PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Za mało profesorów


Za mało profesorów

2003-02-04


Za mało profesorów

- W naszym kraju mamy zbyt mało nauczycieli akademickich w porównaniu z liczbą studentów - powiedział w piątek Leszek Miller. Premier uczestniczył w posiedzeniu Centralnej Komisji ds. Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych.

Premier zaakcentował znaczenie istnienia w Polsce rozbudowanej sieci szkół wyższych. W 380 uczelniach kształci się obecnie 1,8 mln studentów, a zajęcia z nimi prowadzi 70 tys. wykładowców. Jednocześnie zauważył, że problemem polskiego szkolnictwa wyższego jest niedostateczna ilość nauczycieli akademickich o najwyższych kwalifikacjach. - W tym względzie rola Centralnej Komisji jako organu autonomicznego, niezależnego od Ministerstwa i uczelni, jest ogromna - mówił Leszek Miller. - Musimy wykształcić więcej profesorów i doktorów habilitowanych. W ubiegłym roku na studiach doktoranckich mieliśmy 30 tys. studentów. Myślę, że to stanowczo zbyt mało.

Premier stwierdził, że zjawiskiem obniżającym jakość polskiego szkolnictwa jest wieloetatowość kadry naukowej. Tytułowani nauczyciele akademiccy, zatrudnieni w uczelniach państwowych, pracują również w szkołach prywatnych. Leszek Miller zwrócił uwagę na fakt, że wyższe uczelnie niepubliczne opierają się na profesorach i doktorach habilitowanych, którzy swe tytuły zawdzięczają pracy w uczelniach publicznych.

- Zaczyna się proces, który ma odpowiedzieć na pytanie, jakie miejsce zajmie Polska w europejskiej rodzinie 25 państw i 450 mln obywateli. Czy będzie to miejsce obserwatora zachodzących zmian, czy też pozycja kreatora i uczestnika tych zjawisk. Chcemy być krajem, który w pełni może realizować swoje zamierzenia i aspiracje - mówił premier. - Ten cel nie może być osiągnięty bez odpowiedniej jakości polskiego szkolnictwa wyższego.

W posiedzeniu Centralnej Komisji ds. Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych uczestniczyli również: minister edukacji narodowej i sportu Krystyna Łybacka, minister nauki prof. Michał Kleiber, wiceprezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Kołodziejczak oraz przewodniczący Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego prof. Jerzy Błażejowski.

źródło: Polska.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl