PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Uniwersytet Trzeciego Wieku w Polsce


Uniwersytet Trzeciego Wieku w Polsce

2004-11-15


Uniwersytet Trzeciego Wieku w Polsce

W dniach 18-19 października 2004 roku w Krakowie odbyła się zorganizowana przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności przy współpracy Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku konferencja "Uniwersytety Trzeciego Wieku w Polsce - stan i potrzeby".

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 41 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski. Konferencja miała rolę konsultacyjną w związku z rozważaniem przez PAFW uruchomieniem programu, który opierałby się na konkursie grantowym dla zainteresowanych Uniwersytetów Trzeciego Wieku, i dotowałby najciekawsze projekty służące poprawie efektywności ich działania oraz objęciu ofertą szerszej grupy zainteresowanych. Obok siebie pojawili się uczestnicy reprezentujący uniwersytety o ponad 29-letnim stażu i uniwersytety, które rozpoczęły swą działalność w bieżącym roku akademickim, bądź są w fazie tworzenia.

Konferencję otworzył prof. dr hab. Andrzej Chwalba, Prorektor UJ ds. dydaktyki. Podczas dwóch dni jej trwania uczestnicy brali udział w wykładach oraz dyskusjach. Wykład inauguracyjny dotyczący oblicza Trzeciego Wieku z punktu widzenia filozofii wygłosił prof. dr hab. Ryszard Gryglewski, w drugim dniu konferencji wykład pt.: "Słowiańskie rodowody" zaprezentował prof. dr hab. Michał Parczewski, a historię Collegium Maius, w którym odbywały się obrady, przybliżył uczestnikom prof. dr hab. Stanisław Waltoś, dyrektor Muzeum UJ oraz członek Senatu UJ. W konferencji uczestniczył również prof. dr hab. Aleksander Koj - Członek Rady Dyrektorów PAFW.

Główną częścią konferencji były dyskusje panelowe, z których jedna dotyczyła zagadnień organizacyjnych UTW, druga zagadnień programowych. Dyskusja o kwestiach organizacyjnych dotyczyła przede wszystkim modelów organizacyjnych, sposobu powstawania filii, zasad naboru i wymagań formalnych w stosunku do nowych słuchaczy, źródeł finansowania oraz form zaangażowania słuchaczy w działalność Uniwersytetów. Drugi panel, dotyczący kwestii programowych koncentrował się przede wszystkim na zagadnieniach kształtowania programów zajęć UTW, współpracy z wykładowcami, możliwości pracy naukowej słuchaczy oraz propagowania idei Unwersytetów Trzeciego Wieku.

źródło: www.pafw.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl