PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Wędka dla młodych bezrobotnych


Wędka dla młodych bezrobotnych

2005-07-12


Wędka dla młodych bezrobotnych

Ministerstwo Gospodarki i Pracy uruchamia w lipcu Program "Pierwszy Biznes", skierowany do bezrobotnej młodzieży. Jego głównym celem jest pomoc w podejmowaniu działalności gospodarczej wśród młodych ludzi. Realizatorami Programu są m.in. powiatowe urzędy pracy, organizacje akademickie i związki pracodawców.

Program "Pierwszy Biznes" jest częścią Programu "Pierwsza Praca". Skierowany jest do bezrobotnej młodzieży do 25 roku życia oraz dla absolwentów szkół wyższych do 27 roku życia. Jego zadaniem jest promowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi oraz stworzenie jak najlepszych warunków do zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej wśród tej grupy wiekowej. Program zakłada również zapewnienie odpowiedniej sieci doradców i uruchomienie szerszego dostępu do środków finansowych oraz promocję instytucji poręczeniowych i para-bankowych.

Przewiduje się, że do końca 2005r. skorzysta z niego od 6 do 8 tys. młodych bezrobotnych, zarejestrowanych w urzędach pracy i zainteresowanych założeniem własnego biznesu. Program będzie kontynuowany również w przyszłym roku.

Zasady Programu

Program "Pierwszy Biznes" składa się z trzech głównych elementów: szkoleń teoretycznych, szkoleń praktycznych oraz dotacji i pożyczek na założenie własnego biznesu. Młodych bezrobotnych na szkolenia kierować będą urzędy pracy. Nabór rozpocznie się we wrześniu 2005 r.

Osoba zarejestrowana w urzędzie pracy, spełniająca kryterium wiekowe i zainteresowana założeniem własnego biznesu, zostanie objęta najpierw cyklem 80-godzinnych szkoleń teoretycznych omawiających budowanie postaw kreatywnych, ocenę i wzmacnianie predyspozycji psychicznych, wiedzę prawną i finansową o procesach prowadzących do założenia firmy oraz o jej późniejszym prowadzeniu i uwarunkowaniu rozwoju. Młodzi ludzie otrzymają publikacje i wzory dokumentów (w tym zestawy dokumentów niezbędne do rozpoczynania działalności gospodarczej w formie elektronicznej oraz Program symulujący prowadzenie działalności i pomagający budować biznes plan), informacje o dobrych praktykach itd.

Po ukończeniu szkoleń teoretycznych przyszli przedsiębiorcy zostaną skierowani na kilkumiesięczne szkolenia praktyczne. Będą się one odbywały w firmach działających w branżach i sektorach zbliżonych do tych, w jakich chcieliby podjąć działalność. Szkolenia te umożliwią przyszłym właścicielom mikroprzedsiębiorstw zapoznanie się z podstawowymi i najważniejszymi ścieżkami funkcjonowania na wolnym rynku.

Młody bezrobotny, który odbył szkolenia, będzie mógł skorzystać z bezzwrotnej dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej (max. kwota to 12 077,25 zł) bądź z kredytu udzielanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Programu "Praca dla młodych" (max. 40 tys. zł) oraz z Funduszy Wspierania Przedsiębiorczości.

Wzmacniają segment samozatrudnienia

Na decyzję MGiP o wzmocnieniu segmentu samozatrudnienie wpłynęły m.in. wyniki Programu "Pierwsza Praca", z którego skorzystało łącznie blisko 2,5 mln. bezrobotnej młodzieży. I o ile trzyletnie funkcjonowanie Programu przyniosło widoczne efekty w postaci zatrudnienia stałego dla 183 tys. młodych ludzi, o tyle jedynie 1299 osób spośród bezrobotnej młodzieży zarejestrowanej w urzędach pracy w okresie VI. 2002 r. - III. 2005 r. zdecydowało się na otwarcie własnego biznesu.

Ponadto a naliza poziomu samozatrudnienia w Polsce, wykonana przez  "Public Profits" na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, wskazała na zainteresowanie założeniem własnego biznesu przez absolwentów, jednak - według raportu - deklaracje te nie przekładają się na podejmowanie konkretnych działań. Takie same wnioski można wysnuć, zaglądając do Narodowego Spisu Powszechnego z 2002 r. Wynika z niego, że w grupie osób pracujących na własny rachunek, ludzie w wieku 18-24 lata stanowili zaledwie 4 proc. właścicieli firm.

Do realizacji Programu zaproszono organizacje i instytucje, których działania skierowane są do młodzieży. Program realizowany będzie przez publiczne służby zatrudnienia wszystkich szczebli, organizacje akademickie (np. Studenckie Forum BCC) i pozarządowe (np. Forum Rozwoju Edukacji Ekonomicznej) oraz związki pracodawców (np. Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan). Do realizacji tak dużego przedsięwzięcia konieczne jest również włączenie się lokalnych i regionalnych władz samorządowych.

Do końca 2005 r. MGiP przewidziało na wdrażanie Programu kwotę 40 mln zł. W pierwszym roku funkcjonowania Program finansowany będzie ze środków rezerwy Funduszu Pracy, a w kolejnych latach ze środków będących w dyspozycji samorządów powiatowych. Możliwe jest również uruchomienie dodatkowych kwot z rezerwy ministra pracy. W finansowaniu Programu przewiduje się także udział środków unijnych, głównie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

źródło: MGIP

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl