PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Klub Bezpiecznego Puchatka


Klub Bezpiecznego Puchatka

2010-01-27


Klub Bezpiecznego Puchatka

Do edukacyjnego programu Klub Bezpiecznego Puchatka mogą zgłaszać się wszystkie klasy I szkół podstawowych z województw: małopolskiego, podlaskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. W programie, który trwa do końca czerwca 2010 roku, uczestniczy już 50 tysięcy dzieci z 2 tysięcy szkół.

Klub Bezpiecznego Puchatka jest organizowany przez firmę Maspex i markę Puchatek we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy nad akcją sprawują Kuratorium Oświaty w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Białymstoku. Program skierowany jest do klas I szkół podstawowych. Jego celem jest edukowanie dzieci na temat bezpieczeństwa w 3 obszarach - w domu, w szkole i w drodze do szkoły. W roku szkolnym 2009/2010 realizowana jest pilotażowa edycja programu, która objęła 4 województwa: małopolskie, podlaskie, wielkopolskie oraz łódzkie.

Każda szkoła, która zgłasza chęć udziału w programie, otrzymuje materiały edukacyjne dla nauczycieli wraz ze scenariuszami lekcji, książeczki z ćwiczeniami i zabawami dla dzieci, broszury informacyjną dla rodziców oraz certyfikat, potwierdzający udział w programie.

Wszystkie materiały zostały stworzone przez metodyków tak, by w atrakcyjny i ciekawy sposób przekazywać dzieciom wiedzę na temat bezpieczeństwa. Scenariusze lekcji zawierają wiele zabaw i kolorowych ilustracji.

W Klubie Bezpiecznego Puchatka pierwszoklasiści poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa: uczą się rozpoznawać przedmioty niebezpieczne, których używać mogą tylko pod nadzorem dorosłych (np. nóż, lekarstwa, zapałki), dowiadują się, jak bezpiecznie bawić się w szkole i na podwórku, poznają numery alarmowe i dowiadują się, jak reagować w sytuacji zagrożenia. Dzieci nauczą się także zasad ruchu drogowego, poznają znaki i sygnalizację świetlną.

Szczególna troska powinna być skierowana głównie na trzy obszary: bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły, w domu oraz na terenie samej placówki oświatowej. Bardzo ważna jest nauka rozpoznawania symptomów niebezpieczeństw w określonych sytuacjach oraz ich unikania. Niezwykle cenne są zwłaszcza takie kampanie, jak "Klub Bezpiecznego Puchatka", które wykorzystując zabawę i aktywizując dzieci urozmaicają naukę, a w konsekwencji sprawiają, że wiedza związana z bezpieczeństwem jest łatwiej przyswajana przez małych adresatów – wyjaśnia mł. insp. Mariola Gosławska, Naczelnik Wydziału ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Do programu włączają się także rodzice pierwszoklasistów. W szkołach organizowane są spotkania, na których nauczyciele omawiają zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci i wręczają rodzicom broszury informacyjne. Współdziałanie nauczycieli, rodziców i instytucji, takich jak policja, sprawia, że dziecko otrzymuje kompleksową wiedzę o tym, jak być bezpieczne, jak unikać zagrożeń i gdzie zwrócić się o pomoc, gdy czuje się niepewne.

Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale z pewnością opłacalna, bo nawyki te zostają na całe życie. Mam nadzieję, że właśnie dzięki programowi edukacyjnemu „Klub Bezpiecznego Puchatka” najmłodsi zdobędą wiedzę, tak potrzebną do bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym – wyjaśnia podinsp. Armand Konieczny, Naczelnik Wydziału Profilaktyki i Analiz Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Więcej informacji o tym, jak można wziąć udział w programie oraz jego regulamin dostępne są na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl