PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Zimowe matury na starych zasadach


Zimowe matury na starych zasadach

2007-01-17


Zimowe matury na starych zasadach

15 stycznia rozpoczęły się egzaminy maturalne w sesji zimowej zorganizowane według starych zasad. Jako pierwszy odbył się egzamin pisemny z języka polskiego. Chęć przystąpienia do egzaminu dojrzałości w styczniu zadeklarowało blisko 26 tys. osób w całym kraju.

Zimowi maturzyści to absolwenci liceów ogólnokształcących i techników zawodowych dla dorosłych. Razem z nimi do egzaminów przystąpią osoby, które nie zdały matury w latach poprzednich, a także takie, które wiele lat temu ukończyły szkołę średnią, lecz w ogóle do matury nie przystępowały.

Wiek maturzystów jest bardzo zróżnicowany. Najmłodsi to osoby liczące 20-21 lat, sporo jest też czterdziestolatków. Najstarszy maturzysta ukończył szkołę średnią w 1971 r.

W niektórych kuratoriach w styczniowym terminie egzamin dojrzałości według starych zasad zdawać będą także nieliczni absolwenci szkół dla młodzieży. To są wyjątkowe wypadki, absolwenci, którzy z powodów losowych nie zdawali matury w latach ubiegłych, albo nie zdali i próbują ponownie.

16 stycznia maturzyści zdawali pisemny egzamin z wybranego przez siebie przedmiotu. Od kilku lat o palmę pierwszeństwa jako najpopularniejszego przedmiotu rywalizuje matematyka i geografia. Ta druga była najczęściej wybierana np. w województwie łódzkim; tam zdecydowało się ją zdawać 361 osób, w dalszej kolejności wybrano: matematykę - 204 osoby, historię - 157 i biologię - 142. 

W województwie lubuskim, po najpopularniejszej geografii (585 osób), na drugim miejscu znalazła się historia (137 osób), po niej matematyka (47). Podobnie zdecydowali maturzyści w województwie pomorskim: geografia - 453 osoby, historia - 278, matematyka - 251.

Matematyka znalazła się na pierwszym miejscu wśród maturzystów z województwie podkarpackiego (305 osób), opolskiego (106 osób), a także wśród abiturientów ze szkół dla młodzieży w woj. wielkopolskim (88 osób).

Zdecydowanie mniejszym powodzeniem cieszą się egzaminy z języków obcych, np. w województwie podlaskim tylko 22 osoby wybrały rosyjski, a cztery angielski zaś w opolskim 35 osób wybrało angielski, 34 - niemiecki, 23 - rosyjski i jedna - włoski.  

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl