PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Szkoły dofinansowane


Szkoły dofinansowane

2008-04-25


Szkoły dofinansowane

65 szkół z Lubelszczyzny uczestniczyło w projekcie „Szkoła równych szans - programy rozwojowe szkół w województwie lubelskim". Ponad 30 tys. godzin zajęć pozalekcyjnych, przeszło 700 wycieczek i 330 imprez okolicznościowych - to tylko niektóre efekty szesnastu miesięcy trwania projektu.

21 kwietnia b.r. w Lublinie odbyła się konferencja podsumowująca projekt: „Szkoła równych szans", realizowany na terenie województwa lubelskiego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Fundacją Edukacja dla Demokracji oraz Społecznym Towarzystwem Oświatowym.

Zainteresowanie ze strony szkół było bardzo duże - na konkurs wpłynęło 314 wniosków, a ich łączna wartość budżetów znacznie przekroczyła możliwości finansowe Fundacji.

- Szkoły pochłaniają dużą część funduszów organów prowadzących, a mimo wszystko pozostają niedofinansowane - tłumaczyła Monika Madejska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Lublinie. - Chcieliśmy dać im szanse, by mogły zorganizować coś wyjątkowego dla uczniów.

Na 65 dotacji rozdysponowanych w ramach projektu przekazano kwotę blisko 4,3 mln zł. Przedsięwzięcie finansowane było ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich.

- Przekazaliśmy te pieniążki publiczne tam, gdzie były potrzebne - podsumowała Agnieszka Laskowska-Rzezak z RO FRDL.

Projektem objęto niemal 12 tys. uczniów, zrealizowano dla nich: 767 działań, 735 wycieczek jednodniowych, 735 wycieczek wielodniowych, 29 986 godzin zajęć pozalekcyjnych i 333 imprezy okolicznościowe.

- To były bardzo dobrze wydane pieniądze - mówił Jacek Podolski, prezes Fundacji Edukacja dla Demokracji.

W ramach projektu odbyły się także szkolenia - przedstawiciele lubelskich szkół zostali dokształceni z zakresu przygotowania dokumentów aplikacyjnych do konkursu.

- To ogromny sukces Fundacji - pierwszy tak duży projekt, a założenia udało się zrealizować w 117 procentach - nie kryła zadowolenia Monika Madejska.

Duża w tym zasługa ludzi, którzy opiekowali się poszczególnymi szkołami i dbali o jak najlepsze wykorzystanie kolejnych transz.

- Wysłałam do Fundacji niemal 2000 tysiące maili - mówiła Dorota Oponowicz, koordynator projektu w Gimnazjum nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim - żaden nie pozostał bez odpowiedzi.

Nie bez znaczenia pozostaje też rola jednostek samorządów terytorialnych - bez ich przychylnego nastawienia by się nie obyło. Tak było m.in. w przypadku szkoły w Międzyrzecu Podlaskim, która została zlikwidowana, już po tym jak pieniądze z grantów zostały jej przyznane. Dzięki przychylności burmistrza udało się sprawę pozytywnie zakończyć.

Mniej szczęścia miała szkoła w Biłgoraju, której w trakcie przyznawania grantów zmienił się organ prowadzący. Zespół Szkół Leśnych dostał się pod bezpośrednią kuratelę Ministerstwa Środowiska, a resort nie posiadał odpowiedniego rachunku, by przyjąć dla szkoły dotację.

Szkoły, które brały udział w projekcie „Szkoła równych szans - programy rozwojowe szkół w województwie lubelskim", są po nim bogatsze nie tylko o uzyskane środki. Nauczyciele-koordynatorzy zyskali bezcenne doświadczenie w prowadzeniu tego typu projektów. Organizatorzy podkreślali, że takie doświadczenie można i trzeba wykorzystywać w kolejnych programach.

Poza województwem lubelskim bliźniacze projekty odbywały się w mazowieckim, zachodniopomorskim i zielonogórskim ośrodku Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

/ab/ Źródło: Srewis Samorządowy PAP

 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl