PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Rok po śmierci Czesława Miłosza


Rok po śmierci Czesława Miłosza

2005-08-14


Rok po śmierci Czesława Miłosza

14 sierpnia 2005 roku, w 1. rocznicę śmierci Czesława Miłosza, w Krakowie zostanie odsłonięta tablica, upamiętniająca tego wybitnego poetę. Uroczystość odbędzie się przy ul. Bogusławskiego 6. Tablica umieszczona zostanie na fasadzie kamienicy, w której poeta mieszkał w latach 1994-2004. Uroczystego odsłonięcia dokona prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Na tablicy znajdzie się inskrypcja: „W tym domu w latach 1994-2004 mieszkał Czesław Miłosz Honorowy Obywatel Krakowa Laureat Literackiej Nagrody Nobla 14 sierpnia 2005 roku- Społeczność Miasta Krakowa”. Czesław Miłosz urodził się w roku 1911 w Szetejnach na Litwie. Poeta, prozaik, eseista, tłumacz, w roku 1980 otrzymał literacką nagrodę Nobla. Honorowy obywatel Litwy i Krakowa. Debiutował w roku 1933, wydając „Poemat o czasie zastygłym”. Do najbardziej znanych utworów noblisty należą: „Zdobycie władzy”, „Dolina Issy”, „Traktat poetycki”, „Ziemia Ulro” i ostatni, niewielkich rozmiarów mini-poemat „Orfeusz i Eurydyka”, napisany po śmierci żony. Jego utwory tłumaczone są na kilkanaście języków świata. Twórczość Miłosza jest bardzo wysoko ceniona przez badaczy literatury współczesnej. Należy do najbardziej znaczących zjawisk naszej kultury.

Czesław Miłosz zmarł 14 sierpnia 2004 roku w wieku 93 lat. Został pochowany w krypcie zasłużonych krakowskiego kościoła na Skałce, obok m.in. Jana Długosza, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Adama Asnyka, Henryka Siemiradzkiego, Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego, Karola Szymanowskiego i Ludwika Solskiego.

źródło: www.krakow.pl oraz  www.culture.pl  

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl