PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Za mało Internetu w Europie


Za mało Internetu w Europie

2006-03-27


Za mało Internetu w Europie

W niektórych krajach UE na terenach wiejskich w ogóle nie ma dostępu do Internetu — alarmuje Komisja Europejska. 21 marca zainicjowała akcję niwelowania różnic w dostępie do internetowych łączy szerokopasmowych, głównie na terenach wiejskich.

Główną osią projektów realizowanych w ramach rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007-2013 mają być technologie teleinformatyczne na wsi. Fundusze przeznaczone na te projekty wynoszą ogółem 70 mld euro.

Założenia programu przedstawiły w Brukseli cztery panie komisarz: odpowiedzialna za politykę regionalną Danuta Hübner, Mariann Fischer-Boel zajmująca się rolnictwem, Viviane Reding odpowiadająca za społeczeństwo informacyjne i media, a także Neelie Kroes odpowiedzialna za konkurencję.

Każda z nich podkreśliła związek pomiędzy dostępem do łącz szerokopasmowych a rozwojem gospodarki.

„Szerokopasmowy dostęp do Internetu jest warunkiem wstępnym dla rozwoju e-biznesu, wzrostu gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy we wszystkich sektorach gospodarki” — podkreśliła komisarz Reding.

„Jestem przekonana, że gdyby rolnicy wykorzystywali w swojej pracy Internet, łatwiej byłoby im opracowywać różnorodne strategie finansowe. Mogłoby to np. znacznie zwiększyć potencjał agroturystyki” — powiedziała komisarz Fischer-Boel.

Polska komisarz Danuta Hübner zaznaczyła, że Internet szerokopasmowy nie jest już dobrem luksusowym, ale koniecznością. Badania pokazały, iż w gminach, w których w latach 1998-2002 pojawił się Internet szerokopasmowy, nastąpił 1-procentowy wzrost zatrudnienia, zwiększyła się liczba firm i usług świadczonych w sieci.

W 2005 r. w starych krajach Unii Europejskiej dostęp do łącz szerokopasmowych miało 90 proc. przedsiębiorstw i gospodarstw domowych w miastach, a 60 proc. na obszarach wiejskich.

Znacznie gorzej sytuacja wygląda w nowych krajach członkowskich. W niektórych z nich poza miastami dostęp do Internetu jest zerowy.

Z danych KE wynika, że Polska należy do grupy krajów, gdzie wykorzystanie łącz szerokopasmowych jest na najniższym poziomie i nie przekracza kilku procent mieszkańców. Podobna sytuacja jest w większości nowych krajów członkowskich, a także m.in. w Grecji i Irlandii.

Kraje, które przodują w wykorzystaniu łącz szerokopasmowych, to Holandia, Dania i Finlandia. Dobra sytuacja pod tym względem jest także w Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Francji, gdzie poziom wykorzystania łączy szerokopasmowych wynosi 15 proc.

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl