PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Nowości European Schoolnet - 31.08.04


Nowości European Schoolnet - 31.08.04

2004-08-31


Nowości European Schoolnet - 31.08.04

 

Nowości, wydarzenia, projekty w europejskich szkołach - przedstawiamy nowości European Schoolnet.

Drogie koleżanki, drodzy koledzy,

Lato prawie minęło i jesteśmy bardzo zajęci, organizując nowe ciekawe projekty dla szkół oraz zbierając informacje, by Was zainspirować i pomóc Wam w znalezieniu partnerów.

W tym roku szkolnym mam przyjemność przedstawić trzy nowe koleżanki – nauczycielki, które opuściły swoje szkoły, by pracować ze mną. Będą pomagać nam w lepszej pracy na rzecz dużej społeczności europejskich nauczycieli – poprzez projekty, przedsięwzięcia, serwisy i usługi, jakich od nas potrzebujecie.

Oto one:

Sylvia Binger jest Niemką, mówi po niemiecku, włosku, angielsku i trochę po francusku sylvia.binger@eun.org

Nuria De Salvador jest Hiszpanką, mówi po katalońsku, hiszpańsku, angielsku i trochę po francusku nuria.desalvador@eun.org

Katerina Bavorova jest Czeszką, mówi po czesku, słowacki, francusku, angielsku i włosku katerina.bavorova@eun.org

Będa współpracować z nami i wnosić swoje doświadczenie pedagogiczne do projektów. Kontaktujcie się z nimi, jeśli chcielibyście ogłosić Wasz projekt w tym biuletynie, one zadbają o to, by wiadomość dotarła do mnie.

Szczęśliwego Nowego Roku Szkolnego :)
Brigitte
brigitte.parry@eun.org

ELEARNING AWARDS

Przedłużony termin

Czy macie projekt, który możecie zgłosić do tegorocznych nagród eLearning Awards? eLearning Awards to wyróżnienie dla najlepszych przykładów wykorzystania TIK w edukacji, a Twój projekt może przynieść Ci wycieczkę na prestiżową ceremonię rozdania nagród w Pradze oraz nagrodę pieniężną dla Twojej szkoły.

Ostateczny termin zgłoszeń został przedłużony do wtorku, 30 września 2004. Jeśli masz projekt, musisz zgłosić go przed tą data, inaczej nie zostanie uwzględniony.

Aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć niektóre z 420 dotychczasowych zgłoszeń, odwiedź stronę: http://elearningawards.eun.org

GLOBAL SCHOOL NETWORKS ALLIANCE

Sojusz na rzecz szkolnych projektów

Global School Networks Alliance został oficjalnie zainaugurowany 12 grudnia 2003 roku podczas Światowego Szczytu nt. Społeczeństwa Informacyjnego w Genewie jako partnerstwo sieci edukacyjnych i pierwszy projekt opierając się na tzw. 8 Celach Tysiąclecia, które osiągnięte mają być do roku 2015. Cele Tysiąclecia to największe światowe problemy, takie jak ubóstwo, braki edukacyjne, umieralność noworodków, epidemie, takie jak HIV etc. Aby wziąć udział w tym projekcie szkoły muszą pracować nad tymi zagadnieniami – zbierać informacje i znaleźć rozwiązania, jak poradzić sobie z tymi problemami na progu 21 wieku. Mogą również nawiązać współpracę z każdym krajem na świecie i na stronie internetowej projektu zaprezentować efekty współpracy. Nie przegapcie okazji by poznać nauczycieli z wszystkich kontynentów :)

Więcej informacji:
brigitte.parry@eun.org

Strona internetowa:
http://www.gsn-schools.net

DZIEŃ WIOSNY 2005

Debata o przyszłości Unii Europejskiej
Zaczynamy organizację

W tym roku zespół EUN udostępni uczestniczącym w projekcie szkołom zestaw interaktywnych i międzykulturowych pomocy, które opierają się na idei kształtu Unii Europejskiej, podczas gdy większość Europejczyków dyskutuje właśnie o przyszłej strukturze UE. Jedną z głównych propozycji będzie wymagająca współpracy gra strategiczna, symulująca proces podejmowania decyzji w Unii Europejskiej.

Szkoły zostaną także zaproszone do zorganizowania debat, festynów oraz do pełnej prezentacji tych wydarzeń w Internecie. Zespół 30 nauczycieli Dnia Wiosny ze wszystkich krajów europejskich znów będzie wspierał koordynację Dnia Wiosny 2005. Strona internetowa projektu będzie zainaugurowana w październiku a oficjalny termin Dnia Wiosny to 21 marzec 2005.

Koordynator Spring Day z ramienia European Schoolnet:
brigitte.parry@eun.org

 

FOCUS

 

Inspiracja
Tydzień aktywności, UE

Strona internetowa Europejskiego Tygodnia aktywności prezentuje informacje na temat zagadnienia oraz linki do narodowych stron Tygodnia aktywności. http://www.mobilityweek-europe.org

Na stronach narodowych możesz znaleźć informację o tym, co dokładnie jest organizowane w ramach Tygodnia aktywności w Twoim mieście. Nauczyciele mogą przyłączyć się wraz ze swoimi uczniami do projektu.

Europejski Zestaw pomocy nt. środowiska
(http://europa.eu.int/comm/environment/toolkits/index_en.htm) to pożyteczny zestaw zasobów, zawierający przykłady przedsięwzięć na temat ochrony środowiska, przeznaczony raczej dla szkół średnich.

I wreszcie, mimo, że projekt Zoom już się skończył możecie znaleźć pomysły na przeprowadzenie lekcji i projekty dla uczniów szkół podstawowych na stronie: www.zoom-europe.org

Dzieci i dzienniki internetowe, Artykuł BBC

Dzienniki internetowe są czasem krytykowane za bycie chaotycznymi zapiskami ludzi, którzy mają obsesję na własnym punkcie, niewiele do powiedzenia, i za dużo wolnego czasu. Ale są wśród nich prawdziwe perełki – w tym strony stworzone przez dzieci. Warto przeczytać ten artykuł, jest dostępny na stronie BBC i mówi o użyciu dzienników internetowych przez młodzież.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/3804773.stm

Głos młodzieży, UNICEF

Od wielu lat UNICEF organizuje projekty i wymiany na tematy interesujące dla nas wszystkich. Celem projektu „Co mówią młodzi ludzie” jest wspieranie połączeń pomiędzy programami a zmartwieniami i zainteresowaniami dzisiejszej młodzieży. „Co mówią młodzi ludzie” oferuje łatwe w nawigacji opracowania, ważne cytaty, dzięki temu nadaje dodatkowe znaczenie połączeniu z młodymi ludźmi na całym świecie i pozwala na uwzględnienie ich problemów w celach i priorytetach UNICEF. http://www.unicef.org/voy/

Czy mówisz po europejsku?

23 września świętuj języki obce biorąc udział w projekcie Cyberfax.

Podziel się swoim doświadczeniem i dyskutuj o następujących zagadnieniach:

Które języki dla przyszłej Europy?

EU składa się obecnie z 25 państw, czy to przyniesie nowe wyrażenia, dźwięki etc.?

Co zmieni status języków europejskich podczas międzynarodowych wymian?

Aby uzyskać więcej informacji na temat projektu Cyberfax skontaktuj się z:
Roland Camboulives r.camboulives@wanadoo.fr

Portrety szkolne, EUN

Holenderski Inspektorat we współpracy z innymi europejskimi inspektoratami zebrał 20 portretów szkół ze Szkocji, Austrii, Irlandii Północnej, Flandrii, Anglii i Holandii, by pokazać, jak technologie informacyjne zmieniły nauczanie i uczenie. Opisują oni, jak szkoły pracowały nad implementacją TIK, jak wpłynęło to na uczniów, nauczycieli, organizację szkoły i zarządzanie. Znajdź czas, by zapoznać się z raportem, a jeśli chcesz, skontaktuj się także ze szkołami, które mogą cię zainspirować. http://schoolportraits.eun.org

Niemieckie szanse

Ta strona pokazuje projekty prowadzone przez niemiecką organizację Schulen ans Netz. Organizacja ta jest wspierana przez niemieckie ministerstwo edukacji i oferuje szeroki zakres projektów internetowych, ściśle związanych z edukacją. Najbardziej aktualne z projektów opisane są w języku angielskim.
http://en.schulen-ans-netz.de/projects/index.php

Międzynarodowe szanse

Ta strona zawiera przede wszystkim bardzo informacyjną listę linków do stron edukacyjnych na całym świecie. Oferuje także badania na temat nauczania i jego standardów, opracowania na tematy ważne dla edukacji, glosariusze pojęć związanych z edukacją i ich wyjaśnienia, a także wyniki badań pedagogicznych. Strona dostępna jest w języku angielskim i niemieckim http://www.dipf.de/datenbanken/IZB_bildungweltweit.htm

Zupełnie nowa Wirtualna Szkoła

Strona internetowa projektu Wirtualna Szkoła została zmieniona i poprawiona. Ma teraz temat specjalny: Olimpiada. Na tej nowej stronie znajdziecie zasoby i projekty na temat zawodników, rozwoju sportu i jego wpływu – obecnie i w przeszłości. http://vs.eun.org/

Internetowe projekty klasowe

Poradnik dla nauczycieli na temat internetowych projektów współpracy może pomóc ci dowiedzieć się więcej na temat pedagogicznych korzyści wynikających z klasowych projektów internetowych. Na razie dostępny jest w siedmiu językach: angielski, francuski, niemiecki, włoski, grecki, holenderski i rumuński: http://myeurope.eun.org/goto.cfm?did=31672

WSPÓŁPRACA

Twórzmy wspólnie!

Poszukiwani przyjaciele korespondencyjni, Szwecja

“Mamy dwie klasy z 21 uczniami w jednej i 23 w drugiej. Uczniowie skończą 12 lat w tym roku szkolnym. Chcemy, aby nawiązali korespondencję emailową w języku angielskim z uczniami z innych krajów. Zaczęli uczyć się angielskiego dwa lata tematu. Każdego, kto jest zainteresowany prosimy o kontakt!

Kontakt: Margareta Jensen
margareta.jensen@edu.osthammar.se

Poszukiwani partnerzy, Francja, Polska, Niemcy

Dwie nauczycielki, jedna angielskiego, druga informatyki szukają partnerskich szkół. Chciałyby znaleźć partnerską szkołę w Irlandii, by zakończyć projekt online prawdziwą wycieczką szkolną. Szukają także partnerskiej szkoły średniej w anglojęzycznym kraju, jak Irlandia, Wielka Brytania czy Malta. Ich szkoła położona jest w Orléans – Francja.

Kontakt: marieetmarie@voila.fr

"Collège Jean Jaurès to szkoła średnia w północnej części Bordeaux (Gironde, France). Uczy się w niej ok. 750 uczniów w wieku od 11 do 16 lat, wszyscy uczą się angielskiego jako pierwszego lub drugiego języka obcego. Uczymy tu także niemieckiego i hiszpańskiego. Sekcja europejska angielskiego otworzona została w ubiegłym roku dla 13-letnich uczniów, w tym roku będzie w niej ok. 40 uczniów podzielonych na dwa poziomy przez ostatnie dwa lata szkoły średniej.

Szukamy partnerstwa z holenderskim odpowiednikiem naszej szkoły (jeśli to możliwe), by rozpocząć wymianę mailową w języku angielskim pomiędzy uczniami. Celem takiej wymiany jest oczywiście stworzenie pomostu pomiędzy dwiema europejskimi szkołami, jedną w Holandii, druga we Francji, odkrywanie kultury i stylu życia poprzez wymianę listów, video i możliwych wyjazdów edukacyjnych oraz wykorzystanie języka angielskiego jako wspólnego medium.

Koordynator: Didier Houde
didierhoude@hotmail.com

“Jestem nauczycielem angielskiego w szkole średniej na Śląsku, Polska. Chciałbym, aby moi uczniowie mieli kontakt z uczniami z innych krajów europejskich, by mogli ćwiczyć język obcy poprzez wymianę mailową. Moi uczniowie są w wieku 16-22 lata.

Kontakt:
Marek Bralich
mbralich@poczta.onet.pl

“Jestem nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej nr 34 w Częstochowie na południu Polski i chciałbym znaleźć europejskich partnerów. Uczę angielskiego i jestem zainteresowany wymianą planów lekcji i pomysłów z kolegami z wszystkich krajów oraz ewentualnie zorganizowaniem europejskich projektów.
Kontakt: Izabela Jasińska
isiaok@op.pl

“Jestem nauczycielem w niemieckiej szkole zawodowej położonej w Kolonii (uczniowie w wieku 13-16 lat). Moja szkoła chciałaby rozpocząć program wymiany ze szkołą z Wielkiej Brytanii lub innego państwa anglojęzycznego.
Kontakt:
Klaus Held
klausheld@hotmail.com

Ucząc psychologii w szkole, Wielka Brytania

“Chciałabym skontaktować się z nauczycielami z całej Europy, którzy zaangażowani są w nauczanie psychologii na każdym poziomie, w każdym kształcie i formie. Szukam odpowiedzi na następujące pytanie: „Czym staje się psychologia w szkołach podstawowych i szkołach średnich w Europie?”

Kontakt:
Dorothy Coombs
DOROTHYC@PURSGLOVE.AC.UK

Rozwój zawodowy, wymiana, Rosja

W dniach 9-10 czerwca odbyła się na Uniwersytecie Moskiewskim Pierwsza Międzynarodowa Konferencja na temat Internetu w edukacji i nauczania online.
Wśród prelegentów byli Alla Nazarenko ( Uniwersystet Moskwa), Carla Meskill and Silvia Chelala (Uniwersytet Stanowy, Nowy Jork), Keith Rawson-Jones (UK), Nina M. Koptyug (Nowosybirsk, Rosja). Powołano Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Online. Będzie ono pomagało nauczycielom i uczniom w nawiązywaniu kontaktów, w dzieleniu się zasobami oraz organizowało programy wymiany.
Jeśli jesteś zainteresowany nauczaniem/ uczeniem się online i chciałbyś dowiedzieć się więcej, możesz skontaktować się z

Alla Nazarenko
lub Nina Koptyug

EUROSKOP

Nie przegap niczego i nikogo!
European Schoolnet konferencje i wydarzenia

Oferujemy Wam spis nadchodzących konferencji w tematyce edukacji i technologii w Europie. Strona jest aktualizowana co tydzień. Wydarzenia publikowane są chronologicznie. Zapamiętaj tę stronę, by wiedzieć, co się dzieje!

http://www.eun.org/events

 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl