PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności: 2000-2005


Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności: 2000-2005

2005-05-23


Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności: 2000-2005

Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości: 1990-2005

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności: 2000-2005

Mija 15 lat od utworzenia Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości - instytucji, która odegrała znaczącą rolę w transformacji polskiej gospodarki. Fundusz, z uzyskanych i wypracowanych przez siebie środków, utworzył Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, która rozpoczęła swoją działalność przed pięcioma laty. Z okazji obydwu jubileuszy - 15-lecia Funduszu Przedsiębiorczości i 5-lecia Fundacji Wolności, w dniu 20 maja, w Warszawie, odbyła się konferencja podsumowującą doświadczenie obydwu instytucji.

Honorowymi gośćmi konferencji byli: Lech Wałęsa, były Prezydent RP oraz Włodzimierz Cimoszewicz, Marszałek Sejmu. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Departamentu Stanu USA, USAID oraz reprezentanci 9 Funduszy Przedsiębiorczości z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Ambasador USA, Victor Ashe odczytał list od Prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W. Busha, który pogratulował dotychczasowych osiągnięć obu instytucjom. Swoje gratulacje, w dwuminutowym przekazie video z Houston, przekazał także były Prezydent USA - George H. W. Bush - inicjator powstania Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości.

W 1989 roku po wizycie w Polsce Prezydenta George'a Busha, Kongres USA przyjął Ustawę o Popieraniu Demokracji w Europie Wschodniej, tzw. SEED Act, będącą podstawą do powołania w 1990 roku Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości, a także szeregu innych podobnych funduszy w Europie Środkowo-Wschodniej. Zadaniem Funduszu było działanie na rzecz rozwoju gospodarki rynkowej w Polsce - za pośrednictwem programów pożyczkowych, inwestycji kapitałowych i pomocy szkoleniowej. Stany Zjednoczone przekazały wówczas Funduszowi kapitał w wysokości 262 mln USD.

W latach dziewięćdziesiątych Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości był jednym z największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Spośród wszystkich funduszy przedsiębiorczości powołanych z inicjatywy Kongresu USA w Europie Środkowo-Wschodniej, PAFP dzięki profesjonalnemu zarządzaniu oraz dobrej współpracy z polskimi przedsiębiorcami, osiągnął najlepsze wyniki finansowe i zwiększył swoje aktywa - do poziomu ponad 350 mln USD. Aktywami PAFP zarządza Enteprise Investors (EI), największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej grupa funduszy typu private equity, o łącznym kapitale ponad 1,1 miliarda USD.

W 1999 roku, w uznaniu zasług dla rozwoju polskiej gospodarki, Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości został wyróżniony Specjalną Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP.

W okresie 2000-2001 część kapitału początkowego Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości, w wysokości 120 mln USD, pochodzących z zamykania inwestycji Funduszu, została zwrócona do budżetu USA, natomiast pozostałe środki, w ślad za deklaracją Rządu USA, są stopniowo przekazywane do "kapitału żelaznego" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, utworzonej przez PAFP w 1999 roku. Fundacja w roku 2000 rozpoczęła swoją działalność w Polsce. Źródłem finansowania jej programów są przychody z funduszu wieczystego. W ciągu pięciu lat swej działalności Fundacja otrzymała od PAFP w sumie 211 mln USD.

Misją Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest umacnianie społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce, zwłaszcza wyrównywanie szans rozwoju indywidualnego i społecznego, a także dzielenie się polskimi doświadczeniami w zakresie transformacji z innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Realizując swoje programy, Fundacja przykłada wielkie znaczenie do inicjatyw edukacyjnych, które służą wyrównywaniu szans w dostępie do oświaty oraz jej unowocześnianiu, a jednocześnie do wyzwalania i wspierania aktywności obywatelskiej w miejscach wymagających szczególnej pomocy, zwłaszcza na terenach wiejskich i w małych miastach. Od początku działania Fundacja przeznaczyła na swoje programy ponad 22 mln USD.

Więcej informacji: www.pafw.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl