PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Kwestia względna...


Kwestia względna...

2007-04-18


Kwestia względna...

Nie trzeba być wybitnym uczniem, aby zapisać się w historii jako najmądrzejszy z ludzi. Albert Einstein podobno do orłów nie należał, a jednak jego fizyczny umysł wykraczał daleko ponad to, co większość z nas ledwo jest w stanie sobie wyobrazić.

18 kwietnia mija 52. rocznica śmierci tego wybitnego naukowca. Albert Einstein był twórcą teorii względności i jednym z autorów teorii kwantów i fizyki statystycznej.

Pochodził z Ulm, studiował w szkole politechnicznej w Zurychu. Pierwsze prace teoretyczne z fizyki opublikował w 1905 r. w Bernie jako urzędnik federalnego biura patentowego. Cztery lata później był już profesorem uniwersytetu w Zurychu, a potem w Pradze, po czym w 1914 r. przeniósł się do Berlina, gdzie został dyrektorem specjalnie utworzonego Instytutu Fizyki.

Einstein zajął się wówczas analizą prawa grawitacji i w 1916 r. opublikował wyniki swoich badań, stworzywszy ogólną teorię względności. W 1921 r. otrzymał Nagrodę Nobla za odkrycie praw zjawiska fotoelektrycznego i za prace w zakresie fizyki teoretycznej.

Po dojściu nazistów do władzy wyemigrował z Niemiec do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował pracę nad swoją teorią grawitacji.

Einstein był też człowiekiem aktywnym społecznie i politycznie - publicznie ostrzegał przed skutkami użycia broni jądrowej, a w obliczu zagrożenia nazizmem podjął wiele działań na rzecz Żydów. Nie przyjął jednak zaproponowanej mu w 1952 r. prezydentury Izraela.

Zapraszamy do odwiedzenia strony przedmiotowej z fizyki - tam znajdziesz wiele ciekawych materiałów, które pomogą ci zrozumieć podstawowe zasady wielu, na pozór skomplikowanych teorii. Kliknij TUTAJ. 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl