PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Twarzą w twarz, czyli z sieci do realu


Twarzą w twarz, czyli z sieci do realu

2007-11-28


Twarzą w twarz, czyli z sieci do realu

Portal nasza-klasa.pl pomaga odnaleźć przyjaciół ze szkolnej ławy. Grono - tych o podobnych zainteresowaniach. GoldenLine ułatwia kontakty zawodowe. Spotkania w sieci przeradzają się w znajomości w świecie rzeczywistym

Na serwisy internetowe GoldenLine czy Grono nie może wejść każdy. Trzeba zostać zaproszonym przez zarejestrowaną osobę, a to daje użytkownikom poczucie elitarności. Na http://www.nasza-klasa.pl/ trzeba się zarejestrować, by szukać znajomych sprzed lat lub nowych przyjaciół z całego świata. Czym jest rejestracja? Wystarczy wejść na portal, podać swój adres e-mail i kilka danych (imię, płeć, wiek), a kilka sekund później na skrzynkę elektroniczną dostajemy potwierdzenie rejestracji. To wszystko trwa raptem kilka chwil i jest nieodpłatne.

Zostałem zaproszony

Na GoldenLine (GL) studenta Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych Arvinda Juneję zaprosił kolega, który podobnie jak Arvind jest pasjonatem miejskiego sportu le parkour (pokonywanie przeszkód na drodze w jak najbardziej efektowny sposób, np. skoki przez barierki). Dzięki zaproszeniu, które Arvind dostał na skrzynkę e-mailową (później sam podobnie zapraszał swoich znajomych), znalazł w serwisie GL ludzi o podobnych zainteresowaniach. Ale nie tylko.

- To było coś fantastycznego. Wszystkie rozmowy, opinie, dyskusje, rozmyślania podpisane pełnymi danymi... Mnóstwo ciekawych ludzi w zasięgu dwóch do czterech kliknięć - opowiada. Arvind z blisko 300 znajomych, których ma wpisanych na liście kontaktów, widział się przynajmniej z połową. A dzięki dużej aktywności w serwisie został w czerwcu tego roku na GL osobą pomagającą rozwiązywać techniczne problemy innym użytkownikom portalu.

Andrzeja Golimonta, warszawskiego radnego LiD i byłego dziennikarza tygodnika „Nie" na GoldenLine również e-mailem zaprosił znajomy. Jego zdaniem portal, który łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach biznesowych, przydaje się i zawodowo, i towarzysko. - Kilka osób odnalazłem po latach, choć pod tym względem lepsze jest Grono. Natomiast dzięki GL znalazłem np. nową graficzkę, wiele informacji i kilka cennych kontaktów - opowiada. Z kilkoma osobami spotkał się też w realu, czyli rzeczywistym świecie. - Dla mnie GL to narzędzie pracy - mówi.Z serwisu GoldenLine intensywnie zawodowo i towarzysko korzysta również Stanisław Wojtera, warszawski radny PiS, wiceprezes PKO Inwestycje. Też zaprosił go znajomy.

W sprawdzonym gronie

Kasia natomiast nie wyobraża sobie życia bez serwisu Grono. net, który łączy osoby o podobnych zainteresowaniach. Skupiają się właśnie w grona (stąd nazwa), czyli fora wymiany myśli i doświadczeń. Kasia nazwiska nie podaje (bo po co pracodawca ma wiedzieć?)- Trafiłam tu, bo dostałam zaproszenie od koleżanki. Na początku byłam nieufna (może to jakiś rodzaj sekty, jeden wciąga drugiego...). W końcu stwierdziłam, że to świetny pomysł mieć wszystkich znajomych w jednym miejscu - opowiada. I zapewnia, że wszystkie osoby zna w realu. - Nie zapraszam i nie dodaję nieznajomych.

Odnajdźmy się po latach

W odnalezieniu dawnych znajomych ze szkolnej ławki pomaga serwis nasza-klasa.pl, w którym po roku działalności zarejestrowanych jest ponad 2 mln internautów. Portal podbił serca Polaków, bo daje możliwość łatwego skontaktowania się z dawnymi kolegami. Strona podzielona jest na województwa, miasta, typy szkół i pojedyncze placówki. Znajdziemy tam podstawówki, licea, technika czy uczelnie wyższe.

Po zarejestrowaniu się użytkownik wybiera swoją szkołę i tym samym ma dostęp do kolegów w sieci. Co najważniejsze, w odnośniku do każdej szkoły znajduje się lista roczników i poszczególnych klas (zaczynają się od pierwszych lat powojennych, choć zdarzają się szkoły z uczniami przedwojennymi). Na portalu można zamieścić zdjęcia, napisać do wybranych e-mail, porozmawiać przez Skype'a czy Gadu-Gadu.

Koledzy umawiają się na spotkania po latach. 31-letnia Iga Zwierz (pracuje w „Wydarzeniach" Polsatu) odkryła portal kilka tygodni temu. - Przekonała mnie przyjaciółka z Wrocławia, miasta, które przoduje w korzystaniu z tej strony (założyli ją dolnośląscy studenci - red.). Odezwała się do znajomych z podstawówki. Przez trzy pierwsze lata chodziła do klasy sportowej w szkole podstawowej nr 211 na Nowym Świecie w Warszawie. - Mieliśmy wtedy po siedem, osiem lat. To niesamowite móc dziś z nimi mejlować i rozmawiać - opowiada Iga. Duże wrażenie zrobiło na niej to, czym się zajmują i gdzie pracują jej znajomi ze szkolnej ławki. Kilka dni temu dzięki portalowi nasza-klasa.pl spotkała się z nimi pierwszy raz po latach.

Miliony użytkowników

Ile zarejestrowanych osób liczą społeczności internetowe i kluby graczy:

- nasza-klasa.pl ok. 2 mln (500 mln odsłon miesięcznie)

- grono.net ok. 1 mln

- goldenline ok. 200 tys. w Polsce

- Second Life ok. 40 tys. graczy w Polsce (2 mln na świecie)

- World of Warcraft ok. 9 mln graczy na świecie

m.t.

Wojciech Kruczyński, psychoterapeuta, autor książki „Wirus samotności"

Społeczności internetowe dają ich członkom poczucie wspólnoty i potrafią pozytywnie wpłynąć na wzmocnienie więzi międzyludzkich. Porównajmy to z telewizją. Seriale też wciągają, żyjemy życiem ich bohaterów, ale oddziela nas od nich ekran, nie ma tu forum wymiany myśli. W społecznościach w sieci jest inaczej. Ktoś nas do nich zaprasza, a więc pokazuje, że chce, żebyśmy tam byli. Po drugie - ten ktoś jest żywy, namacalny. Jeśli chcemy i on tego chce - możemy się spotkać. To także pewnego rodzaju przewaga nad poszukiwaniem znajomości w realu. Będąc członkiem jakiejś społeczności, o innych członkach od razu coś wiemy. Np. czym się interesują (bo widzimy, na jakich forach tematycznych się wypowiadają) i od razu możemy sprawdzić, czy ta osoba spełnia nasze oczekiwania, czy nie. Trzeba jednak pamiętać, że choć społeczności sieciowe pomagają w znalezieniu i podtrzymaniu znajomości, to jednak ich nie zastępują.

AUTOR: Karolina Baca, Marta Tabiś

Źródło: Rzeczpospolita

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl