PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Młodzi w życiu społecznym


Młodzi w życiu społecznym

2007-09-10


Młodzi w życiu społecznym

Mieszkańcy Europy coraz szybciej się starzeją. Jednocześnie zmniejsza się ilość młodych pracowników. Przyszłość UE będzie w dużym stopniu zależeć od młodszych pokoleń.

Z analizy Komisji Europejskiej, przedstawionej 5 września w Parlamencie Europejskim, wynika, że młodzi ludzie są często niedostatecznie przygotowani do przyjęcia na siebie odpowiedzialności na rynku pracy.

Od nauki do pracy

Co szósty młody człowiek w UE przedwcześnie opuszcza szkołę, a 4,6 miliona osób w wieku 15-24 lat jest bezrobotnych. Komisja Europejska zdecydowała, że należy jak najwcześniej zwiększyć inwestycje w kształcenie młodzieży oraz w ochronę zdrowia jak najwcześniejszego rozpoczynania tych działań. Konieczne jest także wsparcie młodych w procesie przejścia od nauki do pracy. Podkreśla również znaczenie większego zaangażowania młodych ludzi w życie obywatelskie i społeczeństwa jako całości.

„W momencie, gdy miliony młodych Europejczyków powracają właśnie do nauki z początkiem nowego roku akademickiego, powinniśmy podwoić nasze wysiłki na rzecz stworzenia młodym ludziom warunków do rozwoju ich umiejętności i bardziej aktywnego udziału w społeczeństwie. Młodzi ludzie muszą mieć poczucie realnego wpływu na życie społeczne", powiedział Ján Figel', komisarz UE ds. edukacji, szkoleń, kultury i młodzieży.

Vladimír Špidla, komisarz UE ds. zatrudnienia, spraw społecznych i równości szans, stwierdził: „Musimy poświęcić więcej uwagi kwestii tworzenia społeczeństwa otwartego dla wszystkich, w którym każde dziecko i każda młoda osoba ma swoje miejsce".

Problemy, z jakimi stykają się dorastający młodzi ludzie są bardziej złożone niż te, które dotyczyły pokolenia ich rodziców. Przejście od nauki do pracy jest bardziej skomplikowane. Połowa obecnych miejsc pracy wymaga wysokiego poziomu kwalifikacji, a w przypadku pozostałych potrzebne są bardziej zróżnicowane umiejętności niż dawniej. Około jednej czwartej młodych ludzi w Europie nie ma umiejętności ani zdolności niezbędnych do wejścia na rynek pracy. W wielu państwach członkowskich w rok po zakończeniu nauki bez pracy pozostaje co trzeci młody człowiek.

Wolontariat dla młodych

Na poprawę sytuacji może wpłynąć wolontariat. Lepsza współpraca i wymiana dobrych praktyk mogą pomóc rozwinąć tego rodzaju działalność. W ostatnich badaniach przeprowadzonych na zlecenie Komisji Europejskiej okazało się, że 74% młodych ludzi uważa, że programy wolontariatu są dobrym sposobem na zwiększenie ich udziału w życiu społecznym.

Komisja podkreśliła w szczególności potrzebę zwiększenia inwestycji na rzecz młodych ludzi. Wezwała państwa członkowskie do zwiększenia wysiłków w zakresie:

  • ograniczenia przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz rozszerzania edukacji elementarnej,
  • zatrudnienia młodych poprzez strategie oparte na modelu elastycznego rynku pracy i bezpieczeństwa socjalnego,
  • tworzenia ściślejszych powiązań między biznesem a edukacją i podnoszenia mobilności, 
  • angażowania młodych ludzi w procesy decyzyjne i w ocenę polityki na rzecz młodzieży poprzez wzmocnienie istniejącego partnerstwa między młodymi ludźmi, ich organizacjami oraz instytucjami UE.

Komisarze Figel' i Špidla na spotkaniu z młodzieżą w Lizbonie 16 września przedstawią komunikat i stanie się on podstawą przyszłego rozwoju koordynacji polityki wobec młodzieży w UE.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://ec.europa.eu/youth

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl