PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Kształcenie młodzieży w OHP


Kształcenie młodzieży w OHP

2004-11-18


Kształcenie młodzieży w OHP

OHP ułatwi młodzieży wejście na rynek pracy.

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, które ułatwi kształcenie młodzieży szczególnie zagrożonej marginalizacją. Podwyższenie poziomu wykształcenia ogólnego i zdobycie kwalifikacji zawodowych ułatwi tej grupie wejście na rynek pracy. Młodzież z niepełnym wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym lub ponadgimnazjalnym może być kierowana przez Ochotnicze Hufce Pracy m.in. do szkół działających w systemie oświaty, do pracodawców lub być zatrudniana w jednostkach OHP, realizujących zadania w zakresie kształcenia i wychowania w celu odbycia przygotowania zawodowego.

Możliwe jest również prowadzenie przez te jednostki zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w warsztatach szkoleniowo-produkcyjnych. Dobór formy, kierunku oraz poziomu kształcenia powinien być uzależniony od wieku, wykształcenia, cech psychofizycznych oraz zainteresowań uczestników OHP. Przy wyborze kierunku kształcenia należy również brać pod uwagę szansę młodych ludzi na uzyskanie zatrudnienia po zakończeniu nauki. Za jakość kształcenia, nadzór nad postępami w nauce oraz pomoc dydaktyczną odpowiedzialni są kierownicy jednostek OHP realizujących zadania w zakresie kształcenia i wychowania uczestników OHP.

Rozporządzenie nakłada na wojewódzkich komendantów OHP lub upoważnionych przez nich kierowników jednostek OHP obowiązek składania do organów prowadzących szkoły i placówki wniosków o przyjęcie uczestników OHP. Aby umożliwić ich realizację, muszą to zrobić najpóźniej do 30 września roku poprzedzającego rok budżetowy,. Ponadto przy realizacji zadań w zakresie kształcenia uczestników OHP, są oni zobligowani do współpracy z kuratorami oświaty, odpowiednimi organami prowadzącymi szkoły, dyrektorami szkół, pracodawcami i organizacjami pracodawców oraz urzędami pracy. Zakres współpracy powinien obejmować takie obszary zagadnień, jak: kształcenie ogólne i zawodowe młodzieży w formach szkolnych i pozaszkolnych, przygotowanie zawodowe pracowników młodocianych, świadczenie dla młodzieży usług w zakresie poradnictwa zawodowego oraz przygotowywanie młodzieży do egzaminów potwierdzających uzyskane kwalifikacje zawodowe. Rozporządzenie w sprawie sposobu organizacji uzupełnienia wykształcenia ogólnego młodzieży w Ochotniczych Hufcach Pracy oraz zdobywania przez nią kwalifikacji zawodowych wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Dodatkowe informacje: www.ohp.pl

źródło: www.mpip.gov.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl