PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Liche mundurki


Liche mundurki

2008-01-04


Liche mundurki

Szkolne mundurki strzępią się, mechacą i niszczą w praniu. Uczniowie coraz częściej udają, że w nich chodzą, a nauczyciele - że to sprawdzają

Szkolny mundurek obowiązuje uczniów podstawówek i gimnazjów. Za jego brak opornych należy zawieszać w prawie uczestnictwa w szkolnych imprezach albo karać pod koniec semestru obniżoną oceną ze sprawowania - to określają statuty poszczególnych szkół. A jak jest w rzeczywistości? - Nauczyciele codziennie sprawdzają, kto jest bez mundurka, i zapisują to. Przy klasyfikacji notoryczne uchylanie się od obowiązku jego noszenia będzie skutkowało obniżeniem oceny z zachowania - zapowiada Małgorzata Ludwikowska, dyrektorka Gimnazjum nr 3 w Opolu. Jednak w poszczególnych szkołach to sprawdzanie różnie wygląda. - U nas mundurki dzieci zostawiają w szkole, więc kiedy nauczyciel widzi kogoś bez niego, to często się okazuje, że uczeń ma co prawda mundurek, ale wisi on na krześle w klasie. Przecież nie będziemy za to karać - mówi Walentyna Lachowicz, dyrektorka SP 25. Dla większości opolskich uczniów rodzice wybrali kamizelki, które mają spełniać rolę mundurków. Ale okazało się, że kamizelki uczniowie wolą czasem zakładać... pod ubranie.

- Na korytarzu część uczniów chodzi w bluzach, więc kiedy zwracam im uwagę, pokazują, że mundurki mają, tyle że pod spodem. Mówią, że jest im zimno. Jak mam na to odpowiedzieć? - pyta Lachowicz.

Dodaje, że obecnie mundurki nosi wprawdzie większość, ale już nie tylu, co na początku. Oficjalnie nauczyciele rzadko przyznają, że uczniowie uchylają się od noszenia mundurków, ale nieoficjalnie mówią:

- Gdy mam sprawdzić, czy uczniowie mają mundurki, to ich uprzedzam, kiedy to zrobię.

Co gorsza, po kilku miesiącach noszenia mundurki, w które zostali "opakowani" uczniowie, mechacą się, kurczą w praniu albo rozpadają. A ich wymiana to nie jest prosta rzecz. - Firmy, u których mundurki były zamawiane, nie chcą szyć pojedynczych egzemplarzy, a w zwykłym sklepie kupić ich nie można, więc kiedy mundurek się niszczy, dziecko po prostu chodzi jakiś czas bez niego, bo co ma zrobić - mówią nauczyciele.

Autor: ad

Źródło: Metro

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl