PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Szkoły prywatne nie mogą prowadzić e-studiów


Szkoły prywatne nie mogą prowadzić e-studiów

2007-10-30


Szkoły prywatne nie mogą prowadzić e-studiów

NOWE PRAWO. Od dziś jedynie uczelnie posiadające prawo do habilitowania mogą prowadzić 80 proc. zajęć na studiach przez internet.

Uczelnie, które nie mają prawa do nadawania tytułu doktora, a chcą oferować studia ma odległość, tylko 40 proc. zajęć mogą prowadzić przez internet. Pozostałe 60 proc. zajęć muszą zorganizować w uczelni. Tak wynika z wchodzącego dziś w życie rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 25 września 2007 r. w sprawie warunków, jakie muszą być spełnione, aby zajęcia dydaktyczne na studiach mogą być prowadzone z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość (Dz.U. nr 188, poz. 1347). Zgodnie z nim uczelnie posiadające prawo do habilitowania mogą prowadzić przez internet aż 80 proc. zajęć, natomiast szkoły mające prawo doktoryzowania - 60 proc.

Uprawnienia habilitacyjne mają tylko dwie szkoły prywatne, obie z Warszawy. Doktoryzować może dwanaście szkół prywatnych. Pozostałe nadają jedynie tytuły licencjata i magistra. Tym szkołom rozporządzenie zamyka drogę do prowadzenia studiów na odległość.

Wojciech Zieliński z Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego tłumaczy, że e-studia mają sens, gdy większość zajęć odbywa się zdalnie.

Marcin Dąbrowski ze Szkoły Głównej Handlowej, prezes zarządu Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego dodaje, że rozporządzenie ogranicza rozwój e-studiów.

- Dzięki pełnym studiom e-learningowym oferta szkół wyższych mogłaby być osiągalna nie tylko dla osób mieszkających z dala od dobrych ośrodków akademickich, ale również Polaków w USA czy Irlandii - uważa Piotr Bołtuć, profesor na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Illinois, autor studiów on-line na kierunku filozofia. Jego zdaniem resort nauki nie widzi możliwości, jakie szkołom wyższym daje rozwój nowoczesnych technologii.

1,1 tys. uczelni w USA, t j. 26,5 proc. szkół wyższych, oferuje studia on-line przynajmniej na jednym kierunku. W Polsce tylko 20 uczelni, czyli 4 proc.

Autor: Jolanta Góra

Źródło: Gazeta Prawna

 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl