PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Nadzieje i obawy krajów kandydujących do UE


Nadzieje i obawy krajów kandydujących do UE

2003-06-18


Nadzieje i obawy krajów kandydujących do UE

Korzyści, jakich spodziewają się kraje kandydujące w wyniku przystąpienia do Unii Europejskiej, dotyczą głównie możliwości swobodnego podróżowania i kształcenia, zaś ich obawy wiążą się z podniesieniem cen dóbr konsumpcyjnych - wynika z badania Accession Study 2003* przeprowadzonego przez firmę TNS w 11 krajach kandydujących.

Z badania TNS wynika także, że państwa oczekujące na referendum akcesyjne zagłosują, podobnie jak Polska, za przystąpieniem do Wspólnoty Europejskiej. Poparcie dla członkostwa w UE jest najwyższe w krajach, które nie pretendują do wejścia do Unii w 2004 r., tj. w Rumunii (86%), Bułgarii (74%) i Turcji (70%). Mniejsze poparcie deklarują obywatele Czech (49%), Łotwy (47%) i Estonii (44%), jednak w każdym z krajów liczba zwolenników jest wyższa niż odsetek osób, które opowiadają się przeciwko akcesji.

W każdym z krajów kandydujących opinia publiczna wyraża zarówno nadzieje, jak i obawy związane z członkostwem w UE, a ich poziom różni się w poszczególnych krajach.

W stosunku do zeszłorocznych wyników Turcja, Rumunia i Bułgaria częściej mówią o korzyściach płynących z przystąpienia do Wspólnoty Europejskiej, natomiast Czesi, Łotysze i Estończycy wykazują największą rezerwę. Z kolei respondenci w Polsce, na Węgrzech, Słowenii i Słowacji dostrzegają korzyści w wybranych obszarach. Polacy i Węgrzy upatrują swoich szans w dziedzinie kształcenia i ochrony środowiska naturalnego. Ponadto, Polacy mają nadzieję skorzystać z możliwości swobodnego podróżowania, zaś Słoweńcy liczą na obniżenie poziomu cen dóbr konsumpcyjnych. Jednocześnie Słoweńcy, podobnie jak Węgrzy, obawiają się o swoją pozycję na rynku pracy. Słoweńcy boją się także spadku poczuciu dumy narodowej, Słowacy z kolei obawiają się zwiększenia cen produktów, a Polacy pogorszenia standardu życia.

źródło: TNS OBOP

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl