PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

INFO

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Nowy minister edukacji


Nowy minister edukacji

2004-05-04


Nowy minister edukacji

Nowym Ministrem Edukacji Narodowej i Sportu został Mirosław Sawicki. Zastąpił na tym stanowisku Krystynę Łybacką.

Minister Sawicki urodził się 10 lutego 1946 w Warszawie. Od 1956 do 1964 roku w drużynie harcerskiej Hufca Walterowskiego prowadzonego przez Jacka Kuronia, w 1961 został instruktorem harcerskim.

W latach 1963 - 1968 studiował fizykę teoretyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas studiów uczestniczył w ruchu samokształceniowym środowiska studenckiego, które później nazwano "komandosami". Wówczas po raz pierwszy został czasowo zawieszony w prawach studenta. Współorganizator wiecu w dniu 8 marca 1968 na Uniwersytecie Warszawskim w obronie spektaklu "Dziadów" oraz relegowanych kolegów Adama Michnika i Henryka Szlajfera. Wraz z Ireną Lasotą otworzył wiec odczytując rezolucję studencką. Aresztowany (marzec - sierpień 1968) i zawieszony w prawach studenta. W 1970 roku przywrócono prawa studenckie, a w 1971, po uzyskaniu absolutorium, "represjonowany" nakazem pracy w szkole, która okazała się być jego żywiołem. 1971 - 1990 nauczyciel fizyki w warszawskich liceach. Magisterium uzyskał w Filii UW w Białymstoku w 1982 roku.

Mirosław Sawicki był współpracownikiem Komitetu Samoobrony Społecznej "KOR". Od 1980 roku był członkiem NSZZ SOLIDARNOŚĆ, przewodniczącym Międzyzakładowej Komisji nr 807 NSZZ "S" Pracowników Oświaty i Wychowania Dzielnicy Żoliborz, przewodniczącym sekcji oświaty i wychowania Regionu Mazowsze, członkiem władz krajowych sekcji.

Po 13 grudnia 1981 współorganizator i działacz Zespołu Oświaty Niezależnej, aż do 1989 roku współpracuje z Komitetem Oporu Społecznego "KOS" przy wydawaniu Zeszytów Edukacji Narodowej i periodyku "Tu, Teraz" oraz z różnymi lokalnymi strukturami podziemnej sekcji oświaty i wychowania NSZZ "S". Brał udział w pracach konsorcjum OKN, strukturze utworzonej przez TKK NSZZ "S" do spraw związanych z niezależną oświatą, kulturą i nauką, prowadząc tam sprawy oświaty niezależnej.

W 1989 roku - członek Regionalnej Komisji Wykonawczej Regionu Mazowsze NSZZ "S", przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "S", przewodniczący Komitetu Obywatelskiego Warszawa-Śródmieście, Komisarz Wyborczy Śródmieścia w wyborach do Sejmu i Senatu w czerwcu 1989.

W latach 1990-1997 pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej - współautor zmian polskiego systemu oświaty, najpierw jako Dyrektor Departamentu Kształcenia Ogólnego do 1996 roku, następnie Podsekretarz Stanu odpowiedzialny między innymi za reformę systemu edukacji. W latach 1998-2002 radca - minister pełnomocny ds. nauki w Ambasadzie RP w Waszyngtonie.

W 2002 roku otwarzył przewód doktorski na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego na temat porównania polityk edukacyjnych w różnych krajach świata. Od listopada 2002 dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

źródło: KPRM

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl