PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Koreańskie koty świecą na pomarańczowo


Koreańskie koty świecą na pomarańczowo

2007-12-14


Koreańskie koty świecą na pomarańczowo

Miauczą, lubią mleko i... świecą w ciemnościach pomarańczowym blaskiem. Oto niezwykłe koty wyhodowane przez koreańskich naukowców z Uniwersytetu Gyeonsang. Białe kocięta należą do rasy turecka angora.

W świetle dziennym zwierzęta niczym nie różnią się od swoich futrzastych pobratymców. Jednak w ciemnościach, po włączeniu żarówek emitujących światło ultrafioletowe, ich futerko zaczyna się żarzyć pomarańczowo-czerwonym blaskiem. Dlaczego? Bo - jak informuje gazeta "Korea Times" - naukowcy zmodyfikowali DNA kotów.

Najpierw w materiale genetycznym komórek skóry pewnej kotki umieszczono gen RFP. Odpowiada on za produkcję białka, które powoduje świecenie w ciemności. Potem materiał genetyczny pobrany ze skóry samiczki umieszczono w kocich komórkach jajowych.

W efekcie naukowcy uzyskali zarodki posiadające gen "świecenia". Potem embriony wszczepiono do macicy kotki matki i poczekano, aż donosi ciążę. W końcu w styczniu i lutym tego roku urodziły się kocie klony świecące w ultrafiolecie.

Naukowcy zdecydowali się pokazać je publicznie dopiero teraz. Są zdrowe i ważą 3 i 3,5 kilograma. "Umiejętność klonowania kotów ze zmienionymi genami pomoże nam w prowadzeniu badań dotyczących chorób genetycznych" - twierdzą naukowcy z Korei.

Badacze dodają, że wydaje się, iż technologie klonowania okażą się pomocne przy ratowaniu zagrożonych gatunków, m.in. tygrysów oraz leopardów.

Źródło: Dziennik

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl