PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Zostań odkrywcą gwiazd! Zapraszamy na Piknik Naukowy!


Zostań odkrywcą gwiazd! Zapraszamy na Piknik Naukowy!

2009-05-29


Zostań odkrywcą gwiazd! Zapraszamy na Piknik Naukowy!

13 Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik już 30 maja na warszawskim Podzamczu! Serdecznie zapraszamy uczniów i studentów, nauczycieli i nauczycieli akademickich, rodziców i wszystkich zainteresowanych nowymi wyzwaniami edukacyjnymi do Namiotu 113 na program ZOSTAŃ ODKRYWCĄ GWIAZD. Autorem programu jest dr Barbara Puszczewicz.

Wszyscy goście w namiocie będą mieli niepowtarzalną okazję, która zdarzy się tylko jeden jedyny raz w dniu 30 maja 2009 na Podzamczu w Warszawie i umożliwi poznanie tajników Wszechświata, a także sprawdzenia, co "mamy w głowach" o planetach Układu Słonecznego, gwiazdach i kosmosie oraz o możliwościach nowych technologii XXI wieku w poznawaniu przestrzeni kosmicznej.

Program Namiotu 113 obejmuje pięć GWIEZDNYCH EPIZODÓW:

Epizod 1 "Kosmos dla Ciebie"

Podczas specjalnych sesji obserwacyjnych prowadzonych przez prof. dr hab. Lecha Mankiewicza, Ludwika Lehmana, Grzegorza Sęka piknikowcy będą mogli za pośrednictwem Internetu pokierować olbrzymimi, profesjonalnymi teleskopami, które znajdują się w Arizonie, na Hawajach i w Australii, każdy będzie mógł wykonać i zabrać do domu zdjęcia bliższego i dalszego kosmosu - pięknych mgławic, gromad kulistych, galaktyk czy planet Układu Słonecznego. Obserwacje astronomiczne rozpoczną się o godzinie 11:00, 14:00 i 18:00.

W namiocie 113 można będzie także wziąć udział w warsztatach i zbudować spektroskop, czyli prosty instrument, który astronomowie w swojej codziennej pracy wykorzystują do odszyfrowania informacji jakie niesie światło obserwowanych przez nich obiektów. Warsztaty prowadzi Ariel Majcher – pracownik Instytutu Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana. Zajęcia warsztatowe rozpoczną się o godzinie 14:30 i 18:30.

Jan Pomierny założyciel Polskiego Portalu Astronomicznego Astronomia.pl zaprasza do naukowej zabawy podczas Euroquizu, który odbędzie się w trakcie sesji obserwacyjnych i warsztatów.

Epizod 2 "Kosmiczna podróż"

Niepowtarzalna okazja spotkania się z pierwszym i jak na razie jedynym polskim kosmonautą, generałem Mirosławem Hermaszewskim, który opowie o tym, jak żyją planety Układu Słonecznego oraz odpowie na pytania oglądających film pt: "Kosmiczna podróż". Film umożliwi uczestnikom spotkania poznać piękno i niezwykłą rozmaitość ciał niebieskich, pobudzić do refleksji nad miejscem człowieka we Wszechświecie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Epizod 3 "Gwiazdy - co w nich widzimy"

Spotkania z prof. Arkadiuszem Orłowskim będą okazją poznania odpowiedzi na pytania: 

  • Co widzimy, a czego nie widzimy patrząc na gwiazdy?

  • Czy grożą nam gwiezdne wojny?

  • Jakie mogą być losy gwiazd?

  • Czy i w jakim sensie wszyscy jesteśmy gwiazdami?

  • Dlaczego gwiazdy świecą i dlaczego gasną?

  • Czy gwiazdy mówią i czy możemy to wykorzystać?

Spotkania, prezentacje multimedialne, pokazy i doświadczenia rozpoczną się o godzinie 13:00 i 16:00.

Epizod 4 „Komputer - czego komputer nie potrafi”

Prof. dr hab. Andrzej Blikle w trakcie spotkania wyjaśni, gdzie leży granica możliwości komputera, której zapewne nigdy nie uda się przekroczyć, czy to ze względów fizycznych, technologicznych, czy też matematycznych. Spotkanie profesora z uczestnikami Pikniku Naukowego rozpocznie się o godzinie 15:00.

Epizod 5 "Planetary Skin - Kosmiczna sieć internetowa"

Planetary Skin ma na celu planowanie i stworzenie globalnego systemu monitorowania środowiska naturalnego poprzez zbieranie danych z różnych źródeł takich jak: przestrzeń kosmiczna, powietrze, ziemia, oceany. Piknikowcy dowiedzą się, jak Internet planetarny, czyli globalna sieć komputerowa, która sięga już daleko poza Ziemię, dostarcza informacji o stanie środowiska naturalnego i w ten sposób wspomaga nas w podejmowaniu kluczowych decyzji – o tym sposobie wykorzystania Internetu opowie Witold Sartorius, prezes Fundacji Edukacji Ekonomicznej.

 

 

 

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl