PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Netokracja – nowa epoka?


Netokracja – nowa epoka?

2006-12-21


Netokracja – nowa epoka?

Żyjemy w dwóch epokach jednocześnie, choć mało kto ma tego świadomość. Jedna, przemijająca, to kapitalizm. Druga, związana z rewolucją informatyczną, to epoka Internetu.

W epoce, która nadchodzi, na szczytach władzy znajduje się mała liczebnie, ale bajecznie bogata sieciowa netokracja. Podnóże społecznej piramidy zajmuje tzw. konsumtariat - dowodzi Alexander Bard, szwedzki wykładowca, pisarz i pionier Internetu.

Według niego istnieje kilka wyznaczników, które określają charakter epoki. Należą do nich władza, wartości, rodzaje komunikacji, sens życia.

Feudalizm to rządy arystokracji, władza pana nad chłopem, uznawanie ziemi za najwyższy skarb, dominacja języka pisanego w dziedzinie komunikacji i obiecywanie najbiedniejszym, że ich los poprawi się po śmierci.

Po nim nastąpiła epoka słowa drukowanego. Najwyższym dobrem stał się pieniądz. Pojawili się burżuazja, fabrykanci i robotnicy. Tym ostatnim wmawiano, że muszą ciężko pracować, by lepiej wiodło się kiedyś ich dzieciom.

A co niesie ze sobą epoka Internetu? Oferuje się w niej język cyfrowych multimediów i cyberprzestrzeń. Rozrasta się wielka encyklopedia świata, jaką jest sieć. Każdy może komunikować się z każdym, bez żadnych ograniczeń. Społeczeństwem rządzą media, a paradygmatem staje się interaktywność.

Interaktywność to brak monopolu na informacje. To stały proces dialogu we wszystkich kierunkach. Ma on swoje wielorakie konsekwencje. Każdego dnia blogerzy wprowadzają do Internetu więcej informacji niż zawiera biblioteka Kongresu USA. Znikają wyraźne ośrodki władzy.

W coraz większym stopniu wartością godną pożądania staje się uczestnictwo w sieciowej społeczności. Dobrze się czuje posiadacz komórki, na którą ciągle przychodzą SMS-y albo autor blogu, na którym roi się od wpisów i komentarzy. Ktoś, kto jest z tego wykluczony, czuje się nieszczęśliwy, może nawet tracić poczucie sensu istnienia.

To zjawisko najłatwiej zaobserwować w najbardziej zaawansowanych technologicznie miejscach na świecie - w Kalifornii, Finlandii, Korei Południowej, Izraelu. Młodzi mieszkańcy tamtych rejonów tworzą obecnie zalążek cyfrowego społeczeństwa przyszłości. I to oni zdają się do nas mówić: „Pokaż mi swoją osobistą książkę adresową, a powiem ci, kim jesteś".

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl