PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » PAP: Hall - w projekcie dot. obniżenia wieku szkolnego nie ma istotnych poprawek


PAP: Hall - w projekcie dot. obniżenia wieku szkolnego nie ma istotnych poprawek

2009-01-12


PAP: Hall - w projekcie dot. obniżenia wieku szkolnego nie ma istotnych poprawek

W zapisach projektu ustawy o systemie oświaty, które dotyczą obniżenia wieku szkolnego, nie nastąpiły żadne istotne poprawki - oświadczyła w piątek minister edukacji Katarzyna Hall. 

W rozmowie z PAP Hall wyjaśniła, że poprawki posłów PO, zaproponowane na środowym i czwartkowym posiedzeniu podkomisji nadzwyczajnej, które spowodowały zamieszanie w mediach, "miały jedynie na celu podkreślenie roli rodzica w wyborze, czy jego sześcioletnie dziecko pójdzie do szkoły, czy jeszcze nie".

"Po przyjęciu poprawek zapisano dokładnie to samo, co wcześniej, tylko innymi słowami" - powiedziała Hall i podkreśliła, że w procedurze wprowadzania zmian podczas obrad podkomisji "prawnicy z sejmowego biura legislacyjnego precyzyjniej zapisali intencje parlamentarzystów".

Według projektu nowelizacji, w 2009 r. do szkoły podstawowej trafią sześciolatki urodzone w okresie od dnia 1 stycznia do 30 kwietnia 2003 r., których rodzice wyrażą taką wolę. Zgodnie z projektem, o tym, że rodzice mają takie prawa, będą poinformowani przez władze samorządowe do 15 lutego.

Jak wyjaśnił PAP podsekretarz stanu w MEN Krzysztof Stanowski, jeżeli rodzice zdecydują się na to, aby ich sześcioletnie dziecko znalazło się w pierwszej klasie szkoły, to dopiero wtedy rozpocznie ono realizację obowiązku szkolnego. "Jeżeli rodzice się zdecydują, to szkoła nie ma możliwości nie przyjęcia takiego dziecka" - dodał wiceminister.

Z kolei rodzice dzieci, które urodziły się w okresie od dnia 1 maja do 31 grudnia 2003 r. mogą wnioskować o to, aby ich dziecko poszło do szkoły, ale jej dyrektor może im odmówić jeśli dziecko np. nie chodziło do przedszkola lub w jego szkole nie ma już miejsc dla sześciolatków. "Tutaj dyrektor ma prawo powiedzieć rodzicom bardzo mi przykro, ale nie mogę przyjąć waszego dziecka" - tłumaczył Stanowski.

Wiceminister edukacji zapowiedział, że w najbliższym czasie kuratoria oświaty oraz MEN będą pokazywały przykłady szkół, które już są przygotowane do przyjęcia sześciolatków. "Warto pamiętać, że obecnie w Polsce 60 proc. szkół już ma sześciolatki u siebie, w tych szkołach uczą się i mają się dobrze" - zaznaczył Stanowski (...)

 

Aby przeczytać cały artykuł, kliknij tu

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl