PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Matematyczne czwartki na Uniwersytecie Jagiellońskim


Matematyczne czwartki na Uniwersytecie Jagiellońskim

2010-02-24


Matematyczne czwartki na Uniwersytecie Jagiellońskim

Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na „matematyczne czwartki”, czyli specjalne wykłady dla młodzieży szkół średnich połączone ze zwiedzaniem nowego budynku Wydziału Matematyki UJ.

„Matematyczne czwartki" planowane są dla całych klas licealnych, niekoniecznie o profilu matematycznym. W wykładach odbywających się w pierwszy lub drugi czwartek miesiąca o godzinie 12:15 mogą uczestniczyć jednocześnie cztery różne grupy uczniów.

W najbliższym czasie planowane są następujące spotkania:

  • „Kampania napoleońska i matematyka, czyli o twierdzeniu Ponceleta", dr hab. Halszka Tutaj-Gasińska, 4.03.2010 r.

    Wykład, podczas którego uczniowie dowiedzą się jak w trakcie pobytu w rosyjskiej niewoli w Saratowie w 1812 roku, Jean-Victor Poncelet sformułował i udowodnił słynne twierdzenie o wielokątach i stożkowych. Twierdzenie to w szczególnym przypadku mówi, że jeśli dla dwóch okręgów na płaszczyźnie (takich, że jeden leży wewnątrz drugiego) istnieje wielokąt wpisany w jeden z tych okręgów, a opisany na drugim, to takich wielokątów istnieje nieskończenie wiele i mają tę samą liczbę boków. Od prawie dwustu lat twierdzenie to budzi zainteresowanie matematyków i ciągle powstają jego nowe dowody...

  • „Matematyka wyborcza", dr Krzysztof Ciesielski, 8.04.2010 r.

    Zajęcia, podczas których licealiści poznają m.in. sposób przeliczania głosów wyborców, oddanych na kandydatów do Sejmu, zasady obsadzania mandatów oraz dowiedzą się czy ordynacja nazywana proporcjonalną jest naprawdę proporcjonalna.

Zgłoszenie chęci udziału w „Matematycznym czwartku" należy do nauczyciela-opiekuna klasy. Aby zarezerwować wizytę w Instytucie Matematyki UJ powinien on wysłać wiadomość e-mail do dr Jerzego Szczepańskiego.

Więcej informacji na temat tego cyklu spotkań znaleźć można na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego - kliknij TUTAJ. W serwisie Instytutu Matematyki UJ - kliknij TUTAJ - znaleźć można również informacje z wykładów, które odbyły się do tej pory.

MW

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl