PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » "Kolejka". Nowa gra edukacyjna IPN


"Kolejka". Nowa gra edukacyjna IPN

2011-01-28


"Kolejka". Nowa gra edukacyjna IPN

Zapowiedź ukazania się na rynku edukacyjnej gry historycznej „Kolejka” spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko w kraju, ale również za granicą. O najnowszej publikacji edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej donosiły m.in. media w Rumunii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Stanach Zjednoczonych, RPA. Uwagę poświęciły jej globalne serwisy m.in. BBC. Oficjalna premiera gry już 5 lutego.

Zainteresowanie „Kolejką” jest jeszcze większe, niż naszą wcześniejszą propozycją – wydaną w trzech wersjach językowych grą „303” – mówi autor historycznych gier planszowych wydawanych przez IPN Karol Madaj.

Dziennikarzy zagranicznych interesuje przede wszystkim to, czy gra rzeczywiście odnosi się do codzienności lat PRL. W jaki sposób pojawił się pomysł jej stworzenia, w jaki sposób stworzono mechanikę gry? Nie wszyscy są w stanie uwierzyć, iż Polacy musieli uczestniczyć w swoistego rodzaju „grze” zafundowanej im przez komunistycznych ekonomistów. W nawiązaniu do tego bardzo często naszą grę nazywa się „Communist Monopoly” nawiązując do jednej z najpopularniejszych na świecie gier planszowych.

Czy rzeczywiście „Kolejka” jest takim „komunistycznym monopolem”? Nie do końca – mówi konsultant merytoryczny gry autor dołączonego do niej opracowania historycznego dr Andrzej Zawistowski.  Każdy kraj komunistyczny miał swoją specyfikę gospodarczą, choć oczywiście doświadczenie „kolejki” była znane wszystkim. Jednak nie we wszystkich krajach „ogonki” stały się taką plagą, jak w Polsce. Nie dziwi mnie jednak, że to w Rumunii „Kolejka” spotkała się z największym zainteresowaniem – położenie Rumunów pod rządami Nicolae Ceauşescu była zdecydowanie gorsze, niż to, z jakim do czynienia miał obywatel PRL w najczarniejszych czasach komunizmu. Rumunii, „pędzeni” przez dyktatora do komunizmu, na pewno doskonale rozumieją kolejkowe odczucia Polaków.

Warto w tym kontekście przypomnieć krążący po Polsce kawał polityczny: Socjalizm, komunizm i kapitalizm umówili się na spotkanie. Kapitalizm i komunizm czekają w umówionym miejscu. Wreszcie wpada socjalizm i mówi: Przepraszam za spóźnienie, ale stałem w kolejce po mięso.- A co to jest kolejka? – pyta kapitalizm. - A co to jest mięso? – pyta komunizm.”

Premiera najnowszej historycznej gry planszowej przygotowanej przez edukatorów Instytutu Pamięci Narodowej odbędzie się 5 lutego w Warszawie.

Więcej informacji: http://ipn.gov.pl/portal/pl/737/14096/Gra_Kolejka.html


Podziel się | var addthis_config = { data_use_cookies: false }

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl