PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

INFO

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Obchody 61. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego


Obchody 61. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

2005-07-29


Obchody 61. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

27 lipca w stolicy rozpoczęły się obchody 61. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Kiedy 1 sierpnia 1944 r. młodzi powstańcy pośród strzałów i warkotu czołgów przebiegali ulicami okupowanej przez Niemców Warszawy – wszyscy Polacy wierzyli w rychłe zwycięstwo. Dwa miesiące później klęska akcji "Burza" była już faktem. Tegoroczne obchody 61. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego będą okazją do oddania po raz kolejny hołdu warszawskim bojownikom o wolność.
 
Jedną z pierwszych uroczystości obchodów było nadanie historykowi Normanowi Daviesowi honorowego członkostwa Związku Powstańców Warszawskich podczas specjalnej sesji Rady Warszawy, w piątek 29 lipca. Angielski badacz jest autorem monumentalnego dzieła pt. „Powstanie '44”. O godz. 17 w piątek niedaleko ul. Suzina odbędzie się koncert pt. „Tu się zaczęło”. Wystąpią artyści warszawscy i chór akademicki Camerata Varsovia.

W sobotę już od rana w różnych miejscach Warszawy będą odbywać się rocznicowe uroczystości. O godz. 10:30 w Muzeum Powstania Warszawskiego będzie miał miejsce koncert: „W hołdzie Powstaniu Warszawskiemu”. Po południu, o godz. 17 rozpocznie się „Bieg Powstania Warszawskiego” Trasa biegu będzie wiodła przez warszawską starówkę. Godzinę później na terenie dawnych koszar niemieckich (ul Okopowa 55) odbędzie się widowisko plenerowe pt. „Wola, sierpień 1944”. W przedstawieniu weźmie udział ok. setki aktorów.

O godz. 18 na dziedzińcu Muzeum Powstania Warszawskiego rozpocznie się największy koncert tegorocznych obchodów pt.: „Pamiętamy – 1944”. Rockowa impreza ma na celu przybliżenie młodym ludziom atmosfery Powstania, a także unaocznienie strachu i determinacji wojennej młodzieży. Na koncercie wystąpią: Naiv (godz. 18), Kolumna Zygmunta (godz. 19), Bakshish (godz. 20:30) i o godz. 22 – gwiazda wieczoru Lao Che, twórcy głośnej ostatnio płyty „Powstanie Warszawskie”. Po nim, o godz. 23, wystąpi legendarna Armia ze specjalnie przygotowanym na tę okazję repertuarem. W tym samym czasie w Parku Czechowickiego (Ursus) będzie miał miejsce festiwal poezji powstańczej, a po nim – kino powstańcze na świeżym powietrzu.

W niedzielę o godz. 19, tuż po Mszy Polowej w katedrze Wojska Polskiego, przed Pomnikiem Powstańców Warszawy odbędzie się uroczysty Apel Poległych. Trzy godziny później na telebimie ustawionym na placu Krasińskich będą wyświetlane filmy o tematyce powstańczej. Kino powstańcze będzie trwało od godz. 22 do godz. 2 w nocy.

W poniedziałek, ostatniego dnia obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, o godz. 12 odbędzie się uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, na placu Piłsudskiego. Cały dzień przed miejscami uświęconymi krwią powstańców, m.in. przed pomnikiem Grota-Roweckiego, Polskiego Państwa Podziemnego i „Mokotów walczy – 1944”, będą trwały uroczystości upamiętniające Powstanie z 1944 r.

1 sierpnia punktualnie o godz. 17 w Warszawie zawyją syreny. Jeśli mieszkasz w Warszawie, o godz. 17 zatrzymaj się i w milczeniu oddaj hołd Powstańcom.

Wieczorem, o godz. 21 na kopcu Powstania Warszawskiego (ul. Bartycka) zostanie rozpalone ognisko, które będzie płonęło przez 63 dni – do rocznicy dnia upadku Postania.

Wstęp na większość imprez, również koncertów, jest wolny. Muzeum Powstania Warszawskiego w dniach 29-31 lipca 2005 roku oraz 1 sierpnia 2005 roku będzie czynne w godzinach 10.00-24.00 (wstęp bezpłatny).

 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl