PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Rodziców nie udało się przekonać


Rodziców nie udało się przekonać

2008-06-06


Rodziców nie udało się przekonać

Spotkania w całym kraju z minister Hall nie zachęciły rodziców do posłania sześciolatków do szkoły

- Nie czuję się rzetelnie poinformowany o tym, co będzie się działo z moim dzieckiem w zreformowanej szkole - mówi Stanisław Matczak z Gdańska, organizator społecznej akcji „Nasze sześciolatki".

Wraz z setkami innych rodziców niepokoi się o to, czy jego córka w 2009 roku nie trafi do przepełnionej klasy (bo do szkół mają iść razem sześcio- i siedmiolatki, ok. 700 tys. dzieci), czy nowy program nauczania będzie dobrze przygotowany i czy nauczyciele będą wiedzieli, jak go realizować. Razem z inicjatorami akcji „Ratuj maluchy" wysłał list do rzecznika praw obywatelskich, by przyjrzał się planom MEN.

Ale wątpliwości na temat reformy miały rozwiać debaty minister edukacji Katarzyny Hall. Od połowy kwietnia odwiedzała kolejne województwa. Cykl spotkań zakończyła wczoraj w Rzeszowie. Mówiła tam m.in. o potrzebie zmiany systemu wynagradzania nauczycieli na bardziej elastyczny, by pensją można było motywować do lepszej pracy.

Matczak śledził informacje z debat w mediach. Na spotkaniu w Gdańsku nie był. - Bo nie zapraszano na nie zwykłych rodziców. Przez to nie czujemy się traktowani jako partnerzy, a przecież chodzi o nasze dzieci. Reformę odbieramy jako obniżenie standardów edukacji.

Wiceminister Zbigniew Marciniak tłumaczy, że debaty skierowane były przede wszystkim do tych, którzy będą musieli przygotować szkoły do zmian, czyli samorządowców i dyrektorów placówek. Jednak i wśród nich trudno znaleźć zadowolonych ze spotkań.

- Reforma jest daleko w lesie - takie wnioski z debaty w Lublinie wyniósł Stanisław Chojak, kierownik referatu oświaty i kultury w Parczewie na Lubelszczyźnie. Jego zdaniem zabrakło konkretów. - Podstawowy problem to pieniądze na zaadaptowanie budynków do potrzeb sześciolatków, zakup pomocy naukowych i odpowiedniego sprzętu. Słyszymy tylko, że trafią do samorządów z budżetu państwa. Ale nie wiadomo kiedy, ile i czy te kwoty wystarczą. Zabrakło porządnych konsultacji z rodzicami, a to istotne, by resort miał ich poparcie - uważa.

Nauczycielka Honorata Chojnacka żałuje, że w Łodzi nie można było minister zadać pytania: - Przedstawiła plany, ale na dyskusjach panelowych jej nie było i znów wylewaliśmy żale we własnym sosie.

Resort szacuje, że w debatach wzięło udział 7,5 tys. osób. - Miały służyć zebraniu wątpliwości, oczekiwań i uwag - także z dyskusji panelowych. Za kilka dni podsumujemy spotkania i przedstawimy wnioski. Każdy głos będzie brany pod uwagę - mówi Barbara Milewska z MEN.

Nikt z resortu nie potrafi odpowiedzieć, ile wydano na objazd województw. Wiadomo, że na spotkanie w Gorzowie ok. 19 tys., a w Gdańsku 35 tys. zł.

Będą klasy z dywanami...

Pod koniec czerwca minister Katarzyna Hall ma powiedzieć, czego dzieci będą się uczyły w zreformowanej szkole. Reforma ma wejść w życie w roku szkolnym 2009/2010.

Jej główne założenia to posłanie sześciolatków do szkół i zmiana programów nauczania. Ich podstawę programową, czyli to, czego obowiązkowo ma nauczyć szkoła, mamy poznać pod koniec czerwca. Według planów najmłodsi mają się uczyć w 25-osobowych klasach.

W salach z dywanami i zabawkami dydaktycznymi. Program gimnazjum i liceum ma stanowić ciągłość, by nie powtarzać treści nauczania. Licea mają być sprofilowane pod kątem studiów. Resort zapowiada, że na reformę są pieniądze unijne, np. 481 mln euro na przygotowanie podstawówek.

rc


Źródło : Rzeczpospolita

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl