PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Polskie malarstwo w Wiedniu


Polskie malarstwo w Wiedniu

2003-01-27


Polskie malarstwo w Wiedniu

24 stycznia w wiedeńskim Leopold Museum otwarta została wystawa prezentująca prace kilkudziesięciu wybitnych polskich artystów XX wieku - "Nowe Państwo. Polska sztuka między eksperymentem a reprezentacją 1919-1939". Ekspozycja jest częścią obchodów "Roku polskiego" w Austrii.

Tematem wystawy jest wszechstronne ukazanie sztuki polskiej między dwiema wojnami, w całej jej złożoności i wielości nurtów. Jej organizatorom zależy na prezentacji zarówno eksperymentalnych dzieł awangardowych jak też sztuki oficjalnej "nowego państwa", operującej przeważnie językiem realistycznym i rozmaitymi odmianami "umiarkowanej" nowoczesności, reprezentatywnymi dla lat 20. i 30. Idea wystawy powstała jako reakcja na dotychczasowy obraz sztuki polskiej za granicą, polegający na skupieniu uwagi jedynie na wybranych (często tych samych) kierunkach i artystach.

Wiedeńczycy będą mogli obejrzeć prace m.in.: Leona Dołżyckiego, Jezry Fedkowicza, Bernarda Frydrysiaka, Wiktorii Goryńskiej, Zbigniewa Pronaszki, Tadeusza Pruszkowskiego, Władysława Roguskiiego, Brunona Schulza, Władysława Skoczylasa, Edwarda Wittiga oraz Teresy Żarnowerówny.

- Wystawa jest pierwszą tak obszerną prezentacją sztuki polskiej lat 1918-39 za granicą, na której ukazane zostaną prace ponad 80 artystów - mówi Goschka Gawlik, kurator wystawy. - Choć główny nacisk zostanie położony na malarstwo i rzeźbę, ekspozycja będzie wzbogacona o inne obszary ikonosfery tej epoki: wzornictwo, plakat, fotografie i fotomontaże. Ogółem zostanie zaprezentowanych 270 dzieł.

Eksponaty wypożyczono z polskich zbiorów publicznych, m.in.: Muzeów Narodowych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz kolekcji prywatnych.

Organizatorami wystawy jest Leopold Museum przy współpracy Muzeum Narodowego w Warszawie i Instytutu Adama Mickiewicza.

źródło: Polska.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl