PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » XV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży


XV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

2009-06-01


XV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Zgodnie z tradycją Sejm Dzieci i Młodzieży obradował w dniu 1 czerwca 2009 roku. Była to już XV sesja tego Sejmu – a temat przewodni brzmiał "Młodzi wobec wydarzeń roku 1989".

Z młodymi parlamentarzystami spotkała się minister edukacji Katarzyna Hall. Wierzę, że zainteresowanie sprawami społecznymi i tworzeniem prawa przez Sejm zaowocuje w przyszłości szerszym zrozumieniem zasad demokratycznych – podkreśliła pani minister.

Tradycyjnie w Dzień Dziecka w ławach poselskich zasiedli uczniowie z całej Polski. Podczas sesji plenarnej, odbywającej się pod hasłem „Młodzi wobec wydarzeń 1989 r.,” młodzi parlamentarzyści dyskutowali i podejmowali uchwały, które w założeniu miały podsumować wpływ wydarzeń 1989r. na perspektywy życiowe młodych ludzi w wolnej Polsce.

Sejm Dzieci i Młodzieży zbiera się od 1994 roku. Polska jako pierwszy kraj w Europie zorganizowała tego typu przedsięwzięcie. Młodzieżowy Sejm składa się z 460 posłów. Do udziału w obradach zostali zaproszeni uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

Wszyscy ubiegający się o mandat posła musieli napisać pracę na jeden z następujących tematów:

1. Jak wydarzenia roku 1989 pamiętają nasze rodziny? Co wiem o pokoleniach młodzieży, która przez 70 lat działała na rzecz demokracji i niepodległości? Co my możemy zrobić dla pomyślności Polski, żeby żyło się lepiej i sprawiedliwiej nam i pokoleniom, które przyjdą po nas?

2. Co możemy jeszcze zrobić, żeby Polska była silna i bezpieczna? W jaki sposób demokracja wpływa na umocnienie pokoju na świecie? Jak ważne są dla pokoju prawa człowieka i wzajemny szacunek? Co ja mogę zrobić dla pokoju w świecie – czy mogę cokolwiek?

3. Co znaczą dziś słowa Jana Pawła II, że nie ma wolności bez solidarności, kiedy myślę o Polsce, a co znaczą kiedy myślę o świecie? Czym się chwalę, a czego się wstydzę, kiedy rozmawiam o Polsce z kolegami z innych krajów – jak mogę to zmienić? Czy są Polacy za granicą, którym powinniśmy pomagać; na czym ta pomoc ma polegać?

Młodzi parlamentarzyści zostali wybrani przez Wojewódzkie Zespoły Organizacyjne Sejmu Dzieci i Młodzieży. Organizacja Sejmu Dzieci i Młodzieży jest wzorowana na procedurach obowiązujących w Sejmie. Zarówno debata plenarna, jak i prace komisji odbywają się według wcześniej uchwalonej Ordynacji Wyborczej oraz Regulaminu Sejmu Dzieci i Młodzieży.

źródło: www.men.gov.pl oraz http://edukacja.sejm.gov.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl