PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Z nową maturą na studia - Akademia Teatralna


Z nową maturą na studia - Akademia Teatralna

2005-01-25


Z nową maturą na studia - Akademia Teatralna

Przedstawiamy zasady rekrutacji na warszawską Akademię Teatralną. Oferowane tu kierunki studiów od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Akademia Teatralna w Warszawie skupia cztery wydziały: aktorski, reżyserii, wiedzy o teatrze, a także Wydział Sztuki Lalkarskiej mieszczący się w Białymstoku.

Wydział Aktorski

Na tym wydziale przez cztery lata przygotowuje się do pracy przyszłych aktorów. Student uczy się sztuki aktorskiej w praktyce (dialog, umiejętność pracy z poezją i prozą, praca z kamerą, taniec i wiele innych) i poznaje zagadnienia teoretyczne związane z historią teatru, filmu, sztuki, literatury, muzyki i filozofii. Podsumowaniem studiów jest warsztat dyplomowy.

Jak zostać studentem tego wydziału?

Najpierw trzeba złożyć potrzebne dokumenty:

- podanie http://www.at.edu.pl/wa/podanie_drukowac_jednostronnie.rtf

- repertuar - minimum 5 utworów opanowanych pamięciowo: utwór klasyczny wierszem i prozą, utwór współczesny wierszem i prozą, fragment monologu z dramatu oraz piosenka,

- oryginał lub odpis notarialny świadectwa dojrzałości - tegoroczni maturzyści mogą przynieść świadectwo dojrzałości (lub jego odpis notarialny) w dniu egzaminu wstępnego,

- cztery zdjęcia (format legitymacyjny),

- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania,

- dowód uiszczenia opłaty egzaminacyjnej,

- koperta zwrotna i znaczek.

Co cię czeka na egzaminie?

Egzamin składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to eliminacja wstępna, a drugi to egzamin konkursowy składający się z części teoretycznej i praktycznej.

Na czym polega pierwszy etap? Na zaprezentowaniu jednego utworu z przygotowanego repertuaru przed komisją egzaminacyjną. Oczywiście komisja może poprosić o zaprezentowanie innego utworu z listy repertuarowej kandydata. Komisja ocenia się cztery elementy: mowę, głos, interpretację utworu i warunki sceniczne kandydata. Jeśli uzyska on cztery pozytywne oceny, przechodzi do drugiego etapu egzaminu.

Czas na drugi etap składający się z części teoretycznej i praktycznej.

Teoria to:

- sprawdzian pisemny z języka obcego, przy czym kandydaci, którzy zdawali "nową maturę" na poziomie rozszerzonym z języka nowożytnego (angielski, francuski, niemiecki, rosyjski) są zwolnieni ze sprawdzianu językowego. Ocena na "nowej maturze" przeliczona zostanie na punkty stosowane w rekrutacji Akademii Teatralnej.

- rozmowa kwalifikacyjna (wiadomości z zakresu historii, historii literatury polskiej i powszechnej, historii sztuki, wiedzy o świecie współczesnym poszerzone o elementy wiedzy o teatrze i dramacie polskim i światowym).

Praktyka to ocena sprawności ruchowej i egzamin sprawdzający predyspozycje zawodowe kandydatów w zakresie dykcji, warunków głosowych, interpretacji tekstów literackich, zadań aktorskich oraz interpretacji piosenki.

Kiedy egzamin?

Tegoroczni maturzyści mogą składać dokumenty do 25 maja 2005 r. Kandydaci z maturą z lat ubiegłych składają potrzebne dokumenty do 13 maja. Egzaminy na Wydział Aktorski na rok akademicki 2005/2006 odbędą się 9-23 czerwca 2005 r.

Wydział Reżyserii

To wydział założony przez Leona Schillera. Jest wydziałem praktyczno-teoretycznym, a studia na magisterskie trwają cztery lata.

Jak zostać studentem tego wydziału?

Najpierw trzeba złożyć potrzebne dokumenty:

- podanie,

- egzemplarz reżyserski (tekst wybranego przez kandydata dramatu lub adaptacji utworu niedramatycznego z zaznaczonymi ewentualnymi skrótami, opisem działań scenicznych i zadaniami dla aktorów oraz projektami scenografii, opracowaniem muzycznym i eksplikacją reżyserską),

- oryginał lub odpis notarialny świadectwa dojrzałości,

- cztery zdjęcia (format legitymacyjny),

- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania,

- dowód uiszczenia opłaty egzaminacyjnej.

Co cię czeka na egzaminie?

Egzamin składa się z trzech części.

Pierwsza część polega na konkursie pisemnych prac inscenizacyjnych przygotowanych przez kandydatów. Jeśli praca zostanie oceniona pozytywnie, kandydat przechodzi do następnych etapów egzaminu.

Druga część obejmuje reżyserię etiudy na zadany temat, sprawdzian uzdolnień artystycznych (m.in. egzamin z rysunku i umuzykalnienia) i predyspozycji zawodowych, a trzecia część to egzamin z historii: literatury polskiej i obcej, dramatu, teatru, sztuki, muzyki oraz wybranych zagadnień życia współczesnego oraz języka obcego.

Terminy egzaminów nie są jeszcze znane.

Inne wydziały

Poza tym na Akademii Teatralnej w Warszawie jest Wydział Wiedzy o Teatrze, na którym można studiować w trybie dziennym lub zaocznym. Natomiast w Białymstoku działa Wydział Sztuki Lalkarskiej. Na tym wydziale można studiować jeden z kierunków: aktorstwo lub reżyserię teatru lalek.

Strona internetowa Akademii Teatralnej w Warszawie: http://www.at.edu.pl/

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl