PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Rok Polski w Niemczech 2005/2006


Rok Polski w Niemczech 2005/2006

2004-09-10


Rok Polski w Niemczech 2005/2006

"Tylko nieliczni Polacy i Niemcy potrafią się porozumieć - zazwyczaj politycy czy ludzie kultury, ale większość obywateli w obu krajach pozostała sobie całkowicie obca", pisze tygodnik "Der Spiegel". Może właśnie dlatego powstał projekt "Rok Polski w Niemczech/Rok Niemiec w Polsce 2005/2006".

Idea przygotowania projektu promocyjnego "Rok Polski w Niemczech 2005" (RPwN) w ramach równolegle realizowanego projektu "Rok Polski w Niemczech/Rok Niemiec w Polsce 2005/2006" wynika z ustaleń szefów rządów Polski i Niemiec podjętych jesienią ub. roku. Miało to miejsce w czasie określanym jako "pogorszenie się stosunków polsko-niemieckich" głównie w związku z decyzjami władz polskich o udziale Polski w wojnie w Iraku, a także z diametralnie innym stanowiskiem Polski w kwestii interpretacji ustaleń nicejskich.

Rok 2005 r. ze względu na związane z nim rocznice będzie miał niewątpliwie wpływ na procesy przewartościowań tożsamości i ocen społeczeństwa niemieckiego. Będzie to też pierwszy "normalny rok" rozszerzonej Unii, w którym różnorakie skutki tej nowej sytuacji staną się zauważalne w codziennym życiu zarówno Polski, jak i Niemiec. "Rok Polski w Niemczech 2005/2006" stwarza szansę pozytywnego wykorzystania tych procesów i nowej formalnie sąsiedzkiej sytuacji obu krajów dla kształtowania w społeczeństwie niemieckim właściwego obrazu Polski i Polaków. Podstawowym tego warunkiem jest podjęcie wysiłku dotarcia z programem tego projektu do "większości Niemców" nie znających Polski, poruszających się w kręgu stereotypów i uprzedzeń dotyczących Polski - nie zapominając jednak o środowiskach nam życzliwych i Polskę lepiej znających.

Projekt "RPwN" w swej ofercie szczególnie uwzględni młodego niemieckiego adresata. Ukaże Polskę m.in. jako kraj atrakcyjny kulturowo dla młodzieży. W tym celu - obok nowych, wymagających wypracowania - zostaną wykorzystane i zintensyfikowane wszystkie dotychczasowe mechanizmy tworzenia infrastruktury stosunków polsko-niemieckich głównie poprzez: 

  • kontakty polityczne na najwyższym szczeblu,
  • kontakty międzyparlamentarne i resortowe,
  • współpracę regionalną i partnerstwo kilkuset polskich i niemieckich miast,
  • kontakty w dziedzinie kultury,
  • współpracę medialną ze szczególnym uwzględnieniem mediów lokalnych i branżowych, 
  • wykorzystanie potencjału doświadczenia z dziedziny stosunków polsko-niemieckich wyższych uczelni, instytutów naukowych, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych (w tym gęstej sieci Towarzystw Niemiecko-Polskich) na terenie Niemiec, oraz innych pozarządowych podmiotów z Polski i Niemiec - także tych nie biorących dotychczas udziału w polsko-niemieckiej współpracy,
  • wykorzystanie podmiotów gospodarczych z Polski i Niemiec, ich doświadczeń, działań i naturalnych interesów,
  • współpracę w ramach działalności rozbudowanego w Niemczech systemu licznych instytucji kształcenia i dokształcania (w tym np. krajowych instytutów dokształcania nauczycieli),
  • udział w programie kościołów i związków wyznaniowych,
  • kontakty sportowe,
  • wykorzystanie potencjału Polonii i środowisk polskich w Niemczech.

Będzie temu służyć program promocji politycznej, kulturalnej, gospodarczej i turystycznej Polski opracowany we współpracy Departamentu Promocji MSZ z Ministerstwem Kultury, Ministerstwem Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwem Edukacji i Sportu, innymi resortami oraz z agendami rządowymi realizującymi działania promocyjne, Instytutem Adama Mickiewicza, Polską Organizacją Turystyczną i PAIiIZ. Program ten uwzględni doświadczenie płynące z organizacji "Roku Polskiego w Austrii" (2002/2003), "Roku Polskiego - Polen.nu." (2003) w Szwecji, "Roku Polskiego na Ukrainie" (2004/2005) oraz "Sezonu Polskiego we Francji" (2004).

W związku z nadchodzącymi obchodami "Roku Polski w Niemczech 2005/2006" Koordynator tego projektu z ramienia Ministerstwa Spraw Zagranicznych poszukuje chętnych do współpracy wolontariuszy do komitetów organizacyjnych na terenie całej Polski. Kandydaci mieliby za zadanie obsługiwać sekretariat projektu, wykonywać pracę związaną tematycznie z funduszami publicznymi i unijnymi, pomagać w realizacji projektów regionalnych o tematyce kulturalnej, gospodarczej, sportowej, społecznej oraz politycznej. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie www.msz.gov.pl, a o warunkach współpracy na stronie http://www.1praca.gov.pl.

Anita Hauzer 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl