PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Sprostowanie MEN odnośnie lektur


Sprostowanie MEN odnośnie lektur

2008-04-17


Sprostowanie MEN odnośnie lektur

Ministerstwo Edukacji Narodowej zamieściło na swoich stronach informację
dotycząca konsultacji w sprawie projektu podstawy programowej, w tym podstawy z języka polskiego i listy lektur


Dokument stanowi również sprostowanie do niektórych informacji prasowych o zmianach w kanonie lektur min:

  •  "nie jest prawdą, że w szkole podstawowej w klasach 1-3 szkoły podstawowej nie będzie można czytać z dziećmi „Kubusia Puchatka", czy innych książek - proponowana podstawa nie narzuca lektur dla klas 1-3, pozostawiając to wyborowi nauczyciela, który najlepiej zna swoich uczniów i potrafi dobrać dla nich odpowiednie do ich wieku lektury;
  • nie jest prawdą, że na zaproponowanej liście nie figurują książki takich autorów jak Henryk Sienkiewicz - w klasach 4-6 szkoły podstawowej jest „W pustyni i w puszczy" oraz na poziomie gimnazjum (a nie jak obecnie w liceum) wybrana powieść historyczna (a więc np. Potop lub Quo Vadis);"
  • "nie jest prawdą, że młodzi ludzie nie zapoznają się z twórczością Stefana Żeromskiego - w liceum nauczyciel ma bowiem obowiązek wybrać jeden z utworów tego autora;"
  • "nie jest prawdą, że uczniowie nie poznają twórczości Wiliama Szekspira - na poziomie liceum nauczyciel ma obowiązek wybrać i omówić z uczniami „Makbeta" lub „Hamleta"(do tej pory był tylko Makbet);"
  • "nie jest prawdą, że uczniowie będą czytali lektury wyłącznie we fragmentach. Uczniowie powinni czytać książki w całości, natomiast nauczyciel ma obowiązek omówić z nimi na lekcji fragment stosowny do zawartych w podstawie wymagań. Prezentowane propozycje to minimum, które uczeń będzie znał kończąc szkołę;"
  • "nie jest prawdą, że zaproponowana przez ekspertów lista lektur jest znacznie okrojona w stosunku do dotychczasowej. W liceum pojawiają się nowe pozycje do wyboru dla nauczyciela - wybrane powieści europejskie np. Zoli, Balzaka czy Flauberta; wybrane współczesne powieści literatury polskiej i światowej."
Źródło: MEN

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl