odpowiedzi usłyszał, że to przerasta możliwości szkół sobotnich, które wypożyczają sale od angielskich placówek, ale bez dostępu do sprzętu multimedialnego i pomocy dydaktycznych.

- Nauczyciel przynosi program lekcji oraz całą „bibliotekę" w teczce i z tym wychodzi - mówiła Aleksandra Podchorodecki, szefowa Polskiej Macierzy Szkolnej. Dodała, że wiele dzieci pozostaje bez szans na odpowiednią edukację, bo ma problem z trafieniem do dobrych angielskich szkół. Zdaniem Ireny Grocholewskiej z ZNP dzieje się tak dlatego, że dzieci często zbyt słabo znają angielski. Organizacje domagały się jak najszybszego wydania w Polsce informatora o szkolnictwie i rekrutacji w Anglii. „Rz" pisała, że MEN taki informator przygotowuje.

Katarzyna Kopacz, Londyn, rc

Źródło: Rzeczpospolita

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl